Grad bramek w Jawiszowicach (video)

Sobotnie spotkanie w Jawiszowicach dostarczyło kibicom nie lada emocji. Miejscowy LKS mierzył się z drużyną Słomniczanki Słomniki.

Podopieczni Marcina Dudzińskiego już po dwudziestu minutach prowadzili na boisku rywali aż 3:0, i nic zapowiadało, że zespół z Jawiszowic będzie w stanie podjąć jeszcze walkę.

Najpierw na listę strzelców wpisał się Tworek, który zmylił interweniującego bramkarza i goście po samobójczym trafieniu objęli prowadzenie. Chwilę później Khyschchenko dostał długie podanie i lobem skierował piłkę do bramki nad wychodzącym Koziełem. Minutę później ten sam zawodnik wykończył akcję Słomniczanki zabawiając się z obrońcami w polu karnym.

Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Pyrlika, który na raty pokonał Kozuba. Najpierw po rzucie rożnym jego strzał głową zdołał wybronić goalkeeper gości, jednak przy mocnej dobitce był już bez szans i piłka ugrzęzła w bramce Słomniczanki.

Druga połowa największych emocji dostarczyła w ostatnich dziesięciu minutach. W osiemdziesiątej czwartej minucie dobre dośrodkowanie na bramkę Kozuba wykorzystał Herman, który uprzedził bramkarza i strzałem głową dał swojemu zespołowi nadzieję na wywalczenie w tym meczu chociażby jednego punktu.

W osiemdziesiątej piątej minucie kolejne dośrodkowanie LKS-u przyniosło im wyrównanie, tym razem na listę strzelców wpisał się Pyrlik i gospodarze doprowadzili do wyrównania, chociaż po pierwszych dwudziestu minutach przegrywali 0:3!

Losy spotkania w doliczonym czasie gry odwrócił niezawodny Bartosz Kozieł, który perfekcyjnie przymierzył z rzutu wolnego i goście wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali do ostatniego gwiazdka.

Wielkie emocje, zwroty akcji i dobra ofensywna gra obu zespołów mogła się podobać. Gospodarze walczyli ze wszystkich sił odrabiając trzybramkową stratę jednak ostatecznie trzy punkty pojechały do Słomnik. Warto również zaznaczyć, że gospodarze od siedemdziesiątej minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Kabary.