Ekler na zwycięskim szlaku

Drużyna Eklera przez rozgrywki B-klasy kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa legitymując się przy tym bardzo dobrym bilansem bramkowym.

Spadkowicz z A-klasy jeszcze nie znalazł pogromcy a w minioną sobotę przed własną publicznością rozbił wręcz zespół Trątnowianki aplikując im aż sześć bramek!

Kolejny popis umiejętności strzeleckich dał Dariusz Kałkus, który znowu skompletował hat-tricka.

Lepiej w mecz weszli jednak goście, którzy kilkukrotnie przedarli się pod pole karne gospodarzy, lecz ich akcję zostały przerywane przez dobrze dysponowanym w tym dniu obronę miejscowych. W piętnastej minucie spotkania piłka znalazła się w siatce Szczałby, jednak gol nie został uznany, bo strzelec bramki w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej.

Ta sytuacja podrażniła tylko zawodników Eklera, którzy ruszyli do ataków i w dziewiętnastej minucie objęli prowadzenie. Swoją pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył Kałkus. Z minuty na minutę spotkanie się zaostrzało a sędzia główny rozdawał kartoniki na prawo i lewo. W przeciągu raptem pięciu minut aż pięciokrotnie sięgał po żółtą kartkę.

Zawodnicy Eklera starali się uspokoić grę i przejąć inicjatywę na boisku, czego najlepszym dowodem jest fakt. Że w trzydziestej piątej minucie zdobyli kolejną w tym spotkaniu bramkę. Mocne uderzenie Kałkusa odbił przed siebie Prześlica a do piłki dopadł Łukasz Grabski, który dopełnił formalności.

Druga odsłona podobnie jak i pierwsza zaczęła się od ataków przyjezdnych, którzy byli bliscy szczęścia po strzale jednego ze swoich zawodników, ale futbolówka zatrzymała się w tym przypadku na słupku.

Ekler odpowiedział momentalnie i skutecznie. Lewą flanką urwał się Łach i dobrym podaniem obsłużył Łukasza Grabskiego a ten podwyższył prowadzenie gospodarzy, zdobywając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Taki wynik nie utrzymał się jednak zbyt długo, bo kilka chwil później Kałkus dostaje prostopadłe podanie od Marczykiewicza i wykorzystuje nadarzającą się okazję do zdobycia kolejnej w tym meczu bramki.

Dobry wynik oraz dobra gra miejscowych skutecznie zniechęcała gości do dalszej gry. Wykorzystując dogodne warunki szkoleniowiec Eklera przeprowadził szereg zmian i dał zagrać większości zawodników, którzy walczą o miejsce w wyjściowym składzie.

Wprowadzeni na boisko Filipowicz oraz Limanówka rozegrali między sobą składną akcję i piłka wylądowała pod nogami Kałkusa, który w siedemdziesiątej drugiej minucie kompletuje w tym meczu hat-tricka i podwyższa zasłużone prowadzenie gospodarzy na 5:0!

Pod sam koniec pojedynku, Łach przejął piłkę na dwudziestym metrze i nie dał żadnych szans Prześlicy ustalając wynik spotkania na 6:0 dla Eklera. Goście, co prawda mieli jeszcze jedną okazję do zmiany wyniku, lecz po stałym fragmencie gry piłka ostatecznie wylądowała na poprzeczce.

Ekler odniósł trzecie przekonywujące zwycięstwo i z kompletem punktów plasuje się tuż za plecami Juvenii Prandocin, która rozegrała o jedno spotkanie więcej.

Ciekawostką tego spotkania był fakt, że arbitrem głównym był zawodnik, który, na co dzień reprezentuje barwy innego klubu z tej samej grupy- Zawiszy Sulechów.