Wieczysta lepsza w meczu na szczycie

Sobotnie spotkanie na szczycie klasy okregowej II, zapowiadało się bardzo ciekawie. Wszak stanęły naprzeciwko siebie dwie czołowe drużyny ligowej tabeli, miejscowa Wieczysta oraz Błękitni Modlnica. Wspominając ubiegły sezon, kiedy to na Chałupnika padł wysoki remis bramkowy, w stosunku 4:4, każdy oczekiwał spotkania o podobnych emocjach. Jak było w tym meczu zobaczmy.

Spotkanie mogło znakomicie ułożyć się dla gości. Już w piątej minucie meczu, piłkę ze środka pola otrzymał Szumiec, pognał z nią na bramkę i tylko ofiarna interwencja wracającego obrońcy zażegnała utracie gola przez miejscowych. Gdyby Szumiec wcześniej strzelał, mogło być znacznie groźniej.. można gdybać.

Po tej sytuacji uwidoczniła się spora przewaga gospodarzy, którzy trzykrotnie poważnie zagrażali po stałych fragmentach gry bramce strzeżonej przez Bartkowa.

W dwudziestej drugiej minucie z dwudziestego metra, kapitalnie uderzał Frańczak, a jego strzał minimalnie minął bramkę. W sytuacji tej bramkarz z Modlnicy odprowadzał piłkę tylko wzrokiem. Gdyby to wpadło, bramka stadiony świata zapewne.

W dwudziestej szóstej minucie mięliśmy kontrowersyjną sytuację. Z rzutu wolnego dośrodkowuje w pole karne Madejski, a faulowanym jest jeden z zawodników Wieczystej. Arbiter główny wskazuje na "wapno", lecz po konsultacji z sędzią bocznym, zmiana decyzji na pozycję spaloną.

Wieczysta atakowała i dopięła swego w minucie trzydziestej trzeciej. Wtedy też lewą stroną rajd przeprowadza Madejski, dogrywa do Słoniny, a ten dośrodkowuje wprost na głowę wbiegającego w pole karne Gawęckiego. Temu ostatniemu nie pozostaje nic innego jak tylko skierować piłkę do siatki. Miejscowi zasłużenie wychodzą na jednobramkowe prowadzenie.

Więcej w tej części spotkania nie działo się i zasłużenie gospodarze prowadzą.

Drugą połowę z impetem zaczęli gracze Wieczystej. Najpierw Madejski uderzał groźnie z dwudziestego piątego metra, a Bartków odbił piłkę na rzut rożny, by po chwili ten sam zawodnik uderzał tym razem z szesnastego metra i ponownie szczęśliwie interweniował bramkarz gości wybijając piłkę na korner.

Na ataki miejscowych, Błękitni odpowiedzili w najlepszy możliwy sposób, a więc golem. Miśkiewicz faulował w sześćdziesiątej czwartej minucie w polu karnym napastnika gości i arbiter bez wahania wskazał na punkt oddalony o jedenaście metrów. Skutecznym wykonawcą Kuciel i zapachniało sensacją!

Stracona bramka, zamiast załamać miejscowych, jeszcze bardziej ich pobudziła.. Nie minęły dwie minuty spotkania, a do siatki gości trafił Słonina i wszystko wróciło na właściwe tory. Smaku tej bramce dodaje fakt, że zawodnik w poprzednim sezonie strzelał gole jak na zawołanie właśnie dla drużyny z Modlnicy. W siedemdziesiątej minucie Słonina miał okazję na swojego drugiego gola w tym meczu. Strzelił celnie, lecz arbiter odgwizdał pozycję spaloną i bramka słusznie nie została uznana.

Miejscowi nie zwalniali tempa, chcąc pokazać swoją wyższość w tych zawodach. W ciągu pięciu minut stworzyli sobie dwie znakomite okazje do podwyższenia rezultatu. Były to okazje typu dołożyć nogę i zakończyć akcje golem. Brakowało jednak wykończenia a piłka szczęsliwie dla Modlniczan omijała bramkę. W siedemdziesiątej siódmej minucie na placu gry pojawił się Buras i trzeba przyznać, że dołożył swoją nie cegiełkę a cegłe w zwycięstwo Wieczystej. Trener Cecherz miał zatem "nosa" co do zmiany trzeba powiedzieć.

Arbiter główny doliczył do regulaminowego czasy gry trzy dodatkowe minuty, w których to w roli asystenta dwukrotnie wystąpił Buras. Najpierw z prawej strony dograł do Guzika, a ten podwyższył na 3:1 dla Wieczystej , a następnie asystował przy bramce Pachowicza.

Spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 4:1 dla Wieczystej, które jest w pełni zasłużone i oddaje przebieg sobotniego meczu.

Gdyby Wieczysta wykorzystała wszystkie stwarzane sytuacje bramkowe, wynik byłby znacznie wyższy. Goście przyjechali na mecz, bez czterech podstawowych zawodników, bez których nie jest to taka sama drużyna kiedy są na placy gry. Brakowało przede wszystkim siły rażenia w ofensywie.
Jak pisałem wcześniej, każda strata punktów przez zespół Wieczystej będzie większą niespodzianką niż wysokie wygrane. Dziś takowej niespodzianki nie udało sprawić się zespołowi Błękitnych. Wieczysta liderem i nic nie zapowiada się, żebyśmy w tym sezonie mięli niespodziankę w postaci awansu do wyższej ligi innego zespołu, aniżeli ten z ulicy Chałupnika.