Odbili się od dna

Czwartkowe spotkanie pomiędzy ŁKS Łódź a Wisłą Kraków miało dać odpowiedź na to, czy Biała Gwiazda zakończy tegoroczne rozgrywki na ostatnim miejscu w tabeli czy jednak w walce z bezpośrednim rywalem pokaże swoją siłę i w końcu odbije się od dna.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla graczy z Krakowa, którzy już na początku za sprawą pięknego uderzenia z rzutu wolnego Sadloka otworzyli wynik spotkania. Całą sytuację z wolnym poprzedziła dwójkowa akcja Mak- Brożek. Ten ostatni wychodząc na czystą pozycję został sfaulowany przez Juraszka a sędzia Raczkowski po konsultacji VAR zdecydował się pokazać obrońcy ŁKS-u czerwoną kartkę.

Co ciekawe gospodarze po stracie zawodnika grali otwartą piłkę i na pierwszy rzut oka nie było widać różnicy oraz przewagi Białej Gwiazdy. Po trzydziestu minutach gry znowu w roli głównej wystąpił system VAR, dzięki któremu Raczkowski wskazał na jedenasty metr po wątpliwym zagraniu ręką w polu karnym Rafała Janickiego. Pewnym egzekutorem okazał się Ramirez i w łodzi mieliśmy remis.

Przed przerwą arbiter główny po raz drugi wskazał na jedenasty metr, tym razem dyktując karnego dla Wisły. Pewnym strzałem popisał się Błaszczykowski i wyprowadził krakowian na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą, dokładną centrą w pole karne popisał się Sadlok a tam najwyżej wyskoczył Rozwandowicz i ładnym mierzonym strzałem przy słupku pokonał.. własnego bramkarza.

W drugiej połowie ŁKS miał swoje szansę za sprawą Sekulskiego oraz Ramireza, ale czujnie w bramce Wisły spisywał się Buchalik, który nie dał się zaskoczyć.

Na trzynaście minut przed końcem Basha dostał piłkę przed polem karnym i potężnym strzałem od poprzeczki zdobył dla Wisły kolejną bramkę. Jasne stało się więc to, że ŁKS tego meczu nie wygra i przerwę zimową podopieczni Kazimierza Moskala spędzą na ostatnim miejscu w tabeli.

Straty w doliczony czasie gry zmniejszył jeszcze Ramirez, wykorzystując kolejny rzut karny w tym spotkaniu. Ostateczny wynik to 4:2 dla Wisły, która pod koniec roku odniosła bardzo cenne dwa zwycięstwa. W poprzedniej kolejce pokonując Pogoń Szczecin a teraz ŁKS Łódź.

Wiślacy z siedemnastoma punktami zajmują aktualnie piętnastą pozycję w ligowej tabeli.