Dobili rywali w drugiej połowie

W sobotnim spotkaniu w Dobczycach miejscowa Raba podejmowała zespół Tempo Rzeszotary. Obie drużyny przystępowały do tego pojedynku podbudowane zwycięstwami w ostatniej kolejce. Raba wysoko wygrała w Igołomii (4:2), a Tempo przed własną publicznością odniosło skromne zwycięstwo nad Radziszowianką (2:1).

Nie był to mecz, który przy Podgórskiej będzie wspominany latami. Gra była mocno szarpana a składnych akcji obu ekip było jak na lekarstwo. Miejscowi mogli objąć prowadzenie w dziesiątej minucie, ale próba lobu Michała Zborowskiego, nad wychodzącym bramkarzem gości, okazała się minimalnie niecelna.

Zespół z Rzeszotar w dziewiętnastej minucie zdobył pierwszego gola. Na strzał z okolicy piętnastego metra zdecydował się M.Kuc i Ruman nie był w stanie zatrzymać tego uderzenia.

Kiedy wydawało się, że przyjezdni dowiozą korzystny rezultat do przerwy - tuż przed końcowym gwizdkiem gospodarze doprowadzili do remisu! Po ograniu goalkeepera strzałem pod porzeczkę bramkę dla Raby zdobył Arkadiusz Dudek.

Drugą połowę z większym animuszem zaczęli gospodarze, ale bez większych efektów ofensywnych.

Konkretniejsi w tej kwestii byli futboliści z Rzeszotar, którzy w krótkim odstępie czasu zdobyli dwa gole. Najpierw dobrą centrę Prusaka wykorzystał Mielcarek a zaraz potem niemal w podobny sposób gola zaliczył Bartosz.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i to goście po meczu mogli cieszyć się z kompletu punktów.