facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

BSF Bochnia jednak bez awansu

W związku z podjęciem przez Komisję ds. Nagłych PZPN w dniu 14 maja 2020 roku uchwały w sprawie zakończenia rozgrywek Ekstraklasy Futsalu oraz zakończenia wszystkich rozgrywek Futsalu i Piłki Plażowej prowadzonych przez Polski Związek Piłki Nożnej w sezonie 2019/2020, w siedzibie PZPN odbyło się spotkanie przedstawicieli Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej PZPN, spółki Futsal Ekstraklasa oraz Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN, które dotyczyło rozgrywek Ekstraklasy Futsalu w sezonie 2020/2021” - poinformowano na stronie PZPN.

 

 
Ustalono, że w przyszłym sezonie w ekstraklasie występować będzie 18 zespołów, a nie 17, jak wcześniej zapowiadano. Oprócz 14 ekstraklasowiczów z sezonu 2019/20, awans uzyskają Team Lębork i AZS UW Wilanów z grupy północnej I ligi oraz Gredar Futsal Team Brzeg i Berland Komprachcice z grupy południowej. „Warunkiem przystąpienia drużyn do rozrywek Ekstraklasy Futsalu w sezonie 2020/2021 jest otrzymanie licencji na udział w tej klasie rozrywkowej” - podkreślono w wydanym komunikacie.

 

Kolejność drużyn w tabelach końcowych obu grup I ligi została ustalona „zgodnie z odpowiednimi postanowieniami art. 9 Regulaminu Rozgrywek o Mistrzostwo I Ligi Futsalu”. W pierwszej kolejności liczą się więc mecze bezpośrednie, nawet jeśli nie zostały rozegrane wszystkie między zainteresowanymi drużynami, a dopiero w dalszej kolejności bilans bramek. „Zgodnie z postanowieniami Art. 3 ust 2 powołanej uchwały wszystkie zaległe mecze zostają uznane za nierozegrane bez przyznawania punktów” - zaznaczył PZPN.

Oznacza to, że mający najlepszy ogólny bilans bramkowy spośród trzech liderów grupy południowej, BSF Bochnia sklasyfikowany został jako trzeci zespół w tabeli i pozbawiony awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

 

 

Źródło: futsal-polska.pl / pzpn / własne

Dodano: 2020-05-22 19:08:05


Zobacz też: I Liga Futsalu, gr. południowa

BSF Bochnia 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Stal Mielec
:
Wisła Płock
04.03.2021
18:00
Zagłębie Lubin
:
Jagiellonia Białystok
06.03.2021
 
Śląsk Wrocław
:
Legia Warszawa
06.03.2021
 
Pogoń Szczecin
:
Lech Poznań
06.03.2021
 
Wisła Kraków
:
Górnik Zabrze
06.03.2021
 
Piast Gliwice
:
Stal Mielec
06.03.2021
 
Podbeskidzie Bielsko Biała
:
Lechia Gdańsk
06.03.2021
 
Raków Częstochowa
:
Cracovia Kraków
06.03.2021
 
Warta Poznań
:
Wisła Płock
06.03.2021
 

Keeza Klasa Okręgowa (Wadowice)

Babia Góra Sucha Beskidzka
:
Victoria Jaworzno
06.03.2021
 

Keeza Klasa A (Wieliczka)

Czarnochowice
:
Czarni Staniątki
06.03.2021
14:00

Makroregionalna Liga Juniorów U-19

Motor Lublin
:
Stal Rzeszów
06.03.2021
12:00
Garbarnia Kraków
:
Resovia Rzeszów
06.03.2021
14:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Orlęta K.
07.03.2021
13:00
Korona II
:
Górnik Łęczna
07.03.2021
14:10

Centralna Liga Juniorów U-18

Arka G.
:
Śląsk Wrocław
05.03.2021
12:00
Hutnik Kraków
:
SMS Łódź
06.03.2021
13:00
Wisła Kraków
:
Lechia
06.03.2021
12:00
Legia Warszawa
:
Pogoń Szczecin
06.03.2021
11:15
Górnik Zabrze
:
Escola Varsovia Warszawa
07.03.2021
11:00
Korona
:
Jagiellonia
07.03.2021
12:00
Lech Poznań
:
Gwarek Zabrze
07.03.2021
12:00
Zagłębie Lubin
:
Cracovia Kraków
07.03.2021
15:30

Centralna Liga Juniorów U-17, gr. D - wiosna

TOP 54 Biała Podlaska
:
Cracovia Kraków
06.03.2021
12:00
Górnik Ł.
:
Korona Kielce
06.03.2021
14:00
Stal Rz.
:
Motor Lublin
07.03.2021
12:00
Wisła Kraków
:
Hutnik Kraków
07.03.2021
18:00

Centralna Liga Juniorów U-15, gr. D - wiosna

Unia Tarnów
:
TOP 54 Biała Podlaska
06.03.2021
10:15
BKS Lublin
:
Wisła Kraków
06.03.2021
14:30
Cracovia Kraków
:
KKP Korona
06.03.2021
15:00
Hetman Z.
:
Sandecja Nowy Sącz
07.03.2021
14:30

I liga futsalu (południe)

Kamionka Mikołów
:
Górnik Polkowice
06.03.2021
 
Gwiazda Ruda Śląska
:
Heiro Rzeszów
06.03.2021
 
GKS Tychy
:
Unia Tarnów
06.03.2021
 
BSF Bochnia
:
Futsal Nowiny
06.03.2021
 
Profisport Wrocław
:
AZS UMCS Lublin
06.03.2021
 
Sośnica Gliwice
:
Stal Mielec
07.03.2021
17:00

Halowa Liga Oldbojów (Kraków)

Strzelcy
:
Hutnik Kraków
05.03.2021
19:30
Wisła Kraków
:
Cracovia Kraków
05.03.2021
19:30
Grębałowianka Kraków
:
Wanda Kraków
05.03.2021
20:30
Orzeł Piaski Wielkie
:
Opatkowianka Opatkowice
05.03.2021
20:30
Dąbski
:
Clepardia Kraków
05.03.2021
21:30
Wieczysta Kraków
:
Prokocim Kraków
05.03.2021
21:30

Seniorzy

Młodzież

Inne

Patronat medialny