Emocjonujący mecz na szczycie

Spotkanie dwóch liderów II Ligi juniorów młodszych w Osieku zapowiadało się bardzo emocjonująco, ponieważ był to mecz o awans do I Ligi juniorów młodszych. Obydwie drużyny spotkały się kilka tygodni wcześniej, wówczas padł remis 2:2. Mecz od początku był bardzo wyrównany z lekką przewagą gości. W 14. minucie pierwsza żółta kartką został ukarany Koza, za kłócenie się z arbitrem. Następne 20 minut, to gra akcja za akcję. Aż wreszcie swojego dopięli gospodarze, kiedy to najwyżej w polu karnym wyskoczył B. Żaba i umieścił piłkę w siatce Bieńczyckiego. Minęło kilkanaście sekund, a tuż po wznowieniu gry SMS stracił piłkę, a rajd z nią ponownie w siatce gości zakończył tym razem Seweryn. W międzyczasie kartkę za faul na nogi rywala otrzymał Ostafin. Parę minut po drugiej bramce dla gospodarzy, kartkę za faul przed polem karnym otrzymał strzelec pierwszego gola w tym meczu - B. Żaba.

Końcówka pierwszej połowy, jak i pierwsze minuty drugiej, to raczej mecz bez historii. Dopóki za odrabianie strat nie zabrali się goście. W bliźniaczy sposób, jak pierwszy gol B. Żaby, gola dla przyjezdnych zdobył Dobrowolski. Od tego czasu goście cały czas byli pod polem karnym Słowika, próbując doprowadzić do wyrównania. Udało się to za sprawą wcześniej wprowadzonego Tempki, który to uderzył nie do obronny zza pola karnego. Słowik po tej bramce nie mógł się otrząsnąć, a goście wciąż napierali na bramkę graczy z Olkusza. Natomiast gospodarze meczu rozgrywanego w Osieku ograniczali się do kontrataków. Jeden z nich przyniósł Słowikom rzut rożny, po którym w ogromnym zamieszaniu pod polem karnym gości z Krakowa najlepiej odnalazł się Kania. I tu zaczyna się czas dyskusji gości do sędziego, którzy byli przekonani, że Kania zdobył bramkę nieprzepisowo, a ich dyskusje z sędzią już wtedy powinny zakończyć się żółtymi kartkami, jednak arbiter nie pokazał ani jednego kartonika w tej sytuacji. Następne 12 minut to ataki gości. I w trzeciej doliczonej minucie w polu karnym drużyny gospodarzy pada Kosiba. Arbiter główny oraz asystent, którzy byli bardzo blisko tej akcji jednomyślnie stwierdzili, że gracz SMS-u próbował wymusić "jedenastkę". Po tym zdarzeniu otrzymał żółty kartonik, a jego kolega z zespołu, który nie mógł się pogodzić z decyzją sędziego Opali, podzielił jego los. Chwilę późnej, kiedy sędzią zapisywał kartki, podbieg do niego Kosiba, który krytykował to, co zrobił sędzia (nie przyznał karnego) obejrzał drugi kartonik w przeciągu kilku sekund. Po wznowieniu gry przez Słowika piłka wyszła na aut, a do sędziego z Olkusza podbiegli stoperzy drużyny ze Szkoły Mistrzostwa Sportwego, którzy też nie mogli się pogodzić z tym, że nie został im przyznany rzut karny, za co również obejrzeli po żółtej kartce. Kiedy arbiter chciał wznowić grę, podbiegł bramkarz do niego oraz dalej dyskutujacych z nim stoperów i również za to, co powiedział do rozjemcy został ukarany napomnieniem. Kiedy goście próbowali wznowić grę gracz Słowika utrudniał im to, za co podobnie jak zawodnicy z Krakowa został ukarany żółta kartką. Kiedy wydawało się, że zaraz arbiter zakończy mecz i nic się już złego nie stanie. Kania, który strzelił trzeciego gola, zaatakował w bardzo brzydki sposób nogi jednego z zawodników gości, za co obejrzał tylko żółty kartonik, co bardzo nie spodobało się gościom, dla których była to ewidentna czerwona kartka. Goście nie wykorzystali swojej ostatniej szansy na wyrównanie, i to Słowik po końcowym gwizdku cieszył sie z wygranej, a co najważniejsze - z awansu do I Ligi, w której zagrają na wiosnę.