Bibiczanka wygrywa w Książu Wielkim

Niedzielny pojedynek pomiędzy Jastrzębcem Książ Wielki a Bibiczanką był jednym z ciekawszych pojedynków tej serii gier w A-klasie (Kraków I). Oba zespoły zajmują czołowe lokaty w lidze jednak z dorobkiem punktowym znacząco odstają od lidera z Bębła.

Gospodarze chcąc utrzymać pozycję vicelidera musieli wygrać a goście po porażce w poprzedniej kolejce z Orłem chcieli poprawić swoją sytuację w tabeli. Ciężko, więc było przed mecze wskazać faworyta.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy stwarzali sytuację bramkowe i byli częściej przy piłce. Już w jedenastej minucie Przeździk otworzył wynik dla gospodarzy finalizując składną akcję swoich kolegów. Później w zespole Jastrzębca nastąpił przestój, przez co byliśmy świadkami niewykorzystanych sytuacji. Najpierw uderzał Górski w wolnego, lecz obok bramki, później Wibson, ale bramkarz Bibiczanki był na posterunku.

Swoich sił próbował również Banaszek ze stałego fragmentu gry, ale goalkeeper Bibiczanki nie dał się zaskoczyć.

Niewykorzystane okazję zemściły się na drużynie gospodarzy w dwudziestej siódmej minucie, kiedy to Lobanov wykorzystał błąd obrony i doprowadził do wyrównania. Chwilę później Bibice mogły wyjść na prowadzenie, jednak strzał z okolic dwudziestego metra poszybował nad poprzeczką bramki.

Druga odsłona zaczęła się fatalnie dla gospodarzy, już na początku drugą z żółtą kartką ukarany został Dominik Mnich i Jastrzębiec praktycznie całą drugą połowę musiał grać w osłabieniu. Bibiczanka zwietrzyła, więc szansę na osiągnięcie w Książu dobrego wyniku i stopniowo zaczęła przejmować kontrolę nad meczem. W pięćdziesiątej piątej minucie Rechemtiuk wykorzystuje rzut karny i goście wychodzą na prowadzenie.

Na piętnaście minut przed końcem arbiter główny po raz drugi dyktuje jedenastkę a tym razem do piłki podchodzi Śniaz i podwyższa prowadzenie Bibiczanki na 3:1.

Grający w osłabieniu gospodarze pod koniec meczu próbowali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki. Spróbował Krawiec z rzutu wolnego, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Swoją szansę miał Górski jego strzał głową minął jednak bramkę Raja. W samej końcówce Srebnicki oddał mocny strzał jednak bramkarz Bibiczanki był na posterunku.

Bibiczanka wywiozła komplet punktów z ciężkiego terenu, jakim jest stadion w Książu i dzięki wygranej awansowała w ligowej tabeli na trzecie miejsce spychając poza podium drużynę Jastrzębca.