Klęska beniaminka

O tym, że Wołowice nie są szczęśliwym miejscem do rozgrywania meczów przez AP Kmitę, nie trzeba było nikogo przekonywać. Dość powiedzieć, że po raz ostatni zespół Kmity wygrał tam w sezonie 2013/14. Po udanym starcie rundy jesiennej nikt nie zakładał jednak sromotnej porażki, bo za taką bez wątpienia należy uznać wynik 0-6.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla gospodarzy, którzy już w w pierwszej swojej akcji objęli prowadzenie po tym, jak sytuację sam na sam wykorzystał Budziaszek. Niedługo później Długopolski faulował w polu karnym napastnika Piasta, a pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Ochmański. AP Kmita w odpowiedzi powinien zdobyć bramkę kontaktową, ale szansę zmarnował Pawlak. W 28 minucie arbiter podyktował drugi rzut karny dla miejscowych na faul Mirka. Tym razem strzał z jedenastu metrów obronił Długopolski, ale wobec dobitki Tomczaka był już bezradny. Rozpędzeni gospodarze cztery minuty później wykorzystali kolejny błąd formacji obronnej AP Kmity i podwyższyli prowadzenie.

Po przerwie podopieczni Marcina Rusina starali się zatrzeć fatalne wrażenie, ale pomimo kilku dogodnych okazji nie byli tego dnia w stanie pokonać Syrka. Za to Piast był nadzwyczaj skuteczny i dołożył jeszcze dwa trafienia. Najpierw w zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Jasiołek, zaś w 72 minucie dzieła zniszczenia AP Kmity dopełnił Budziaszek, dzięki pięknemu trafieniu z dystansu.

Piast Wołowice - AP Kmita Zabierzów 6-0 (4-0)

Jasiołek 32, 58, Budziaszek 2, 72, Ochmański 10, Tomczak 28.

Źródło: AP Kmita

Dodano: 2019-09-10 19:44:15