Przełamanie z liderem

Wisła Kraków na ligowe trzy punkty czekała od sierpnia, kiedy to po raz ostatni dopisała trzy oczka do swojego dorobku za zwycięstwo z Zagłębiem Lubin.

Od tego czasu Wiślacy nie byli w stanie zainkasować na ligowych boiskach chociażby jednego punktów, pisząc negatywną kartę w historii klubu. Dziesięć porażek z rzędu nie napawało optymizmem przed piątkowym spotkaniem z liderem- Pogonią Szczecin. Jednak polska liga znowu okazała się nieprzewidywalna pisząc zupełnie inny scenariusz, niż ten, który wiele osób przed meczem zakładało.

Biała Gwiazda w końcu przełamała swoją niemoc i w meczu z Pogonią zainkasowała trzy punkty. Autorem jedynego trafienia w spotkaniu okazał się środkowy obrońca - Lukas Klemenz, który wykończył strzałem na krótki słupek dośrodkowanie z rzutu rożnego Jakuba Błaszczykowskiego.

Wisła stworzyła sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji ale nie potrafiła skierować już piłki do bramki gości. Swoje okazje w pierwszej połowie miał Sadlok po mocnym uderzeniu z przed pola karnego oraz hiszpański pomocnik Chuca, która w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok bramki.

W drugiej połowie Pogoń starała się odwrócić losy meczu, już na początku po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłka po interwencji obrońcy Wisły trafiła pod nogi Spiridonovicia, jednak strzał Austriaka poszybował nad bramką Buchalika. Chwilę później zza szesnastki szczęścia próbował Buksa, ale i ta próba nie przyniosła wyczekiwanej przez Portowców zmiany wyniku.

Pod koniec meczu gości ze Szczecina mógł dobić Paweł Brożek, który otrzymał kapitalne podanie od Błaszczykowskiego, lecz w dogodnej sytuacji posłał piłkę obok dalszego słupka bramki.

Wisła Kraków przerwała, zatem fatalną passę dziesięciu ligowych porażek z rzędu. Sytuacja w tabeli nadal jednak jest fatalna dla podopiecznych Artura Skowronka. Kolejny ważny mecz dla układu tabeli na koniec 2019 roku Wisła zagra już w czwartek w Łodzi z miejscowym ŁKS-em, który również znajduje się w strefie spadkowej. W pierwszej rundzie Biała Gwiazda ograła beniaminka aż 4:0.