Festiwal błędów w Zielonkach (foto/video)

Ilością błędów w obronie popełnionych przez Zieleńczankę, można by śmiało obdzielić całą ligową kolejkę. Miejscowi jeszcze dobrze nie wyszli z szatni, a przegrywali już 0:2 i wcale szczególnie nie pobudziło ich to do zażartej walki o odrobienie strat. Wyrachowanie zagrała za to Pogoń. Rozpoczęła mecz z dwoma napastnikami, nastrzelała śniętemu rywalowi trzy gole i wycofała Banaszkiewicza do środka pola. Goście oddali inicjatywę miejscowym bo ci raz, że wciąż popełniali szkolne błędy w obronie a dwa, ich ataki choć liczne - były mało produktywne. Owszem, aktywny bardzo na skrzydle był Żywczak, dogrywał sporo piłek m.in do Michalaka ale wykończeniu tych akcji brakowało czasem szczęścia, czasem odrobiny precyzji. Był też groźny strzał Rozwadowskiego w 43 minucie ale piłka minęła bramkę Malickiego o włos.

Pogoń zaprezentowała ciekawie poukładany zespół, mieszankę filigranowych z rosłymi graczami. W obronie karty rozdawał rosły Kowalski, w środku cenne powietrzne pojedynki wygrywał dwumetrowy Niang, a i na szpicy siła fizyczna Banaszkiewicza przynosiła przyjezdnym profity. To właśnie "Banaś" już w 2 minucie atomowym uderzeniem zza narożnika szesnastki pokonał bezlitośnie Mazura. To Banaszkiewicz asystował przy piekielnie precyzyjnym uderzeniu Kaźmierczaka w 5 minucie. Pogoń miała też filigranowe atuty. Na skrzydle piekielnie szybkiego dogrywającego piłki Szycha, a w ofensywie Świtałę, który w 25 minucie ośmieszył kompletnie całą formację defensywną miejscowych. Najpierw bez oporu roślejszych od niego obrońców wygrał walkę o piłkę na piątym (!) metrze i huknął w poprzeczkę, by jeszcze samodzielnie wykończyć ponowienie tej akcji, oszukać kolejnego defensora i leciutkim uderzeniem z 17 metrów skierować piłkę do siatki!

Po przerwie Pogoń już tylko kąsała. Wciąż dawała pograć miejscowym, ale raz że odgryzała się kolejnymi golami, to dwa - miejscowi sami strzelali sobie w stopę. Najpierw w 56 minucie Jaworski zbyt słabo podawał do bramkarza, dopadł do piłki Rędziak i pokonał Mazura. W 66 minucie Żywczak bezpardonowo zaatakował nogą rywala i wyleciał z boiska. A na koniec, w 73 minucie po wyśmienitym dośrodkowaniu Szycha, Rędziak dołożył nogę do piłki i tym samym ostatnią cegiełkę do okazałego zwycięstwa Pogoni.

Trudno wskazać FUTMAL MVP bo goście nie mieli swojego lidera w tym spotkaniu. Wielu graczy także miało swoje pięć minut i swoje do triumfu dołożyło. Ostatecznie wybór padł na Patryka Banaszkiewicza z Pogoni, bo tak naprawdę jego gol i asysta z pierwszych pięciu minut ustawiły Pogoni cały mecz. W perspektywie całego meczu nie był może najjaśniejszą postacią ale już w pierwszych 5 minutach zdążył załatwić najpierw Zieleńczankę, a przed 10 minutą także i potrzebę fizjologiczną w szatni.