Nie ma mocnych na lidera (foto)

Runda jesienna dla piłkarzy ze Śledziejowic kończyła się wyjazdowym spotkaniem z Orłem Myślenice. Gospodarze w pamięci mieli zeszłotygodniowe upokorzenie w Targowisku, gdzie przegrali aż 7:1. LKS natomiast z kwitkiem odprawił zespół Pasternika Ochojno aplikując im aż pięć bramek.

Rzut oka na tabelę i można było powiedzieć, że faworytem przed meczem byli goście, którzy pewnie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. O dziwo jednak lepiej spotkanie zaczęli gospodarze, którzy w pierwszych piętnastu minutach gry stwarzali sobie bardziej klarowne sytuacje od gości i bliscy byli wyjścia na prowadzenie. Dwukrotnie jednak na wysokości zadania stawał Jasowicz, który najpierw obronił strzał zza pola karnego a potem w sytuacji sam na sam nie dał się pokonać zawodnikowi gospodarzy.

Odpowiedź gości była za to bardzo konkretna, już w siedemnastej minucie Gawle podaje piłkę do Dziadzio, który przekazują ją nadbiegającemu przed pole karne Moskalowi. Pomocnik gości precyzyjnym strzałem otwiera wynik spotkania.

Spotkanie mogło się podobać, bo zarówno goście jak i gospodarze, kreowali swoje sytuację w przypadku piłkarzy ze Śledziejowic brakowało jednak wykończenia a na straży stał goalkeeper miejscowych. Orzeł miał również swoją okazję do strzelenia bramki po jednym z kontrataków, jednak dobra interwencja Jasowicza na przedpolu zapobiegła utracie gola.

Przed przerwą goście podwyższyli swoje prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Marcin Kowalczyk a piłka trafiła wprost na głowę do Maja, który nie miał problemów żeby skierować piłkę do bramki.

Drugie czterdzieści pięć minut pokazało, że Śledziejowice mając dobry wynik będą kontrolowały przebieg gry od czasu do czasu wyprowadzając skuteczne akcje. W pięćdziesiątej czwartej minucie Maj po raz drugi wpisał się na listę strzelców, finalizując składną akcję swoich kolegów.

Wynik podwyższa na piętnaście minut przed końcem Marcin Kowalczyk, który w solowej akcji jest nieprzepisowo zatrzymywany w polu karnym, za co sędzia dyktuje rzut karny dla Śledziejowic. Sam poszkodowany zamienia jedenastkę na bramkę i powiększa tym samym prowadzenie swojej drużyny.

W końcówce spotkania Orzeł miał swoją sytuację z rzutu wolnego, ale dobrą interwencją popisał się Jasowicz.

Bardzo dobra postawa popularnych "Śledzi" zaowocowała pozycją lidera po rundzie jesiennej i czteropunktową przewagą nad drugą w tabeli Wiślanką Grabie. Runda rewanżowa zapowiada się więc bardzo ciekawie.