Pewne zwycięstwo Orła

Pierwszy zespół Orła Myślenice rozegrał dobre spotkanie i pewnie wygrał z Dziecanovią Dziekanowice na wyjeździe, jednak losy meczu mogły potoczyć się inaczej, gdyby przy stanie 0:0 rzut karny wykorzystali rywale.

Po bezbramkowej pierwszej połowie, decydujące było błyskawiczne wejście w drugą odsłonę spotkania, kiedy to Orłowcy w przeciągu dwóch minut odskoczyli na dwubramkowe prowadzenie. Sygnał do ataku w pierwszej połowie dał Kamil Frasik, ale jego strzał po dośrodkowaniu z kornera został zablokowany.

Później bliski szczęścia był Mariusz Kasperek, gdy miał już przed sobą tylko bramkarza po prostopadłym podaniu Sebastiana Oleska, ale golkiper Dziecanovii stanął na posterunku. W dwudziestej piątej minucie świetną szansę na objęcie prowadzenia mieli gospodarze, ale strzał z rzutu karnego minął bramkę Karola Obłazy.

Jeszcze przed przerwą kolejną okazję Orłowcy mieli po kombinacyjnej akcji Kyryla Kyrylova z Mateuszem Sudrem, ale akcja skończyła się fiaskiem. Swoje szanse mieli też Tomasz Marchiński i Kyryl Kyrylov, ale na przerwę obie drużyny schodziły z zerowym dorobkiem bramkowym. Na drugą połowę myśleniczanie wyszli natomiast jeszcze bardziej zmotywowani i na efekty nie trzeba było długo czekać.

Już w czterdziestej ósmej minucie fantastycznym strzałem pod poprzeczkę prowadzenie dał 18-letni Sebastian Olesek, strzelając swoją debiutancką bramkę w seniorach, a minutę później po dośrodkowaniu Mariusza Kasperka z rożnego na 2:0 podwyższył Kamil Frasik.

Dwubramkowe prowadzenie dało podopiecznym trenerów Kamila Ostrowskiego i Dawida Sudra nieco większy komfort, ale tworzyli kolejne okazje podbramkowe.

Ostatecznie do siatki udało się trafić jeszcze raz i to w samej końcówce zawodów. Mocny strzał w samo okienko rywali posłał Antoni Matejczyk, a piłka zatrzepotała w siatce.

Teraz przed Orłem Myślenice trudne zadanie, bo w niedzielę o 15:30 zmierzą się z Wiślanką Grabie, spadkowiczem z IV ligi oraz obecnym wiceliderem tegorocznych rozgrywek.