facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Kosałka: Ta runda była dla nas ciężka

Kosałka: Ta runda była dla nas ciężka

Zapraszamy do wywiadu z Łukaszem Kosałką  – opiekunem drużyny Kapitolu Racławice, występującego na co dzień w krakowskiej klasie A grupie I. Jak trudna była to jesień w wykonaniu jego podopiecznych, pokazuje ligowa tabela, w której zespół z Racławic okupuje miejsce w dolnej jej części.

 

 

Jakie plany na lepsze piłkarskie jutro, co zrobić by piłkarze wydostali się z niewygodnej pozycji po jesieni, oraz jak będzie wyglądała zima w Racławicach – o to zapytałem między innymi Łukasza.


-Runda jesienna dobiegła końca. Jak ją oceniasz z perspektywy murawy w wykonaniu swojej drużyny? Zajęliście w połowie sezonu miejsce, które oznacza spadek z ligi.

-Tak runda była dla nas bardzo ciężka. Ciężka w różnych aspektach, z przebiegu jej trwania wnioskuję, że chęć pracy, zaangażowania się i poświęcenia w tym okresie jest niewystarczająca, jest jeszcze coś więcej niż tylko wkład personalny. Jeśli chodzi o ocenę mojej drużyny to chciałbym bardzo podziękować zawodnikom za ciężką i rzetelną pracę w okresie przygotowawczym jak i samej rundzie jesiennej , Jestem pełen podziwu dla zawodników, bo w takich warunkach mało kto by się angażował w grę, a Ci chłopcy zawsze dawali z siebie 100%, ze skutkiem nie do końca zawsze oczekiwanym - ale zawsze się starali i za to im dziękuję. Są to zawodnicy w większości, którzy nie szkolili się od podstaw, dlatego też runda ta zweryfikowała nas 0/1, bardzo dużo popełnialiśmy błędów indywidualnych, co często wpływało na wyniki końcowe. W tej rundzie straciliśmy 1/4 bramek z rzutów karnych, mieliśmy także spore problemy ze skutecznością, nie lubię gdybać, ale przy odrobinie więcej szczęścia to zdobycz punktowa byłaby przynajmniej o połowę większa. Dlatego też uważam, że drużyna wykonała dobrą pracę, każdy mecz rozgrywaliśmy z jakimś założeniem i pomysłem, w żadnym z meczów nie byliśmy drużyną odbiegającą znacznie od przeciwnika, oczywiście nie wszystko wychodziło, ale do tego trzeba mieć możliwości i czas, aby to funkcjonowało przyzwoicie. Przed nami cała runda wiosenna i wiem, że jak dobrze przepracujemy okres przygotowawczy w odpowiedniej liczbie personalnej jak i przy dobrej organizacji Gminy Racławice, o spadku za pół roku nie będziemy rozmawiać. Tego bym sobie życzył jak i Wszystkim tym, którzy kibicują mojej drużynie.
   

-W porównaniu z ubiegłym sezonem, kiedy na jego finiszu zajęliście miejsce siódme z trzydziestoma dwoma punktami, ten dorobek na dziś wygląda bardzo mizernie. W czym tkwi taki spadek formy drużyny?

-Często bywa tak że po sukcesie (awansie) drużyna tworzy dobry klimat i odpowiednią harmonię, wszystko to sprawia ze łatwiej się realizuję założenia. Jeśli jest do tego dobra podstawa, na której robi się ten sukces to można długo cieszyć się z dobrych wyników. Jednak często też historia pokazuje, że owa podstawa jest oparta tylko na zaangażowaniu, poświęcenie i ambicja to te chwilę są dużo krótsze. Choć bardzo doceniam takie cechy w życiu prywatnym jak w byciu zawodnikiem czy trenerem. Dlatego jestem daleki od porównywania sezonów poprzednich zwłaszcza, gdy one mnie nie dotyczyły.

Dużym powodem takiego wyniku jest na pewno ubytek zawodników z powodu kontuzji w trakcie rundy, w większości są to kontuzję, które wykluczają chłopaków z gry w rundzie wiosennej. Też trzeba wyszczególnić to, że jednak jest to też drużyna, która składa się z głównie z młodych zawodników, którzy w większości, na co dzień pracują na pełny zegar, a to wpływa na dyspozycję młodego zawodnika niestety negatywnie. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie tylko nas ten problem dotyczy, ale analizując drużyny z tego typu problemami można zauważyć, że wyniki są w tendencji spadkowej.
    

 
-Gracie na poziomie A-klasy drugi sezon. Jak wiadomo, pierwszy sezon często dla beniaminka jest udanym i tak też było z Wami. Nowe boiska, inny poziom gry, większa chęć pokazania się zawodników na poziomie wyższym. Jednak ta runda pokazała, że z solidnej ligowej drużyny "rozmieniliście się na drobne". Dlaczego?

-Tak, Kapitol w pierwszym sezonie po awansie bardzo udanie się zaprezentował, ale jak wcześniej wspomniałem nie porównuję tych sezonów, raczej opieram się na obecnych realiach. W momencie objęcia drużyny spotkałem się zupełnie z inną grupą ludzi, których usytuowanie mentalne jak i personalne nie miało wiele wspólnego z drużyną, która odnosiła sukces, krótko mówiąc drużyna była w rozsypce, deklaracja i chęć zawodników do pracy pozwoliła mi podjąć wspólną pracę, ale również i z sympatii znajomych mi ludzi.


-Jakie plany na okres zimowy w Racławicach? Z kim planujecie rozegrać mecze sparringowe? Zapewne będzie to gorący czas w zespole, by ratować ligę w której gracie.

-Zawodnicy już trochę mnie poznali i zapewne spodziewają się gorącego okresu. Po rundzie jesiennej jesteśmy w ciągłym treningu podtrzymującym z wyjątkiem okresu świątecznego. Część drużyny bierze udział w rozgrywkach halowych w Kazimierzy Wielkiej. Natomiast 21 stycznia rozpoczęliśmy oficjalnie przygotowania do rundy wiosennej, Trenować będziemy trzy razy w tygodniu, na własnych obiektach - orlik, hala.  W planie mamy rozegrać pięć meczów kontrolnych, pierwszy mecz rozgrywamy 8.02. z Olimpią Łobzów w Lelowie na sztucznej nawierzchni.
Niestety jesteśmy ograniczeni finansowo, co do organizacji tego typu przygotowań. Mam nadzieję ze duża część z nich będzie zrealizowana.


-Wzmocnienia, ubytki w kadrze? Zajmowane miejsce pokazuje, że gołym okiem brakuje zawodników, którzy podniosą jakość gry drużyny, a co najważniejsze zespół zacznie wreszcie zbierać punkty, które potrzebne są Wam jak tlen.

-Zgadza się, kontuzję, które wykluczają zawodników z gry powodują bardzo duże ubytki w kadrze, nie ukrywam, że jeśli się nie wzmocnimy to będzie trudno poskładać drużynę tak jak bym chciał, a walka o utrzymanie będzie bardzo trudna wręcz nawet pod znakiem zapytania.
   

-Pomimo zajmowanego miejsca w tabeli, jesteś w stanie wskazać najlepsze spotkania Twojej drużyny?

-Trudno mi wskazać takie spotkanie, iż większość meczy graliśmy w dosyć podobnym zaangażowaniem, co prawda z różnymi rezultatami, ale sporo się działo dobrego w założeniach taktycznych. Oczywiście mecze wygrane bardzo nas cieszyły. Myślę że mecz z Bibiczanką, pomimo przegranej 1:0 (po błędzie indywidualnym w ostatnich minutach meczu) drużyna taktycznie zagrała bardzo poprawnie. Natomiast mam nadzieję, że na wiosnę będziemy częściej rozgrywać takie mecze.


-Meczów in minus było pewnie dużo, który z nich szczególnie zapamiętałeś i dlaczego właśnie to spotkanie było najsłabszym w Waszym wykonaniu?

-Na pewno jest to mecz z 11 kolejki, mecz, który się nie odbył z Orłem Bębło. Uważam ze to jest naganne, a takie sytuacje organizacyjne się zdarzają, ale nie chciałbym więcej takich spotkań doświadczyć.

-Czy wyróżniłbyś szczególnie któregoś zawodnika z drużyny w jesiennych zmaganiach na boisku?

-Nie jestem zwolennikiem wyróżniania indywidualnie zawodników, oczywiście są zawodnicy, którzy mają większe doświadczenie i wpływ na przebieg meczu, to też potwierdzają w spotkaniach, natomiast uważam, że wszyscy są ważni i wspólnie pracują na wynik.

-Które zespoły w lidze grają najlepszą piłkę i zasługują na nagrodę, jaką byłby awans do wyższej klasy rozgrywkowej?

-Jest kilka zespołów w lidze, które ciekawie prezentują swoje możliwości, natomiast myślę, że drużyna Orła Bębło prezentuję się najlepiej, jeśli utrzyma poziom rozgrywanych meczów to maja dużą szansę na awans. Przekonamy się w czerwcu.

-Jak ocenisz całą ligę po jesieni, w której to rywalizujecie już drugi sezon?

-Dużo słyszałem, że Krakowska A Klasa prezentuję wysoki poziom, z ciekawością oczekiwałem meczów. Faktycznie kilka zespołów ma bardzo ciekawych zawodników, którzy są zauważalni w swoich meczach. Oni podnoszą poziom swoich drużyn, co sprawia, że liga jest na całkiem przyzwoitym poziomie. Mam nadzieję, że organizacyjnie będziemy w stanie rywalizować w obecnej klasie rozgrywkowej, bo jednak A Klasa, a B klasa to przepaść w organizacji gry.

-Wiosna jak wiadomo zawsze jest ciekawsza. Z doświadczenia wiem, że często pojawiają się wtedy tzw: "Rycerze wiosny". Czy jest szansa, żeby właśnie Kapitol był takim zespołem?

-Przed nami ciężka praca fizyczna i organizacyjna, nie mogę obiecać, że będziemy takimi "Rycerzami", ale tego bym sobie życzył. Zapewniam, że jeśli organizacyjnie podoła Gmina to w drużynie na pewno nie zabraknie woli i determinacji o pozostanie w lidze, na pewno naszym celem jest utrzymanie ligi i wierzę, że tak się stanie.


-Czym zachęcisz zawodników, którzy poszukują nowych pracodawców, by zostali piłkarzami Waszego zespołu? Być może ktoś z czytających skorzysta z takiego zaproszenia.

-W moim przypadku jest to wyjątkowo trudne pytanie, drużyna jest w trudnej sytuacji kadrowej. W zasadzie mogę tylko zapewnić ze swojej strony dobrą i rzetelną współpracę, tak, aby wspólnie osiągnąć założony cel- utrzymanie drużyny w lidze.  Oczywiście zapraszam Wszystkich tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w Kapitolu

-Coraz więcej mniejszych klubów stawia na szkolenie młodzieży. Jak to wygląda w Waszym klubie?

-Faktycznie da się to zauważyć, że coraz więcej szkółek czy akademii powstaję w mniejszych, miejscowościach. Uważam, że ma to sens w wielu aspektach życiowych tych młodych sportowców. Jeśli chodzi o młodzież w Kapitolu to słyszałem, że prowadzone jest szkolenie dzieci, ale niestety nie mam większej wiedzy na temat. Na pewno grup juniorskich nie ma, a to jest bardzo niepokojące w perspektywie czasu dla Kapitolu. Więcej mógłbym powiedzieć co dzieje się dobrego w MKS Pogoni Miechów, w Miechowie prowadzimy takie szkolenie gdzie dzieję się bardzo dużo dobrego, MKS to największy Klub w powiecie, sporo by mówić ale to temat na inny wywiad. 


-Mniejsze kluby często opierają budowę zespołu o osoby, które są ściśle powiązane z daną miejscowością, wsią czy najbliższym otoczeniem. To po części gwarantuje pewien poziom, dodaje zespołowi charakteru. W waszym zespole spotkamy takie osoby, które  są "na dobre i złe" poprzez właśnie lokalne przywiązanie do barw klubowych?

-Tak, oczywiście Kapitol to drużyna zbudowana od lat wyłącznie z zawodników miejscowych lub z okolic, są to zawodnicy bardzo charakterni i bezgraniczni wobec własnego klubu. Dlatego też gratuluję im wspomnianego sukcesu, bo na pewno sami na to zapracowali, jeśli chodzi o zawodników. Trzeba też docenić byłego Trenera, który ten sukces kreował.


-Muszę zapytać też o sprawę, która wiele osób ciekawi. Mianowicie skąd pomysł, by wszystkie mecze w roli gospodarza rozgrywać w niedzielę o godzinie 11? Nie ukrywam, że jest to rzadkość na poziomie seniorskim.

-Też się nad tym kiedyś zastanawiałem, ale powód jest oczywisty, powodem jest jak już wspominałem wcześniej praca, zawodnicy pracują również w weekendy, więc mecze w soboty są rzadkością. A że o 11 to spowodowane jest chęcią spędzenia popołudnia z najbliższymi.


-Nie od dziś wiadomo, że boisko, na którym rozgrywacie swoje mecze, jako gospodarz, pozostawia wiele do życzenia. Niewielu jednak wie pewnie, że jest to obszar chroniony, na którym nie wiele można zrobić – pomimo nawet wielkich chęci. Opowiedz od kuchni jak to wszystko wygląda.

-Co do stanu boiska i infrastruktury to nie chcę się wypowiadać, bo uważam, że minimum przyzwoitości powinno być zapewnione. A to, że jest to obszar chroniony to ja rozumiem, ale nie rozumiem ze zdrowie ludzi jest mniej istotne niż jakiś tam obszar. W tej rundzie przez stan boiska zawodnicy doznali bardzo poważnych kontuzji. Nie chciałbym się szerzej wypowiadać na ten temat. Mam nadzieję ze znajdzie Gmina jakieś alternatywne rozwiązanie, bo to boisko nie nadaje się do rozgrywania meczów.


-Z Krakowa w Wasze rejony, niewątpliwie jest kawał drogi. Dlaczego Kapitol nie występuje w Olkuskiej klasie A, co było by pewnie i dla Was samych wygodniejszym rozwiązaniem?

-Występowanie w krakowskiej A klasie było decyzją władz klubu, po konsultacji z zawodnikami. Czy byłoby wygodniejszym rozwiązaniem to trudno mi stwierdzić. W olkuskiej A klasie są również dalekie wyjazdy za przykład mogę podać choćby Leśnik Gorenice.


-W Racławicach powoli budzi się ruch kibicowski, co widać na Waszych spotkaniach. Skąd pomysł, by na takim poziomie pokazywać się z takiej strony?

-Tak, miałem możliwość doświadczyć dopingu miejscowych kibiców, na pewno miło się zawodnikom walczy przy dopingu tego typu. Czują zawodnicy, że są doceniani i wspierani, co często pomaga w rozgrywanych meczach. Mocniejsze akcenty na pewno były zauważalne w okresie awansu i gry w pierwszym sezonie A klasy, ale i tak bardzo dziękujemy za wsparcie i doping. Pomysł zrodził się zapewne w okresie największych sukcesów drużyny. Myślę, że wspierając drużynę w rundzie wiosennej na pewno będą ważną częścią w walce o utrzymanie się Kapitolu w lidze.

-Dziękuję za poświęcony czas. Życząc realizacji założonych planów na wiosnę.

-Dziękuję również i zapraszam oczywiście na nasze spotkania.

Źródło: Sebastian Gratkowski

Dodano: 2020-02-10 21:14:52


Zobacz też: Klasa A (Kraków I)

kapitol 

Komentarze


III liga, gr. 4

Stal Kraśnik
1:2
Chełmianka Chełm
12.08.2020
16:00
Cracovia II Kraków
1:2
KSZO Ostrowiec Św.
12.08.2020
17:00
Orlęta Radzyń Podlaski
:
Wólczanka Wólka Pełkińska
12.08.2020
17:00
Odwołany
Sokół Sieniawa
:
Jutrzenka Giebułtów
12.08.2020
17:00
Odwołany
Siarka Tarnobrzeg
:
Podhale Nowy Targ
12.08.2020
17:00
Odwołany
ŁKS Łagów
2:1
Hetman Zamość
12.08.2020
17:00
KS Wiązownica
2:3
Wisłoka Dębica
12.08.2020
18:00
Wisła Sandomierz
4:0
Lewart Lubartów
12.08.2020
18:00
Wisła Puławy
3:2
Korona II Kielce
12.08.2020
18:00
Stal Stalowa Wola
:
Podlasie Biała Podlaska
12.08.2020
 
odwołany
Jutrzenka Giebułtów
:
Orlęta Radzyń Podlaski
15.08.2020
11:00
Odwołany ze względu na mecz w Pucharze Polski
Hetman Zamość
:
Wisła Puławy
15.08.2020
17:00
Wólczanka Wólka Pełkińska
:
Cracovia II Kraków
15.08.2020
17:00
Siarka Tarnobrzeg
:
Wisła Sandomierz
15.08.2020
17:00
Wisłoka Dębica
:
Stal Kraśnik
15.08.2020
17:30
KSZO Ostrowiec Św.
:
Stal Stalowa Wola
15.08.2020
17:00
Odwołany. Udział gospodarzy w Pucahrze Polski
Chełmianka Chełm
:
ŁKS Łagów
16.08.2020
15:30
Korona II Kielce
:
Sokół Sieniawa
16.08.2020
16:00
Lewart Lubartów
:
KS Wiązownica
16.08.2020
17:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Węgrzcanka Węgrzce Wlk
:
Beskid Andrychów
15.08.2020
11:00
Proszowianka Proszowice
:
Orzeł Ryczów
15.08.2020
11:00
Sokół Kocmyrzów
:
Orzeł Piaski Wielkie
15.08.2020
11:00
Garbarnia II Kraków
:
Dalin Myślenice
15.08.2020
16:00
LKS Śledziejowice
:
Clepardia Kraków
15.08.2020
17:00
LKS Jawiszowice
:
MKS Trzebinia
15.08.2020
17:00
Puszcza II
:
Pcimianka Pcim
15.08.2020
17:00
LKS Rajsko
:
Unia Oświęcim
15.08.2020
11:00
KS Chełmek
:
Słomniczanka Słomniki
15.08.2020
16:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Metal Tarnów
:
Sandecja II Nowy Sącz
15.08.2020
11:00
Poprad Muszyna
:
Unia Tarnów
15.08.2020
11:00
Limanovia Limanowa
:
Poprad Rytro
15.08.2020
17:00
Glinik Gorlice
:
Lubań Maniowy
15.08.2020
17:00
GKS Drwinia
:
Skalnik Kamionka Wielka
15.08.2020
11:00
Okocimski Brzesko
:
Sokół Słopnice
15.08.2020
17:30
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza
:
Tarnovia Tarnów
15.08.2020
10:00
Wolania Wola Rzędzińska
:
Wierchy Rabka Zdrój
16.08.2020
17:00
Barciczanka Barcice
:
Rylovia Rylowa
16.08.2020
17:00
BKS Bochnia
:
Watra Białka Tatrzańska
16.08.2020
16:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Zieleńczanka Zielonki
:
Piliczanka Pilica
15.08.2020
11:00
Spójnia Osiek
:
Przebój Wolbrom
15.08.2020
17:00
LOT Balice
:
TS Węgrzce
15.08.2020
17:00
Leśnik Gorenice
:
Bolesław Bukowno
15.08.2020
17:30
Przemsza Klucze
:
Orzeł Bębło
15.08.2020
17:00
LKS Niedźwiedź
:
Pogoń Miechów
16.08.2020
17:00
Orzeł Iwanowice
:
Błękitni Modlnica
16.08.2020
17:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Dąbski Kraków
3:6
Grębałowianka Kraków
12.08.2020
17:30
Skawinka Skawina
4:1
Kaszowianka Kaszów
12.08.2020
18:00
Nadwiślan Kraków
1:0
Bronowianka Kraków
12.08.2020
18:00
Wieczysta Kraków
3:0
Hutnik II Kraków
12.08.2020
18:00
Borek Kraków
3:1
Piast Wołowice
12.08.2020
18:00
Bronowianka Kraków
:
Skawinka Skawina
15.08.2020
11:00
Prądniczanka Kraków
:
Zwierzyniecki Kraków
15.08.2020
11:00
Prokocim Kraków
:
Wieczysta Kraków
15.08.2020
17:30
Kmita Zabierzów
:
Borek Kraków
15.08.2020
17:00
Kaszowianka Kaszów
:
Orlęta Rudawa
16.08.2020
14:00
Piast Wołowice
:
Dąbski Kraków
16.08.2020
16:00
Grębałowianka Kraków
:
Nadwiślan Kraków
16.08.2020
17:00

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Wiarusy Igołomia
3:0
Górnik Wieliczka
12.08.2020
18:00
Złomex Branice
:
Wróblowianka Wróblowice
15.08.2020
11:00
Orzeł Myślenice
:
Raba Dobczyce
15.08.2020
17:00
Jordan Sum Zakliczyn
:
Radziszowianka Radziszów
15.08.2020
17:00
Gdovia Gdów
:
Wiarusy Igołomia
15.08.2020
18:00
Dziecanovia Dziekanowice
:
Wiślanka Grabie
15.08.2020
18:00
Błękitni Bodzanów
:
Pasternik Ochojno
15.08.2020
18:00
Górnik Wieliczka
:
Tempo Rzeszotary
16.08.2020
18:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Babia Góra Sucha Beskidzka
:
Sosnowianka Stanisław Dln
15.08.2020
17:00
Kalwarianka Kalwaria Z.
:
Sokół Przytkowice
15.08.2020
17:00
LKS Żarki
:
Halniak Maków Podhalański
15.08.2020
17:00
Brzezina Osiek
:
Garbarz Zembrzyce
15.08.2020
17:00
Zatorzanka Zator
:
Niwa Nowa Wieś
15.08.2020
17:00
Tempo Białka
:
Hejnał Kęty
15.08.2020
17:00
Victoria Jaworzno
:
Zgoda Byczyna
15.08.2020
17:30
Nadwiślanin Gromiec
:
MKS Libiąż
16.08.2020
17:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Pogórze
:
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
15.08.2020
11:00
Wisła Szczucin
:
GLKS Gromnik
15.08.2020
17:00
Tuchovia Tuchów
:
LKS Szynwałd
15.08.2020
17:00
Unia Niedomice
:
LUKS Skrzyszów
15.08.2020
17:30
LKS Ładna
:
Ciężkowianka Ciężkowice
16.08.2020
17:00
Polan Żabno
:
Dunajec Zbylitowska Góra
16.08.2020
17:00
LKS Rzuchowa
:
Ikar Odporyszów
16.08.2020
17:00
Olimpia Wojnicz
:
Dunajec Zakliczyn
16.08.2020
17:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Olimpia B.
:
Błyskawica Proszówki
15.08.2020
16:00
Szreniawa Nowy Wiśnicz
:
Orzeł Dębno
15.08.2020
17:00
Strażak Mokrzyska
:
Radłovia Radłów
15.08.2020
17:00
Jadowniczanka Jadowniki
:
Naprzód Sobolów
16.08.2020
17:00
Raba Książnice
:
Poręba Spytkowska
16.08.2020
17:00
Sokół Maszkienice
:
Wola Radłowska
16.08.2020
18:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz I)

Helena Nowy Sącz
:
Podhalanin Biecz
15.08.2020
16:00
LKS Łużna
:
Gród Podegrodzie
15.08.2020
17:00
LKS Uście Gorlickie
:
LKSKobylankaKobylanka
15.08.2020
17:30
Grybovia Grybów
:
Łosoś Łososina Dolna
16.08.2020
11:00
Zawisza R.
:
Dunajec Nowy Sącz
16.08.2020
11:00
Zyndram
:
Hart Tęgoborze
16.08.2020
17:00
Kolejarz Stróże
:
Sokół Stary Sącz
16.08.2020
17:00
ULKS Korzenna
:
Orzeł Wojnarowa
16.08.2020
17:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz II)

Zalesianka
:
Wierchy Pasierbiec
15.08.2020
16:00
Czarni Czarny Dunajec
:
Jordan Jordanów
15.08.2020
17:30
Turbacz Mszana Dolna
:
Jarmuta
15.08.2020
17:30
LKS Szaflary
:
Wiatr Ludźmierz
15.08.2020
17:30
Granit Czarna Góra
:
Krokus
16.08.2020
14:30
Babia Góra Lipnica Wielka
:
Huragan Waksmund
16.08.2020
14:30
AKS Ujanowice
:
Laskovia
16.08.2020
17:30

Klasa A (Kraków I)

Prądniczanka II Kraków
1:1
Słomniczanka II Słomniki
12.08.2020
17:00
Wierzbowianka Wierzbno
2:5
Błękitni II Modlnica
12.08.2020
17:00
Partyzant Dojazdów
2:0
Spartak Wielkanoc
12.08.2020
17:30
Ekler Baranówka
8:1
Strażak Goszcza
12.08.2020
18:00
Michałowianka Michałowice
1:1
Czarni 03 Grzegorzowice
12.08.2020
18:00
Galicja Raciborowice
0:1
Jastrzębiec Książ Wielki
12.08.2020
18:00
Płomień Kościelec
3:2
Bibiczanka Bibice
12.08.2020
18:00
Spartak Wielkanoc
:
Prądniczanka II Kraków
15.08.2020
16:00
Czarni 03 Grzegorzowice
:
Galicja Raciborowice
15.08.2020
17:30
Błękitni II Modlnica
:
Michałowianka Michałowice
15.08.2020
17:00
Jastrzębiec Książ Wielki
:
Partyzant Dojazdów
16.08.2020
15:00
Słomniczanka II Słomniki
:
Płomień Kościelec
16.08.2020
16:00
Szreniawa Koszyce
:
Wierzbowianka Wierzbno
16.08.2020
17:00
Bibiczanka Bibice
:
Ekler Baranówka
16.08.2020
18:00

Klasa A (Kraków II)

Tęcza Piekary
6:2
JKS Zelków
12.08.2020
17:00
Liszczanka Liszki
0:1
Lotnik Kryspinów
12.08.2020
17:30
Świt Krzeszowice
6:0
Strażak Rączna
12.08.2020
17:30
Dragon Szczyglice
2:3
Iskra Czułów
12.08.2020
18:00
Wisła Jeziorzany
1:2
MKS Skała 2004
12.08.2020
18:00
Sokół Rybna
2:3
Sportowiec Modlniczka
12.08.2020
18:00
Lotnik Kryspinów
:
Dragon Szczyglice
15.08.2020
16:00
Maszycanka Maszyce
:
Sokół Rybna
15.08.2020
17:30
MKS Skała 2004
:
Tęcza Piekary
15.08.2020
18:00
Iskra Czułów
:
Wisła Jeziorzany
15.08.2020
18:00
Wisła Czernichów
:
Liszczanka Liszki
16.08.2020
17:00
Świt Krzeszowice
:
Wisła Rząska
16.08.2020
17:30
Sportowiec Modlniczka
:
Strażak Rączna
16.08.2020
18:00

Klasa A (Kraków III)

Krakus Swoszowice
3:0
Wanda Nowa Huta
12.08.2020
11:00
Gajowianka Gaj
1:2
Pogoń Skotniki
12.08.2020
17:00
Tramwaj Kraków
4:1
Strzelcy Kraków
12.08.2020
17:30
Bieżanowianka Kraków
3:1
Płomień Kostrze
12.08.2020
18:00
Cedronka Wola Radziszowska
1:2
Rzozovia Rzozów
12.08.2020
18:00
Kabel Kraków
3:0
Fairant Kraków
12.08.2020
18:00
Iskra Krzęcin
:
Cedronka Wola Radziszowska
15.08.2020
17:00
Strzelcy Kraków
:
Bieżanowianka Kraków
15.08.2020
17:30
Bratniak Kraków
:
Tramwaj Kraków
16.08.2020
15:00
Rzozovia Rzozów
:
Gajowianka Gaj
16.08.2020
16:00
Płomień Kostrze
:
Krakus Swoszowice
16.08.2020
16:30
Fairant Kraków
:
Podgórze Kraków
16.08.2020
17:00
Pogoń Skotniki
:
Kabel Kraków
16.08.2020
17:00

Klasa A (Wieliczka)

Contra Sułków
:
Piłkarz Podłęże
15.08.2020
17:00
Zieloni Niegowić
:
Zryw Szarów
15.08.2020
17:00
Czarnochowice
:
Strażak Kokotów
15.08.2020
17:00
Czarni Staniątki
:
Wolni Kłaj
15.08.2020
18:00
Iskra Zakrzów
:
UKS Sygneczów
15.08.2020
18:00
Nadwiślanka Nowe Brzesko
:
Sokół Chorągwica
16.08.2020
14:00
Gwiazda Brzegi
:
Wilga Koźmice Wielkie
16.08.2020
17:00
Piast Łapanów
:
Rożnowa
16.08.2020
18:00

Klasa A (Myślenice)

Sęp Droginia
0:4
Górki Myślenice
12.08.2020
17:30
Staw Polanka
:
Zielonka Wrząsowice
15.08.2020
17:00
Lubomir Wiśniowa
:
Karpaty Siepraw
15.08.2020
17:00
Skalnik Trzemeśnia
:
Gościbia Sułkowice
15.08.2020
17:00
LKS Rudnik
:
Hejnał Krzyszkowice
15.08.2020
17:30
Topór Tenczyn
:
Beskid Tokarnia
15.08.2020
18:00
Rokita Kornatka
:
Iskra Brzączowice
16.08.2020
14:00
Sokół Borzęta
:
Clavia Świątniki Górne
16.08.2020
18:00

Klasa A (Olkusz)

Centuria Chechło
:
Przebój Wolbrom
15.08.2020
11:00
Unia Jaroszowiec
:
Sokół Gołaczewy
15.08.2020
17:00
Olimpia Łobzów
:
Promień Przeginia
15.08.2020
17:00
Spartak Charsznica
:
Pilica Wierbka
16.08.2020
11:00
Wielmożanka Wielmoża
:
Trzy Korony Żarnowiec
16.08.2020
11:30
Laskovia
:
Prądnik Sułoszowa
16.08.2020
16:00
Dłubnia Trzyciąż
:
Strażak Przybysławice
16.08.2020
16:00
Błysk Zederman
:
Błyskawica Kolbark
16.08.2020
17:00

Klasa A (Chrzanów)

Start Kamień
:
Wisła Jankowice
15.08.2020
16:00
MKS Alwernia
:
Unia Kwaczała
15.08.2020
17:00
Fablok Chrzanów
:
Wisełka Rozkochów
16.08.2020
11:00
Zagórzanka Zagórze
:
Wolanka Wola Filipowska
16.08.2020
17:00
Ciężkowianka Jaworzno
:
Victoria Zalas
16.08.2020
17:00
SPRiN Regulice
:
Tęcza Tenczynek
16.08.2020
17:00
Promyk Bolęcin
:
UKS Dulowa
16.08.2020
17:00

Klasa B (Wieliczka)

Wilga Instalbud Golkowice
:
Wieliczanka Wieliczka
15.08.2020
17:00
Gryf Wiatowice
:
Start Brzezie
15.08.2020
17:00
Gdovia II Gdów
:
Węgrzcanka II Węgrzce Wlk
15.08.2020
16:30
Górnik II Wieliczka
:
Tęcza Słomiróg
15.08.2020
16:30
Ledniczanka
:
Promień Zakrzowiec
16.08.2020
16:00
Dąb Zabierzów Bocheński
:
Wiarusy II
16.08.2020
17:00
Batory Wola Batorska
:
Naprzód Ochmanów
16.08.2020
18:00

Klasa B (Myślenice)

Cyrhla Krzczonów
2:1
Radwan Skomielna Czarna
12.08.2020
18:00
Dukla Bysina
:
Raba II Dobczyce
15.08.2020
16:00
Wicher Stróża
:
Szczebel Lubień
15.08.2020
17:00
Iskra Głogoczów
:
Karpaty II Siepraw
16.08.2020
15:30
Cisy Harbutowice
:
Jawor Jawornik
16.08.2020
16:00
Górki II Myślenice
:
Orzeł Nowa Wieś
16.08.2020
16:00
Grodzisko Raciechowice
:
LKS Trzebunia
16.08.2020
17:30

Klasa B (Olkusz)

Hetman Dłużec
:
Nidzica Słaboszów
15.08.2020
16:00
Stare Bukowno
:
Pilica II Wierbka
15.08.2020
17:00
Victoria Smroków
:
Cobra Wężerów
16.08.2020
11:00
Orzeł K.
:
Northstar Miechów
16.08.2020
13:00
Trzy Buki Wierzchowisko
:
Strumyk Zarzecze
16.08.2020
16:00
Piliczanka II Pilica
:
Czapla Czaple Male
16.08.2020
17:00

Centralna Liga Juniorów U-18

Legia Warszawa
:
Górnik Zabrze
15.08.2020
12:00
Escola Varsovia Warszawa
:
Hutnik Kraków
15.08.2020
12:00
Pogoń Szczecin
:
Wisła Kraków
15.08.2020
11:00
SMS Łódź
:
Zagłębie Lubin
15.08.2020
12:00
Cracovia Kraków
:
Lech Poznań
15.08.2020
12:30
Jagiellonia
:
Arka G.
15.08.2020
12:00
Lechia
:
Korona
16.08.2020
12:00
Gwarek Zabrze
:
Śląsk Wrocław
16.08.2020
12:00

Centralna Liga Juniorów U-17, gr. D

Korona Kielce
:
Wisła Kraków
14.08.2020
16:00
Motor Lublin
:
TOP 54 Biała Podlaska
15.08.2020
15:30
Cracovia Kraków
:
Stal Mielec
15.08.2020
15:00
Hutnik Kraków
:
Karpaty Krosno
16.08.2020
11:00

Małopolska Liga Juniorów

Dunajec Nowy Sącz
:
Podhale Nowy Targ
15.08.2020
10:00
Garbarnia Kraków
:
Unia Tarnów
15.08.2020
10:00
Sokół Stary Sącz
:
BKS Bochnia
15.08.2020
10:00
Orkan Raba Wyżna
:
Pcimianka Pcim
15.08.2020
16:00
Górnik Wieliczka
:
Limanovia Limanowa
16.08.2020
10:00
Okocimski Brzesko
:
Profi Zielonki
16.08.2020
10:00
Beskid Andrychów
:
Tarnovia Tarnów
16.08.2020
11:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Puszcza Niepołomice
16.08.2020
15:00
Prądniczanka Kraków
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
16.08.2020
18:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Puszcza Niepołomice
4:1
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
12.08.2020
14:00
Profi Zielonki
:
Garbarnia Kraków
15.08.2020
10:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Puszcza Niepołomice
15.08.2020
13:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Podgórze Kraków
15.08.2020
13:30
Dunajec Nowy Sącz
:
Glinik Gorlice
15.08.2020
13:30

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Tarnovia Tarnów
1:3
Okocimski Brzesko
12.08.2020
13:00
Okocimski Brzesko
:
Sandecja II Nowy Sącz
14.08.2020
18:00
Unia Tarnów
:
Tarnovia Tarnów
15.08.2020
10:00
Górnik Wieliczka
:
Pcimianka
16.08.2020
13:00

I Małopolska Liga Trampkarzy

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
0:4
Garbarnia Kraków
12.08.2020
10:00
Unia Oświęcim
5:1
Okocimski Brzesko
12.08.2020
11:00
Unia Tarnów
10:0
AP 21 Kraków
12.08.2020
13:30
Dunajec Nowy Sącz
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
15.08.2020
16:00
Unia Tarnów
:
Unia Oświęcim
15.08.2020
11:00
AP 21 Kraków
:
Garbarnia Kraków
15.08.2020
16:00

II Małopolska Liga Trampkarzy

Tarnovia Tarnów
:
Beskid A.
12.08.2020
10:00
Raba Dobczyce
4:2
MOSiR Bochnia
12.08.2020
17:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Okocimski Brzesko
13.08.2020
18:00
Okocimski Brzesko
:
Raba Dobczyce
15.08.2020
13:00
Beskid A.
:
Sandecja Nowy Sącz
15.08.2020
 
Respect Szalowa
:
MOSiR Bochnia
15.08.2020
13:00

I Małopolska Liga Młodzików

Kalwarianka
0:9
Dunajec Nowy Sącz
12.08.2020
17:00
Okocimski Brzesko
:
Sandecja
15.08.2020
10:00
AS Progres Kraków
:
Dunajec Nowy Sącz
15.08.2020
09:00
Wisła Kraków
:
Tarnovia Tarnów
16.08.2020
10:00

II Małopolska Liga Młodzików

Wisła Kraków
2:0
AS Progress Andrychów
12.08.2020
17:00
Okocimski Brzesko
5:0
Fablok Chrzanów
13.08.2020
13:00
AS Progress Andrychów
:
Cracovia II
15.08.2020
10:00

Ekstraliga Kobiet

Górnik Łęczna
:
AZS UJ Kraków
15.08.2020
11:00
Śląsk Wrocław
:
SMS Łódź
15.08.2020
12:00
Olimpia Szczecin
:
APLG Gdańsk
15.08.2020
17:00
GKS Katowice
:
ROW Rybnik
16.08.2020
13:00
Rolnik Biedrzychowice
:
Czarni Sosnowiec
16.08.2020
16:00
KKP Bydgoszcz
:
Medyk Konin
16.08.2020
16:00

I liga kobiet (południe)

Pogoń Tczew
:
Resovia Rzeszów
15.08.2020
14:30
Polonia Środa Wielkopolska
:
UKS SMS II Łódź
15.08.2020
15:00
Praga Warszawa
:
SWD Wodzisław
15.08.2020
12:00
Rekord Bielsko Biała
:
Czwórka Radom
16.08.2020
15:30
Stomil Olsztyn
:
Piastovia Piastów
16.08.2020
12:30
UKS Staszkówka Jelna
:
Tarnovia Tarnów
16.08.2020
16:00

II liga kobiet (wschód)

Widok Lublin
:
Rysy Bukowina Tatrzańska
15.08.2020
16:00
Prądniczanka Kraków
:
KSP Kielce
15.08.2020
14:00
Ząbkovia Ząbki
:
Włókniarz Białystok
15.08.2020
12:00
KS Raszyn
:
Wanda Nowa Huta
16.08.2020
14:00
AZS UW Warszawa
:
Sokół Kolbuszowa Dolna
16.08.2020
14:00
Respekt Myślenice
:
Loczki Wyszków
16.08.2020
14:00