Do Modlnicy po dwucyfrówkę (foto)

Przed meczem zespołów z dwóch zgoła odmiennych biegunów tabeli można się było spodziewać jednostronnego widowiska i rzeczywiście bezbramkowy rezultat utrzymywał się tylko przez 10 minut. Wtedy to po rzucie rożnym wykonywanym przez Grzybowskiego celnie główkował Morawiec. 7 minut później po asyście Szumca ładnym wolejem popisał się Tekieli i wynik brzmiał już 2-0, on sam po trzech kolejnych minutach asystował przy bramce Hrabiego a po następnych 120 sekundach obił słupek bramki gości co wykorzystał skrzętnie Zabiegaj i po jego dobitce było 4-0. W 34 minucie Grzybowski dośrodkowuje z rożnego a bramkarz przyjezdnych popełnił błąd przy interwencji i skierował sobie piłkę do siatki. Natomiast przed przerwą asystę drugiego stopnia zaliczył nawet bezrobotny od początku zawodów bramkarz gospodarzy Janik, kiedy zapoczątkował celnym podaniem do Tekielego akcję bezbłędnie zakończoną przez Szumca i do szatni goście stracili już sześć goli.

Druga odsłona przebiegała w podobnym tonie z tym, ze na boisku w ekipie gospodarzy zaczęli się pojawiać przedstawiciele młodszego pokolenia. Po 12 minutach ciągłych ataków wreszcie do bramki Bronowickiego trafił Bicen, który pojawił się także w drugiej części meczu a po niespełna 10 kolejnych asystował przy golu Zabiegaja. Dwadzieścia minut przed końcem także i przyjezdni odważniej zaatakowali bramkę Janika zmuszając go nawet do szybkiego wyjścia przed pole karne i wybicia skierowanej w jego stronę futbolówki - był to jeden z jego kilku kontaktów z piłką w całym meczu!! Wyraźnie zaznaczało się też zmęczenie u gości, którzy przybyli na te zawody bez rezerwowych i musieli biegać całe spotkanie. Jeszcze w 84 i 89 minucie dzieło dokończyli Zabiegaj i Bicen ustalając wynik na okrągłe 10-0. Dzięki korzystnemu rozstrzygnięciu meczu w Aleksandrowicach (remis z Potokiem) rezerwy Błękitnych wreszcie zostali samodzielnym liderem w swojej grupie.