facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Skandal w Grzegorzowicach!

Skandal w Grzegorzowicach!

Niedzielne spotkanie w Grzegorzowicach pomiędzy Czarnymi a Partyzantem Dojazdów miało niecodzienny przebieg. Początkowo wszystko przebiegało zgodnie z planem, mecz był dobrym widowiskiem, bo po trzydziestu minutach gry mieliśmy remis 2:2. Dla gospodarzy trafili Korfel oraz Guihlerme a dla gości Chłoń oraz Socha.

Więcej złego działo się w tym czasie na trybunach stadionu w Grzegorzowicach. Mowa tutaj o chamskim i aroganckim zachowaniu jednego z kibiców, którym okazał się być zawodnik Czarnych Grzegorzowice- Sebastian Urbański.

Aby naświetlić Państwu całą sytuację, musimy się cofnąć w czasie do spotkania w ramach szóstej kolejki, w której Czarni Grzegorzowice zmierzyli się na własnym stadionie z drużyną Wierzbowianki Wierzbno. W tym spotkaniu również sędziował Piotr Mucha. Obaj Panowie mieli ze sobą delikatnie rzecz ujmując nie po drodze a niesportowe zachowanie Urbańskiego zostało opisane w protokole pomeczowym. Swoją złość oraz gniew na arbitra Urbański wyładować miał uszkadzając samochód należący do sędziego Muchy. Sprawa została zgłoszona na policję a sędzia zdecydował się założyć sprawę z powództwa cywilnego wspomnianemu zawodnikowi.

Sam zawodnik za swoje zachowanie został przez Wydział Dyscypliny ukarany karą czterech spotkań pauzy oraz karą finansową w wysokości 300 złotych. Klub również wyciągnął konsekwencje wobec zawodnika odsuwając go od pierwszego zespołu do końca rundy jesiennej.

Zbieg okoliczności(?) sprawił, że sędzia Mucha został przydzielony do sędziowania, jako arbiter liniowy niedzielnego spotkania Czarni Grzegorzowice - Partyzant Dojazdów. Jeszcze przed rozpoczęciem niedzielnego meczu sędziowie poprosili kierownika drużyny gospodarzy o wykaz osób zapewniających porządek na trybunach oraz o przydzielenie jednej osoby do pilnowania samochodów, którymi przyjechali. Od samego początku arbiter musiał zmagać się ze słowną agresją Urbańskiego, który kierował w jego kierunku niewybredne komentarze i groźby.

Na całą sytuację zareagował kierownik drużyny Czarnych- Karolina Kawalec, która za zgodą arbitra opuściła strefę przy ławce rezerwowych i próbowała uspokoić Urbańskiego. Szalę goryczy przelał fakt, że Urbański swoje groźby i obelgi skierował do obecnej na meczu partnerki sędziego Muchy, który w trzydziestej drugiej minucie zgłosił to arbitrowi głównemu oznajmiając, że nie będzie dalej kontynuował spotkania.

Równocześnie na boisku doszło do nieprzyjemnego zdarzenia. Jeden z obrońców Partyzanta zderzył się głową z zawodnikiem gospodarzy i upadł na murawę tracąc przytomność. Do poszkodowanego wezwano pogotowie ratunkowe, które w niedługim czasie pojawiło się na obiekcie Czarnych. Sędzia Mucha wezwał również policję, która miała wyjaśnić całe zajście na linii Urbański-Mucha.


W tym samym czasie trójka sędziowska na czele z Kamilem Kołodziejczakiem podjęła decyzję o przedwczesnym zakończeniu spotkania, ze względu na brak zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa sędziom.

Z taką decyzją nie mogli pogodzić się piłkarze oraz sztab szkoleniowy gospodarzy, którzy uważali i nadal uważają, że spotkanie powinno zostać dokończone.

Cała ta sytuacja jest skandaliczna, ale również absurdalna. Nasuwa się w związku z tym parę pytań.

Czemu osoba odpowiedzialna za obsadę w Kolegium Sędziów MZPN zapewne świadoma napiętych relacji między zawodnikiem Czarnych, a arbitrem - wyznaczyła go na ten akurat mecz, wyraźnie dolewając oliwy do ognia? Trudno zrozumieć. 

Drugą kwestią są kary nakładane na zawodników, trenerów, kierowników oraz kluby. Często zdarza się tak, że kary nie są adekwatne do popełnionego czynu. Gdyby WD od razu po spotkaniu z Wierzbowianką wymierzył Urbańskiemu bardziej surową karę niż cztery mecze zawieszenia oraz karę finansową w wysokości 300 złotych być może uniknęlibyśmy eskalacji konfliktu. A sam zawodnik zrozumiałby, że czyn, którego się dopuścił nie był odpowiedni?

Teraz w całej tej sytuacji najbardziej poszkodowany być może czuć się będzie klub Czarni Grzegorzowice. Przedstawiciele klubu uważają, że zrealizowali wszystko to, o co poprosili sędziowie przed meczem. Wyznaczyli porządkowych, którzy mieli pilnować należytego porządku i reagować na zachowania niezgodne z regulaminem stadionu, jak i również wyznaczyli porządkowych do pilnowania mienia sędziów, aby nie powtórzyła się sytuacja sprzed kilku tygodni.


Czarni Grzegorzowice postanowili działać w sprawie wyjaśnienia wszelkich okoliczności niedzielnego zajścia i przesłali do Związku pismo. Rzucając na sprawę trochę inne światło i wcale niepozbawione logiki. W piśmie tym można m.in. wyczytać, że Klub odcina się od bandyckiego zachowania Urbańskiego, który został zawieszony w prawach zawodnika klubu Czarni Grzegorzowice.

" Sytuacja oczywiście nie powinna mieć miejsca, wulgaryzmy kierowane w stronę Sędziego były przejawem bandyckiego zachowania byłego już zawodnika Klubu, jednak ów człowiek był na trybunach, za ogrodzeniem i w okolicy byli porządkowi, którzy nie mieli podstaw do reagowania, z prostego powodu - człowiek ten był na trybunach, był zwyczajnym kibicem, w miejscu przeznaczonym dla kibiców, oddzielony ogrodzeniem od placu gry. Po pewnym czasie porządkowi wyprosili agresora ze stadionu, który udał się w okolice parkingu, na drogę publiczną, gdzie również nie zagrażał nikomu. Poza słownymi utarczkami, w które wdał się arbiter z kibicami nie było żadnych przejawów agresji z ich strony. Pan Sędzia w protokole opisał, iż agresywny kibic pobiegł w stronę samochodu z zamiarem jego uszkodzenia. Służby porządkowe zareagowały w odpowiedni sposób, nie dopuszczając do rozwoju sytuacji, a na to, co krzyczy kibic nie ma nikt wpływu. Nie można naruszyć nietykalności cielesnej kibica tylko, dlatego, że krzyczy.”

Zespół Czarnych w swoim piśmie przyjmuje również stanowisko domagające się dokończenia przerwanego w niedziele meczu.

" Biorąc pod uwagę powyższe, Zarząd Klubu Czarni’03 Grzegorzowice oczekuje dokończenia meczu od 32min, oraz zwrotu kosztów przygotowania i zabezpieczenia obiektu do meczu, w kwocie 500zł, oraz pokrycia delegacji sędziowskich, a także uregulowania sprawy dojazdu na mecz drużyny Partyzanta Dojazdów.''Całość pisma upubiliczniona zostanie we wtorek, kiedy trafi do Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

-[TREŚĆ PISMA ZARZĄDU CZARNYCH GRZEGORZOWICE DO MZPN


W najbliższych dniach również Wydział Dyscypliny oraz Wydział Gier przy Małopolskim Związku Piłki Nożnej podzielą się werdyktem z opinią publiczną. 

 

Źródło: Własne, Czarni

Dodano: 2019-10-28 23:12:18


Zobacz też: Klasa A (Kraków I)

Czarni  Partyzant Dojazdów 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Śląsk Wrocław
:
Górnik Zabrze
22.02.2020
 
Wisła Kraków
:
Korona Kielce
22.02.2020
 
Wisła Płock
:
Zagłębie Lubin
22.02.2020
 
Legia Warszawa
:
Jagiellonia Białystok
22.02.2020
 
Arka Gdynia
:
Raków Częstochowa
22.02.2020
 
Lech Poznań
:
Lechia Gdańsk
22.02.2020
 
ŁKS Łódź
:
Pogoń Szczecin
22.02.2020
 
Piast Gliwice
:
Cracovia Kraków
22.02.2020
 

I Liga Futsalu, gr. południowa

Futsal Team Brzeg
:
Górnik Polkowice
23.02.2020
18:00

I Halowa Liga Oldbojów (Kraków)

Clepardia Kraków
:
Wieczysta Kraków
21.02.2020
19:30
Prokocim Kraków
:
Strzelcy
21.02.2020
19:30
Hutnik Kraków
:
Wisła Kraków
21.02.2020
20:30
Orzeł Piaski Wielkie
:
Dąbski
21.02.2020
20:30
Cracovia Kraków
:
Grębałowianka Kraków
21.02.2020
21:30
Opatkowianka Opatkowice
:
Garbarnia Kraków
21.02.2020
21:30