W domu wciąż bez zwycięstwa!

Puszcza Niepołomice zapisuje na swoich kartach niechlubną serię domowych spotkań bez zwycięstwa. Ostatni raz trzy oczka drużyna Tomasza Tułacza zainkasowała w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu pokonując w "małych derbach Małopolski"- Garbarnię Kraków 3:2.

Wszyscy, więc mieli nadzieję, że kolejna odsłona derbowego pojedynku tym razem z Bruk-Betem Nieciecza zakończy tą smutną serię.

Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna i to goście z Niecieczy dopisali po ostatnim gwizdku trzy punkty.

W pierwszych czterdziestu pięciu minutach oba zespoły skupiły się przede wszystkim na grze defensywnej nie chcąc stracić bramki. W ekipie gospodarzy brakowało dokładności w wyprowadzaniu kontrataków, przez co po pierwszej odsłonie mieliśmy bezbrakowy remis.

Druga połowa to już zdecydowanie inna gra zarówno Puszczy jak i rywali z Niecieczy. Najpierw Wlazło zmarnował stuprocentową okazję przegrywając pojedynek jeden na jeden z Niemczyckim. Chwilę później po stronie gospodarzy pokazał się Uwakwe, lecz i ta próba nie okazała się na tyle skuteczna, aby pokonać Dybowskiego.

Na dwadzieścia minut przed końcem Wlazło otworzył wynik derbowego spotkania pokonując na raty miejscowego goalkeepera. Dokładna centra Gergela z rzutu wolnego i za pierwszym razem Wlazło z głowy trafił w Niemczyckiego, jednak dobitka okazała się na tyle skuteczna, że goście mogli się cieszyć z prowadzenia.

Dosłownie kilka minut później szybka kontra gości zakończyła się zdobyciem przez nich drugiej bramki. Tym razem problemu z pokonaniem Niemczyckiego nie miał Gutkovskis.

Tuż przed zakończeniem meczu Niecieczanie zadali ostateczny cios. Kamiński obsłużył dokładnym podaniem Wlazłę, a ten ze spokojem zwiódł jednego z defensorów Puszczy i posłał piłkę obok interweniującego bramkarza.

Zwycięstwo gości pozwoliło im na awans w tabeli i aktualnie podopieczni Piotra Mandrysza plasują się na dziesiątej pozycji z dorobkiem czternastu punktów. Puszcza natomiast nadal musi czekać na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo przed własną publicznością. Żubry zdecydowanie lepiej radzą sobie na wyjazdach gdzie zdobyli aż trzynaście oczek ze wszystkich czternastu w trwających rozgrywkach.