Za oknem jesień, na boisku Maj!

W sobotę na własnym stadionie LKS Śledziejowice podejmował zespół Tempo Rzeszotary. Rzut oka na tabelę i można było wywnioskować, że więcej szans na zwycięstwo mają gospodarze. Miejscowi do potyczki z Tempem przystępowali w dobrych nastrojach, bo w ostatniej kolejce w wyjazdowym meczu z Wiarusami wygrali wysoko, bo aż 6:1. Goście również nie musieli się wstydzić, bo ograli równie okazale zespół Targowianki Targowisko.

Spotkanie lepiej ułożyło się dla gospodarzy, którzy już w ósmej minucie wyszli na prowadzenie. Prawym skrzydłem popędził Gawle, zszedł w stronę pola karnego i dograł piłkę do Maja, który lokuje piłkę w siatce obok bezradnego goalkeepera gości.

Kilka minut później Maj mógł a nawet powinien mieć na koncie już dwie bramki, jednak w pojedynku sam na sam z Sepiołem, górą był bramkarz Tempa.  W dwudziestej minucie bramkostrzelny napastnik dopiął jednak swego i strzałem z pierwszej piłki zamknął dobre dośrodkowanie Cyganka.

W trzecim kwadransie pierwszej połowy do głosu doszli goście, którzy mieli swoje okazje do zdobycia bramki, jednak na wysokości zadania stawał Jasowicz oraz blok defensywny Śledziejowic.

Druga odsłona zaczęła się od ataków gości, którzy chcieli jeszcze wrócić do gry, ale ich próby wciąż były zbyt słabe, aby osiągnąć zamierzony cel. Lepiej nastawione celowniki mieli rywale, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce konstruując ciekawe i groźne akcje.

W pięćdziesiątej czwartej minucie indywidualną akcją popisał się Kowalczyk, który w dryblingu minął kilku obrońców Tempa wpadł w pole karne i został powstrzymany w nieprzepisowy sposób. Sędzia wskazał na "wapno" a pewnym strzelcem okazał się Dziadzio, który podwyższył prowadzenie Śledziejowic.

W siedemdziesiątej minucie Gawle potężnym strzałem z okolic szesnastego metra pokonuje Sepioła i zwycięstwo gospodarzy jest coraz bardziej okazałe. Dzieła zniszczenia na piętnaście minut przed końcem dokonał Dziadzio, wykorzystując w tym spotkaniu drugą jedenastkę podyktowaną za faul na nim samym.

Dzięki zwycięstwu oraz stracie punktów przez Wiślankę Grabie- Śledziejowice wskoczyły na pierwsze miejsce w tabeli uzyskując jednocześnie dwa punkty przewagi nad swoimi rywalami.