Polonia lepsza od Hutnika

Dziś na Suchych Stawach Hutnik podejmował drużynę Polonii Bytom. Był to ostatni test przed inauguracją wiosennej batalii na trzecioligowym froncie.

Podopieczni Leszka Janiczaka okazali się gorsi od śląskiej drużyny przerywając 2:4. Pierwszą bramkę kibice zobaczyli po upływie trzydziestej minuty, kiedy to na listę strzelców wpisał się Fornalczyk, finalizując akcję strzałem w polu karnym gospodarzy. Do wyrównania doprowadził Garzeł, który głową po stałym fragmencie gry umieścił piłkę w siatce rywali.

Tuż przed przerwą Polonia wyszła na prowadzenie po bramce z rzutu wolnego Stefańskiego, który pokonał Dula strzałem z okolic trzydziestego metra.

Na początku drugiej odsłony Dawid Linca doprowadził do wyrównania dobijając uderzenie Szymona Raka. Później bramki zdobyli już tylko goście z Bytomia, najpierw Żak a w siedemdziesiątej trzeciej minucie z karnego drugą swoją bramkę w spotkaniu zdobył Stefański.

Hutnik Kraków- Polonia Byto 2:4 (1:2)
Garzeł 42', Linca 48' - Fornalczyk 32', Stefański 45', 73' (k), Żak 53

Hutnik: Dul – Antoniak, Kołodziej (63 Kędziora), Garzeł, Tetych (46 Pyciak) – Kurek (66 Matysek), Drąg, Gamrot (80 Reczulski), Świątek (80 Handzlik), Linca – Rak (66 Hafez)

Polonia: Gargasz – Konieczny, Bedronka, Matusiak, Budzik – Czajkowski, Krzemień, Stefański, Rudnik, Fornalczyk – Żak oraz Wróbel, Pośpiech, Dzikiewicz, Krakowczyk, Radkiewicz, Żagiel

Źródło: Hutnik Kraków

Dodano: 2020-02-29 20:15:44