Deszcz goli w Koszycach

Spotkanie pomiędzy Szreniawą Koszyce, a Prądniczanką II Kraków przyszło rozgrywać w typowo angielskich warunkach atmosferycznych. Zawodnicy obu zespołów musieli się zmagać z obficie padającym deszczem, a co za tym idzie grząską i śliską murawą. Cytując Piotra Ćwielonga: "pogoda nie dopisywała do grania w piłkę".

Zdecydowanie lepiej w tej aurze odnaleźli się przyjezdni z Krakowa. Najpierw w 6 minucie Paszkiewicz po zagraniu Rybaka pokonał Kurczaba. Nie minęło jeszcze 10 minut spotkania, a goście prowadzili już 2-0.  Czech dośrodkował piłkę z lewego skrzydła w pole karne, do której doszedł Staroń i strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza Szreniawy.

Gospodarze po szybkim przyjęciu dwóch ciosów otrzeźwieli i wrócili na właściwe tory.  W 12 minucie dwukrotnie mogli strzelić bramkę kontaktową. Najpierw strzał Stalmacha przeleciał tuż obok bramki, a po chwili Trzaska dośrodkował na głowę Dziadany, który trafił w słupek.

Szreniawa dopięła swego w 20 minucie. Stalmach przejął piłkę po błędzie we własnym polu karnym Pabiana i wystawił ją Wątkowi. Ten po kilkukrotnym zamarkowaniu strzału wypracował sobie pozycję strzelecką i pewnie pokonał Michała Mieleckiego.

Po pół godzinie gry Zuwała zdecydował się na zagranie długiej piłki za linię obrony, do której doszedł Wątek i znalazł się przed bramkarzem Prądniczanki. Mielecki poradził sobie z pierwszym uderzeniem napastnika, lecz przy dobitce nie miał szans i Wątek mógł się cieszyć z drugiego trafienia w tym spotkaniu.

Snajper Szreniawy na tym nie poprzestało i już po minucie skompletował klasycznego hat-tricka. Wszystko zapoczątkował Mielecki kiepskim wprowadzeniem piłki do gry, która po przejęciu przez gospodarzy szybko znalazła się na prawym skrzydle pod nogami Łukasza Zachary, który długo się nie zastanawiając posłał dośrodkowanie w pole karne, gdzie znajdował się Wątek i strzałem z pierwszej piłki wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Wątkowi wychodziło niemal wszystko i jeszcze przed przerwą spróbował swojego szczęścia po strzale z dystansu. Uderzenie okazało się na tyle precyzyjne, że próbującemu interweniować Mieleckiemu piłka prześlizgnęła się po rękach i wylądowała w górnym narożniku bramki, a napastnik gospodarzy mógł cieszyć się z 11 bramki w tym sezonie.

W drugą część spotkania lepiej weszli gospodarze. Już po 2 minutach gry, Dziadana miał swoją szansę po minięciu obrońcy w narożniku pola karnego, lecz jego strzał trafił w nogę interweniującego Mieleckiego.

Kolejny kwadrans gry to głównie walka w środku pola oraz walka o utrzymanie równowagi na śliskiej nawierzchni. Chwilowy marazm przerwali gracze Szreniawy, mianowicie Zachara do spółki z Krystianem Stalmachem. Stalmach ruszył prawym skrzydłem, po czym wycofał piłkę przed pole karne do Zachary, który precyzyjnym strzałem w okolice "wideł" strzelił piątą bramkę dla gospodarzy.

Już po minucie zawodnicy z Koszyc mogli cieszyć się z szóstego trafienia. Noga dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne, piłka trafił pod nogi zamykającego akcję Stalmacha, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza przyjezdnych.

W 83 minucie goście stracili Pelca, który nie wytrzymał ciśnienia i po ataku "sankami" w nogi Kałuży wyleciał z boiska. Wspomniany Kałuża w samej końcówce miał 3 dobre sytuacje bramkowe. Najpierw w 86 minucie po podaniu od Zachary oddał strzał piętą, lecz piłka zatrzymała się nomen omen w kałuży tuż przed linią bramkową. Po chwili Stalmach zagrał do Kałuży, którego strzał po obronie Mieleckiego znów utknął w kałuży, lecz tym razem rezerwowy napastnik gospodarzy zdążył przed bramkarzem i dobił piłkę do pustej bramki.

Chwilę po tej sytuacji goście wyprowadzili kontrę, po której Czech oddał strzał, który zmierzał do bramki, lecz ofiarna interwencja Golby, który wślizgiem wybił piłkę z linii bramkowej, nie pozwoliła pomocnikowi gości cieszyć się z bramki. Jak się okazało interwencja ta niewiele dała, gdyż wybita piłka trafiła do Zająca, który mocnym strzałem w boczną siatkę zmniejszył rozmiary porażki swojego zespołu.

W 90 minucie Kałuża miał swoją trzecią okazję strzelecką. Tym razem dobrze uderzył z przewrotki, lecz nie na tyle dobrze, by pokonać Mieleckiego, po którego interwencji piłka znów ugrzęzła w wodzie stojącej pod bramką i nie wpadła do bramki.

Prądniczanka po tej porażce na koniec rundy jesiennej znajduje się na 11 miejscu, które gwarantuje utrzymanie na tym poziomie rozgrywkowym. Szreniawa, która w sobotę rozegra jeszcze zaległy mecz z Płomieniem Kościelec, zajmuje obecnie 4 miejsce, lecz przy wygranej w derbowym pojedynku przesunie się na miejsce wicelidera.