Zwycięstwo daje pozycję lidera

Do najciekawszego spotkania tej serii gier w IV lidze (gr. Wschodniej) doszło w sobotnie popołudnie w Gorlicach, gdzie miejscowy Glinik podejmował mającą zawsze wysokie aspirację- Unię Tarnów.

Od początku spotkania zarysowała się przewaga Jaskółek, a jej udokumentowaniem była strzelona już w 11 minucie bramka. Łukasz Popiela wykorzystał błąd Mariusza Różalskiego i umieszczając piłkę w siatce wyprowadził Unię na prowadzenie.

Kwadrans później, po dograniu z prawej strony, Dominik Wardzała podwyższył na 2:0. Tarnowianie nie zamierzali jednak zadowolić się dwubramkową przewagą i w dalszym ciągu szturmowali bramkę Glinika. Chwilę później piłkarze opuścili plac gry i w spotkaniu nastąpiła przerwa, z uwagi na zadymienie ograniczające widoczność. Piłkarze Glinika swoich szans szukali w kontratakach. Po jednym z nich byli blisko zdobycia bramki kontaktowej, jednak na posterunku był Łukasz Lisak.

Po zmianie stron Unia nadal nacierała na bramkę miejscowych, co przyniosło efekt w postaci szybko zdobytego gola numer trzy, autorstwa Mateusza Nowaka. Chwilę później w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Patryk Orlik, ale sędzia odgwizdał spalonego. Blisko zdobycia kolejnej bramki dla Unii był Artur Biały, lecz po jego strzale głową piłka przeleciała nad poprzeczką.

Gorliczanie nie zniechęcili się trzybramkową stratą i coraz odważniej zaczęli poczynać sobie na połowie Jaskółek, co jednak nie przyniosło oczekiwanego dla nich efektu. W 79 minucie akcję Białego lewą stroną boiska wykończył Popiela i po raz drugi tego dnia pokonał golkipera gospodarzy, tym samym zamykając spotkanie. W 83 minucie honorową bramkę dla Glinika zdobył z rzutu karnego Daniel Kmak.

Podopieczni Daniela Bartkowskiego odnieśli w sobotę pewne zwycięstwo, a ich przewaga w tym meczu nie podlegała dyskusji. Glinik również miał swoje okazje, ale to było za mało na bardzo dobrze dysponowaną tego dnia Unię. Dzięki temu zwycięstwu Jaskółki odbiły fotel lidera. Już za tydzień w Jaskółczym Gnieździe dojdzie do meczu na szczycie, do Tarnowa przyjedzie bowiem wicelider z Bochni.

W sobotę BKS stracił punkty na własnym stadionie z Limanovią i po 11. rozegranych kolejkach biało-niebiescy i ekipa z solnego miasta mają na swoim koncie po 22 oczka. Tuż za ich plecami znajduje się drużyna z Limanowej. Wcześniej czekają nas jednak emocje związane z półfinałem Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tarnów. W najbliższą środę Unia uda się na wyjazd do pobliskiej Woli Rzędzińskiej, by walczyć o awans do finału tych rozgrywek.