Królowa parkietu w akcji (foto)

Zwycięstwo z totalnym outsiderem tabeli okazało się formalnością. Jagiellonki bez większego wysiłku i trudu pokonały UKS Częstochowa i przypieczętowały mistrzostwo grupy południowej. Wygraną krakowianki zapewniły sobie już w pierwszej połowie aplikując rywalkom trzy gole. Klasą samą w sobie była w tym spotkaniu Anna Zapała. Znacznie szybsza i bardziej dynamiczna od rywalek popisywała się umiejętnościami piłkarskimi i korzystała ze swoich atutów szybkościowych.

Tak właśnie padł pierwszy gol w tym meczu. W 11 minucie Zapała pognała samotnie z piłką przez niemal całe boisko i zakończyła rajd precyzyjnym uderzeniem w dalszy narożnik bramki Kosmały. Podobnie było przy trzecim golu gdy Zapała z Maziarz skleciły akcję na jeden kontakt. Wieńczyła wszystko Zapała ale nota dla tego duetu za tą akcję należy się najwyższa. Przy golu na 2:0 przydał się refleks Włodarczyk, która po szybko rozegranym wrzucie z autu przez Wójcik i przy niepewności defensywy rywalek, wcisnęła futbolówkę do siatki między nogami Kosmały. Pozostałe gole padły w drugiej części i były zwieńczeniem rosnącej przewagi krakowianek. Na 4:0 trafiła efektownie zewnętrzną częścią stopy Gęślak po dograniu Włodarczyk z autu, a piąty gol to kolejny majstersztyk w wykonaniu duetu Maziarz - Zapała. Justyna kapitalnie zagrała piłkę na dalszy słupek mimo gąszczu zawodniczek w polu karnym, a domknęła temat Anna pakując ją do pustej bramki. Miał być i szósty gol ale już po końcowej syrenie z przedłużanego karnego spudłowała Sitarz.
Okazji miejscowe miały oczywiście znacznie więcej i choć pracowało na nie kilka zawodniczek, to niemal przy każdej palce maczały czy to Zapała czy Maziarz.

Przyjezdne? W pierwszej połowie pustki panujące na ławce rezerwowych nie dawały się jeszcze tak mocno we znaki. Udało się nawet kilkakrotnie wyprowadzić groźniejsze akcje (jak choćby Małycha z Wodarz po szybko wznowionej grze przez Kosmałę) ale w perspektywie całego spotkania nie miało to większego wpływu na losy meczu. Na pewno groźniejszym ogniwem częstochowianek była Wodarz, którą trzeba było w tym spotkaniu pilnować z nieco większą uwagą.

Królową parkietu była jednak Anna Zapała. Trzy gole, niesamowita na tle rywalek szybkość na parkiecie, świetna współpraca z Justyną Maziarz oraz niemało pozytywnych akcentów w grze defensywnej. FUTMAL MVP pełną parą.

Jagiellonki śrubują rekordy. Poprzedni, zakończony mistrzostwem sezon zakończyły z kompletem 14 zwycięstw (10 wygranych w lidze, 2 wygrane w ćwierćfinale i 2 wygrane w Final Four), a w tym przecież także nie straciły jeszcze choćby punktu.