Nieudana wyprawa na Śląsk

Podopieczni Tomasza Kafarskiego nie będą miło wspominać sobotniej wyprawy do Sosnowca, gdzie walczyli o ligowe punkty z tamtejszym Zagłębiem.

Dużo lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy już w pierwszej minucie mogli objąć prowadzenie. Pawłowski obsłużył dobrym podaniem Piaseckiego, lecz ten za długo zwlekał z oddaniem strzału. Goście z Nowego Sącza próbowali odgryźć się za sprawą Thiago oraz Walskiego, jednak ich próby nie przyniosły zamierzonego efektu.

Chwilę później Polczak znalazł się w sytuacji sam na sam z Bielicą, minął go, lecz strzał środkowego obrońcy gospodarzy wylądował na słupku. Tuż po upływie pierwszego kwadransa gry, aktywni gospodarze dopięli swego. Dośrodkowanie z prawej strony na bramkę zamienił Bilenkyi, który strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

Z upływem czasu do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy mieli swoje sytuację do wyrównania. Najlepsze okazję mieli Chmiel, który trafił obok słupka oraz Flis z rzutu wolnego, lecz świetną interwencją wykazał się bramkarz gospodarzy.

Zawodnicy z Nowego Sącza dwoili się i troili, aby doprowadzić do wyrównania, lecz ciągle a drodze do szczęścia stał Perdijić, który bronił jak w transie.

Na dziewięć minut przed końcem, rzut karny wykorzystał Piasecki i jasne stało się, to, że trzy punkty zostaną w Sosnowcu. W doliczonym czasie gry na 3:0 podwyższył Pawłowski a chwilę później wynik ustalił, strzelając honorową bramkę- Kamil Ogorzały.