Bez zwycięstwa od sierpnia

Garbarnia w piątkowy wieczór walczyła o ligowe punkty na wyjeździe w dalekim Bytowie. Oba zespoły jeszcze w poprzednim sezonie walczyły na pierwszoligowym froncie, jednak od tego sezonu rywalizują na poziomie drugoligowym.

W obozie gości przed meczem doszło do kilku zmian personalnych. Swoje szansę otrzymali Surmiak, Kujawa a po pauzie za żółte kartki do wyjściowego składu powrócił Mruk.

Na początku spotkania oglądaliśmy dużo walki w środku pola, gdzie lekką przewagę uzyskiwali goście. Jednak nie potrafili przełożyć tego na sytuację bramkowe.  Gospodarze natomiast w dwudziestej pierwszej minucie przeprowadzili kontratak, który zakończył się bramką zdobytą przez Kwiatkowskiego.

Podopieczni Łukasza Surmy próbowali jeszcze w pierwszej połowie zmienić obraz gry za sprawą Marszalika, jednak były zawodnik Hutnika nie mógł mówić w tym meczu o szczęściu. Najpierw jego strzał został zblokowany a w następnej próbie piłka minęła bramkę Kapsy.

W drugich czterdziestu pięciu minutach to nadal piłkarze z Krakowa starli się atakować i utrzymywać przy piłce jednak nadal w ich poczynaniach brakowało dokładności i szczęścia pod bramką rywali.

Bytovia natomiast z upływem czasu nastawiła się na grę z kontry, co mogło miejscowym przynieść powodzenie. Jednak dopiero próba z osiemdziesiątej drugiej minuty sprawiła, że gospodarze byli jeszcze bliżej wygrania tego spotkania. Do siatki trafił Czubak wykorzystując dobre podanie Kwiatkowskiego.

Tuż prze końcem regulaminowego czasu gry Feliks próbował zmniejszyć straty, ale po jego główce piłka przeleciała obok słupka. Już w doliczonym czasie gry w polu karnym przewinienie popełnił Hołtyn i sędzia nakazał Brązowym wykonanie jedenastki. Do piłki podszedł Szewczyk, lecz pierwsza próba zakończyła się obroną Kapsy. Arbiter zadecydował jednak o powtórnym wykonaniu i wtedy napastnik Garbarni już się nie pomylił.

Niestety chwilę później sędzia zakończył spotkanie i Garbarnia do Krakowa wraca bez punktów. Brązowi wciąż czekają na ligowe zwycięstwo ostatni raz zanotowali je w sierpniu z rezerwami Lecha Poznań.

Szansa na przełamanie już w najbliższy wtorek, kiedy to podopieczni Surmy zagrają zaległe spotkanie ze Zniczem w Pruszkowie. Początek meczu o godzinie 19:00