Kołodziej bohaterem

Sobotnie starcie pomiędzy Stalą Kraśnik a Hutnikiem Kraków było bardzo ważne ze względu na fakt, że Hutnicy chcąc myśleć o nawiązaniu walki o awans nie mogli pozwolić sobie na starte punktów w starciu z wiceliderem.

Pierwsze fragmenty spotkania należały jednak do gospodarzy, którzy już w dziewiątej minucie wyszli na prowadzenie. Dwójką akcją popisali się bracia Królowie. Rafał dośrodkował w pole karne a Kamil strzałem z głowy skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Zająca.

Piłkarze z Nowej Huty próbowali szybko odpowiedzieć, jednak Sobala w sytuacji na sam okazał się słabszy od Borusińskiego. Swoją okazję miał również Linca, lecz jego strzał głową minął bramkę rywali.

Gospodarze natomiast w trzydziestej szóstej minucie podwyższyli swoje prowadzenie. Ponownie na listę strzelców wpisał się Kamil Król, który wykorzystał bardzo dobrą centrę Kaczmarka i głową po raz drugi skierował futbolówkę do bramki Hutnika.

Do przerwy więc wynik 2:0, którzy wydawać by się mogło pewnie zmierzają po trzy punkty i fotel lidera tabeli.

Hutnik nie mając nic do stracenia w drugiej odsłonie od samego początku rzucił się do ataków. Taka postawa podopiecznych Leszka Janiczaka została nagrodzona w pięćdziesiątej pierwszej minucie. W polu karnym sfaulowany został Kurek, do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Gamrot, jednak próbę nerwów wygrał Borusiński odbijając piłkę przed siebie. Do futbolówki dopadł, jako pierwszy Kurek i strzałem w długi róg zmniejszył straty do rywali.

Dobra gra Hutnika sprawiła, że na dwadzieścia minut przed końcem nowohucianie doprowadzili do remisu Piękny strzał z okolicy trzydziestego metra oddał Kołodziej a piłka trafiła w samo okienko bramki Borusińskiego.

Napór Hutnika nie słabł a piłkarze Stali uciekali się do niesportowych zachowań, które skutkowały przerwaniem gry. Po jednym z fauli drugą żółtą kartkę obejrzał Świech i Stal musiał kończyć spotkanie w osłabieniu. Ten fakt Hutnik wykorzystał dosłownie od razu, bo po rzucie wolnym podyktowanym za faul Świecha- Świątek zacentrował w pole karne a tam strzałem z główki bramkarza rywali po raz drugi pokonał Kołodziej wyprowadzając tym samym swoich kolegów na prowadzenie w tym meczu.

To co jeszcze po czterdziestu pięciu minutach gry wydawało się niemożliwe stało się realne. Hutnik grając uważnie do samego końca wystrzegał się błędów i po meczu pełnym zwrotów akcji i niesamowitych emocji dopisał do swojego dorobku trzy oczka, dzięki którym doskoczył do liderującej Korony na pięć punktów.

Już w najbliższą sobotę na Suchych Stawach kolejny ważny mecz, tym razem z Motorem Lubin, który mimo słabego początku sezonu wydawać by się mogło wraca na właściwe tory.