Mecz niewykorzystanych szans

Bardzo ciekawe widowisko oglądali kibice zgromadzeni na stadionie w Łazach gdzie miejscowy Płomień podejmował niepokonany do tej pory Potok Więckowice. Ofensywna i otwarta gra spowodowała że licznie zgromadzeni kibice, którzy znów zapełnili cały stadion, zobaczyli 6 bramek, a mecz zakończył się wynikiem 3:3.

O tym że Potok będzie w tym meczu bardzo groźny można było się przekonać już w 5 minucie, gdy słupek uratował gospodarzy. Po kwadransie wyrównanej gry obejrzeliśmy pierwsze trafienie. Błąd bramkarza wykorzystał Szczepan Tucharz, który wyłuskał piłkę i podał do będącego na czystej pozycji Dawida Zgody. Okazję do podwyższenia rezultatu miał Paweł Frosik który trafił w poprzeczkę. Goście starali się doprowadzić do wyrównania, co udało się tuż przed przerwą po udanym strzale głową z rzutu rożnego.

Podrażnieni gospodarze zaczęli śmiało atakować bramkę rywala w drugiej części gry. W pierwszym kwadransie zobaczyliśmy bramkę "stadiony świata" gdy Dawid Zgoda z rogu boiska uderzył piłkę z rzutu wolnego w samo okienko bramki nie dając szans bramkarzowi na udaną interwencję. Płomień zbyt bardzo cofnął się po golu, co skrzętnie wykorzystał Potok doprowadzając do wyrównania po jednej z sytuacji bramkowych.

Po takim obrocie spraw do walki o prowadzenie znów włączyli się gospodarze, a kapitalny przerzut z prawej strony Szczepana Tucharza wykorzystał Łukasz Kurek trafiając do bramki z 5 metra. Ten sam piłkarz mógł rozstrzygnąć losy spotkania jednak kilka minut później spudłował w bliźniaczej sytuacji. Gdy wydawało się, że mecz jest pod kontrolą, jeszcze jeden atak wyprowadził Potok i napastnik umieścił piłkę w bramce obok interweniującego bramkarza i obrońców.

To jednak nie koniec emocji, gdyż w doliczonym czasie Potok wyprowadził kontrę, która zakończyła się rzutem karnym po dotknięciu piłki ręką przez obrońcę. Na nic zdały się protesty gospodarzy, jednak z pomocą przyszedł bramkarz Paweł Głąb, który w kapitalnym stylu obronił jedenastkę.

Płomień Jerzmanowice - Potok Więckowice 3:3 (1:1)
Bramki: Zgoda 2, Kurek - Gawęcki, Czajowski, Juszczak.

Płomień: Paweł Głąb, Maciej Pogan, Krzysztof Pogan, Grzegorz Tucharz, Grzegorz Zięba, Kamil Kołodziej(Eryk Koczanowicz), Szczepan Tucharz, Damian Niedziółka, Dawid Zgoda, Łukasz Siudy(Łukasz Kurek), Paweł Frosik(Damian Pomierny).

Źródło: Płomień Jerzmanowice

Dodano: 2019-09-10 18:05:37