Wierzbno zaczyna od zwycięstwa!

Bardzo ciekawie zapowiadał się pierwszy mecz barażowy o udział w Ekstralidze Futsalu Kobiet w przyszłym sezonie. Na przeciwko siebie stanęły zespoły Wierzbowianki Wierzbno (przedostatni zespół Ekstraklasy), oraz AZS UP Kraków ( drugi zespoł I Ligi Futsalu). Do Elity awansowały wcześniej zawodniczki ROW -u Rybnik.

Co ciekawe. Spotkanie początkowo miało odbyć się tam, gdzie Akademiczki rozgrywają swoje mecze na co dzień w roli gospodyń, a więc w Hali Uniwersytetu Rolniczego. Brak wolnego miejsca sprawił jednak, że mecz rozegrano w Hali Wawelu - na Ulicy Podchorążych. Najważniejszy mecz sezonu, a tutaj małe nieporozumienie.

Mecz rozpoczał się od zdecydowanych ataków gospodyń, a więc zawodniczek Uniwersytetu Pedagogicznego.

Niewtajemniczeni w te rozgrywki kibice, mogli śmiało twierdzić, iż zdecydowanym faworytem jest drużyna Akademiczek, gdyż to włąśnie one dyktowały warunki gry. Wierzbowianki były zagubione, jakby presja spotkania była zbyt duża.  Na efekty takiej gry nie trzeba było długo czekać. Już w drugiej minucie spotkania Stachurska wyprowadziła gospodynie tego pojedynku na prowadzenie. W dwunastej minucie, mogło być 2:0, ale przyjezdnych uratował słupek po strzale Stopki.

Zawodniczki z Wierzbna, nie mogły, ale powinny wrócić do meczu w czternastej minucie. Wtedy też składna akcja Sarapaty z Pawlicą o mały włos nie zakończyła się zdobyczą bramkową.

Składnie, agresywnie i ładnie dla oka grające Akademiczki w siedemnastej minucie spotkania zanotowały szósty faul – co wedle przepisów piłki halowej przekłada się na przedłużony rzut karny.
Do piłki podeszła Sarapata, jednak przestrzeliła w dogodnej sytuacji i wynik nie uległ zmianie.

Końcowe minuty tej połowy obfitowały w ostrą i zdecydowaną grę obu zespołów i nikt nie zamierzał odstawiać nogi w tymże, jakże ważnym pojedynku. Posypały się kartki, jednak prowadzący zawody arbiter zapanował nad emocjami.

Do przerwy w pełni zasłużone prowadzenie Akademiczek 1:0 i gdyby nie bardzo dobra postawa bramkarki Wierzbowianki  - Syrek, wynik byłby okazalszy dla gospodyń.

Druga odsłona to już festiwal stałych fragmentów gry – co w piłce halowej nie jest rzadkością.

Lepiej w tę część weszły zawodniczki Wierzbowianki, które po solidnej przemowie w szatni, chciały zrehabilitować się za słabą pierwszą połowę.
Na efekty nie trzeba było długo czekać – zawodniczki Wierzbowianki zabrały się do owocnej pracy – zakasając rękawy i walcząc o każda piłkę, z czym było różnie w pierwszej części.

Już cztery minuty po wznowieniu, Sarapata doprowadziła do wyrównania. Trzeba przyznać, że sytacja kontrowersyjna przy zdobytej bramce. Akademiczki protestowały, że bramkarka faulowała ich zawodniczkę, gestykulowały, wdały się w rozmowę z arbitrem  - a przyjezdne wyprowadziły kontrę zakończoną golem. Zrobiło się zatem remisowo.

Nie minęły cztery minuty, a na zaskakujący strzał z woleja zdecydowała się Zielińska. Strzał wielkiego kalibru to nie był, jednak błąd bramkarki UP – Stokłosy sprawił, że piłka po rękach wpadła do siatki!

Wierzbowianka poszła za ciosem, a z miejscowych po fatalnym błędzie bramkarki – jakby zeszło powietrze. Goście wykorzystały moment załamania i w dwudziestej dziewiątej  minucie wyszły na prowadzenie 3:1. Wtedy też, pewnym strzałem Godyń pokonała Stokłosę i przyjezdne prowadziły różnicą dwóch goli.

Akademiczki w niczym nie przypominały zespołu z pierwszej części, kiedy to były drużyną zdecydowanie lepszą. W tej części grały bardzo agresywnie co przełożyło się w trzydziestej minucie, na szósty faul – a więc przedłużany rzut karny dla Gości.

Do piłki podeszła Godyń i pewnym strzałem pokonała bramkarkę AZS UP. Tablica wyników została ponownie odświeżonam a na niej widniał rezultat 1:4.

W trzydziestej drugiej minucie na zryw zdecydowały sie gospodynie. Rżany kropnęła z połowy boiska, a piłka wylądowała w samym okienku bramki strzeżonej przez Syerk. Gol spotkania, który był ozdobą całego meczu! Na tablicy wyników zrobiło się zatem 2:4

Akademiczki grały agresywnie, chcąc coś ugrać w tym spotkaniu jeszcze przed rewanżem. Taka gra sprawiła, że mięliśmy kolejny faul a zatem kolejny przedłużany karny. Do piłki podeszła Godyń, lecz jej zamiary wyczuła Stokłosa – broniąc piłkę.

Co nie udało się w trzydziestej siódmej minucie, udało się Wierzbowiance juz minutę później. Faulowana w polu karnym była zawodniczka z Wierzbna, a arbiter wskazał na rzut karny. Pewnym egzekutorem Pawlica i przyjezdne prowadzą 5:2

W końcowych minutach spotkania gospodynie musiały grać w osłabieniu przez dwie minuty ( tak mówi regulamin). Drugą żółta kartką ukarana została w tych zawodach Staszczak. Wynik nie uległ już zmianie i w lepszych nastrojach przed rewanżem są zawodniczki z Wierzbna.

I Mecz barażowy o miejsce w Ekstralidze Futsalu Kobiet.