Rezerwy ogrywają beniaminka

W niedzielne przedpołudnie w Myślenicach, rezerwy Wisły podejmowały w meczu 10. Kolejki IV ligi drużynę Czarnych Staniątki.

Drużyna Mateusza Misia wciąż szuka odpowiedniej formy na czwartoligowym froncie i plasuje się prawie na samym dnie tabeli. Sprawy na pewno nie ułatwia fakt rozgrywania wszystkich spotkań "na wyjeździe", bo Czarni mecze w roli gospodarze rozgrywają w Wieliczce.

Krakowianie szybko uzyskali w meczu przewagę i udokumentowali ją bramką Pischingera w dziewiątej minucie. Po upływie dwudziestej minuty gospodarze prowadzili już 2:0 a piłkę do bramki Przybysia skierował Myszogląd.

Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę spotkania kontaktową bramkę z rzutu karnego zdobył Bogusławski.

Druga połowa zaczęła się od ataków Czarnych, którzy próbowali doprowadzić do wyrównania. Zepchnięta do defensywa drużyna Białej Gwiazdy nastawiła się na kontrataki. W sześćdziesiątej drugiej minucie, jeden z obrońców Wisły zbyt późno wykonał wślizg powodując upadek zawodnika rywali i sędzia główny podyktował drugi rzut karny w tym spotkaniu dla Czarnych. Tym razem strzelcem okazał się Aksamit, który pewnie wykorzystał nadarzającą się okazję do wyrównania.

Podrażnieni Wiślacy ruszyli do ataków i chcieli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ta sztuka udał się im dopiero na osiem minut przed końcowym gwizdkiem, kiedy to Arkadiusz Kasia wykorzystał zamieszanie w polu karnym i przytomnym strzałem zapewnił Wiślakom trzy oczka.

Wisła dzięki zwycięstwu przesunęła się na trzecią pozycję w tabeli i do prowadzącej drużyny rezerw Cracovii traci cztery punkty. Czarni natomiast nie zmienili swojej sytuacji w tabeli i wciąż plasują się na siedemnastym miejscu z czteroma punktami.