facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Orzeł wciąż leci wysoko

Orzeł wciąż leci wysoko



Orzeł Bębło nie zwalnia tempa i wciąż nadaje odpowiedni rytm rozgrywkom A-klasy (Kraków I). Podopieczni Tomasza Dudka, w pięciu kolejnych spotkaniach odnieśli komplet zwycięstw i ze spokojną przewagą prowadzą w tabeli. W sobotnie popołudnie czekała ich rywalizacja z nieobliczalnym zespołem z Raciborowic, który nie raz potrafi wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby w kolejnym spotkaniu ulec u siebie m.in. Spartakowi Gołcza.

Spotkanie zapowiadało się, więc ciekawie, bo obie drużyny lubią grać w piłkę a murawa w Raciborowicach wręcz idealnie do tego pasuje. Galicja w pierwszych fragmentach pojedynku zdecydowała się oddać inicjatywę zespołowi z Bębła i wyczekiwać na obrót wydarzeń boiskowych. Taki obrót spraw spowodował, że Orzeł nie do końca potrafił się odnaleźć w tej sytuacji i nie był zbyt często gościem pod bramką Tomasza Misiaka.

Swoje sytuację mieli natomiast gospodarze. Gra z kontry przyniosła im szansę na objęcie prowadzenia, kiedy to Mateusz Karaś został powalony w polu karnym przez jednego z obrońców Orła. Gwizdek arbitra jednak milczał i wciąż mieliśmy bezbramkowy remis.

Główny rozjemca zawodów użył gwizdka kilka minut później, kiedy to w polu karnym Galicji ręką zagrał jeden z obrońców miejscowych i sędzia podyktował w tej sytuacji rzut karny.  Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Nawrocki.

Galicja nie mając już nic do stracenia pozwoliła sobie na coraz bardziej otwartą grę i odważniej zaatakowała. Podopiecznym Arkadiusza Panka w decydujących momentach brakowało jednak zimnej krwi, czego efektem było wciąż zerowe konto po stronie strzelonych bramek.

Inaczej w takich sytuacjach zachowywali się piłkarze z Bębła i po jednym ze składnych kontrataków ustalili wynik spotkania na 2:0. Strzelcem drugiej bramki w końcówce spotkania został Bigaj, który dzięki temu trafieniu przypieczętował szóste z rzędu zwycięstwo Orła Bębło.

Ambitnie grająca drużyna z Raciborowic musiała w tym meczu objeść się smakiem i kolejnych punktów będzie szukała w innych spotkaniach. Orzeł natomiast z kompletem zwycięstw przewodzi stawce drużyn i potwierdza swoje wysokie aspiracje w tym sezonie.

A-klasa (Kraków I), 21.09.2019

Galicja Raciborowice- Orzeł Bębło 0:2 (0:1)
Nawrocki 38', Bigaj 90'

Galicja: T. Misiak- Dankiewicz, K. Karpierz, Kusia, Cichy- M. Karaś, Rosiek, Siwiec, Lis, Raźny- Jarosz oraz Herian, M. Karpierz, Rygielski

Orzeł: Zielonka - Habuda, Robak, Mirek, Szczepanik - Suszek (85' Serczyk), Nawrocki, Bajolek, Łaśko (80' Grzybowski) - Papuga (55' Serafin), Bigaj (89' Kaczmarczyk)

 

 

Źródło: Galicja/Orzeł

Dodano: 2019-09-22 19:54:45


Zobacz też: Klasa A (Kraków I)

Orzeł Bębło  Galicja 

Komentarze


III liga, grupa IV

Podlasie Biała Podlaska
:
Jutrzenka Giebułtów
23.05.2020
16:00
Avia Świdnik
:
Siarka Tarnobrzeg
23.05.2020
17:00
Podhale Nowy Targ
:
Wisła Puławy
23.05.2020
17:30
Hetman Zamość
:
KSZO Ostrowiec Św.
23.05.2020
17:30
Orlęta Radzyń Podlaski
:
Korona II Kielce
23.05.2020
17:00
Wólczanka Wólka Pełkińska
:
Sokół Sieniawa
23.05.2020
17:30
Stal Kraśnik
:
Wisłoka Dębica
24.05.2020
17:00
Wisła Sandomierz
:
Chełmianka Chełm
24.05.2020
17:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Beskid Andrychów
:
Dalin Myślenice
23.05.2020
18:00
Czarni Staniątki
:
Skawinka Skawina
23.05.2020
17:00
Cracovia II Kraków
:
Sokół Kocmyrzów
23.05.2020
 
Clepardia Kraków
:
Wiślanie Jaśkowice
23.05.2020
 
Orzeł Ryczów
:
Unia Oświęcim
23.05.2020
 
Orzeł Piaski Wielkie
:
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
23.05.2020
17:00
LKS Rajsko
:
Wisła II Kraków
23.05.2020
 
LKS Jawiszowice
:
MKS Trzebinia
24.05.2020
17:00
Pcimianka Pcim
:
Słomniczanka Słomniki
24.05.2020
16:30

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

BKS Bochnia
:
Unia Tarnów
23.05.2020
15:30
Glinik Gorlice
:
Tarnovia Tarnów
23.05.2020
17:00
Watra Białka Tatrzańska
:
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza
23.05.2020
17:00
Orkan Szczyrzyc
:
Barciczanka Barcice
24.05.2020
17:00
Lubań Maniowy
:
Wolania Wola Rzędzińska
24.05.2020
17:00
Okocimski Brzesko
:
Poprad Muszyna
24.05.2020
11:00
Sandecja II Nowy Sącz
:
Limanovia Limanowa
24.05.2020
11:00
Poprad Rytro
:
GKS Drwinia
24.05.2020
16:00

Centralna Liga Juniorów U-17, gr.D (wiosna)

Cracovia Kraków
:
Hutnik Kraków
23.05.2020
12:00
Stal Mielec
:
TOP 54 Biała Podlaska
23.05.2020
12:00
Korona Kielce
:
Karpaty Krosno
23.05.2020
12:00
Wisła Kraków
:
Motor Lublin
23.05.2020
 

Centralna Liga Juniorów U-15, gr.D (wiosna)

Motor Lublin
:
TOP 54 Biała Podlaska
23.05.2020
14:00
Cracovia Kraków
:
BKS Lublin
23.05.2020
14:30
Wisła Kraków
:
Sandecja Nowy Sącz
23.05.2020
 
Górnik Ł.
:
Korona
23.05.2020
 

Makroregionalna Liga Juniorów U-19, gr.D

Resovia Rzeszów
:
Siarka
23.05.2020
13:00
Chełmianka Chełm
:
Korona II
23.05.2020
15:00
Juventa Starachowice
:
Garbarnia Kraków
23.05.2020
 
Sandecja Nowy Sącz
:
Orlęta R.P.
24.05.2020
15:00

Małopolska Liga Juniorów

Limanovia Limanowa
:
Spartak S.
23.05.2020
 
Puszcza Niepołomice
:
Orkan Raba Wyżna
23.05.2020
 
Górnik Wieliczka
:
Tarnovia Tarnów
23.05.2020
 
Dunajec Nowy Sącz
:
Unia Tarnów
23.05.2020
 
Pcimianka Pcim
:
Podhale Nowy Targ
23.05.2020
 
BKS Bochnia
:
Dalin Myślenice
23.05.2020
 
Profi Zielonki
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
23.05.2020
 

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych (wiosna)

Dunajec Nowy Sącz
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
23.05.2020
 
Podgórze Kraków
:
Profi Zielonki
23.05.2020
 
Puszcza Niepołomice
:
Sandecja Nowy Sącz
23.05.2020
 
Glinik Gorlice
:
Garbarnia Kraków
23.05.2020
 

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych (wiosna)

Górnik Wieliczka
:
Hejnał
23.05.2020
 
Okocimski Brzesko
:
Unia Tarnów
23.05.2020
 
Pcimianka
:
Sandecja II Nowy Sącz
23.05.2020
 
Podhale Nowy Targ
:
Tarnovia Tarnów
24.05.2020
10:00

I Małopolska Liga Trampkarzy (wiosna)

Unia Tarnów
:
Podhale Nowy Targ
23.05.2020
10:00
Dunajec Nowy Sącz
:
Garbarnia Kraków
23.05.2020
 
Okocimski Brzesko
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
23.05.2020
 
AP 21 Kraków
:
Unia Oświęcim
23.05.2020
 

II Małopolska Liga Trampkarzy (wiosna)

Wisła Kraków
:
Raba Dobczyce
23.05.2020
 
Okocimski Brzesko
:
Beskid A.
23.05.2020
 
Tarnovia Tarnów
:
MOSiR Bochnia
23.05.2020
 
Sandecja Nowy Sącz
:
Respect Szalowa
23.05.2020
 

I Małopolska Liga Młodzików (wiosna)

Kalwarianka
:
AS Progres Kraków
23.05.2020
10:00
Tarnovia Tarnów
:
Sandecja
23.05.2020
10:00
Okocimski Brzesko
:
Dunajec Nowy Sącz
23.05.2020
 
Cracovia Kraków
:
Wisła Kraków
24.05.2020
10:00

II Małopolska Liga Młodzików (wiosna)

Okocimski II
:
TS Wisła I Kraków
23.05.2020
 
Limanovia Limanowa
:
Bronowianka
23.05.2020
 
Fablok Chrzanów
:
Cracovia II
23.05.2020
 
AP Progres Andrychów
:
Podhale Nowy Targ
23.05.2020
 

Ekstraliga Kobiet

AZS Wrocław
:
AZS PWSZ Wałbrzych
23.05.2020
12:00
AZS UJ Kraków
:
Górnik Łęczna
23.05.2020
12:00
Czarni Sosnowiec
:
Olimpia Szczecin
23.05.2020
12:00
KKP Bydgoszcz
:
Rolnik Głogówek
23.05.2020
12:00
Medyk Konin
:
GKS Katowice
23.05.2020
12:00
SMS Łódź
:
Mitech Żywiec
23.05.2020
12:00

Seniorzy

Młodzież

Inne

Patronat medialny