Galicja wypunktowała Strażaka!

Niedzielne spotkanie w Raciborowicach kończyło drugą kolejkę w A-klasie (gr. I). Miejscowa Galicja podejmowała drużynę Strażaka Goszcza, który w pierwszej kolejce sensacyjnie urwał punkty drużynie Partyzanta Dojazdów.

Jeszcze dobrze kibice nie usiedli na swoich miejscach a my już oglądaliśmy pierwszą w tym spotkaniu bramkę. Jej autorem został Dawid Pałetko, który dobił uderzenie Szymona Kamusińskiego.

Dość zaskakujące rozpoczęcie spotkania w Raciborowicach. Gospodarze starali się odpowiedzieć natychmiast, ale nie potrafili przedostać się z piłką pod pole karne swoich rywali, którzy skutecznie wybijali ich z rytmu.

Goście stworzyli sobie jeszcze jedną dogodną sytuację znowu za sprawą Kamusińskiego i Pałetko. Ten drugi dobrym podaniem wypuścił w bój Kamusińskiego jednak zamiast strzelać od razu pociągnął z piłką do boku i jednym efektem był rzut rożny.

Miejscowi wzięli się za grę jeszcze w pierwszej połowie. Zabójczy ostatni kwadrans pierwszej połowy na pewno na długo zapadnie w pamięć przyjezdnych. W trzydziestej pierwszej minucie składną akcję Galicji wykończył Paweł Jarosz, który w niedzielnym spotkaniu debiutował w nowych barwach.

Kilka minut później ten sam zawodnik dopadł do piłki w polu karnym i mocnym strzałem wyprowadził Galicję na prowadzenie. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z obrońców myląc całkowicie bramkarza Strażaka.

Napór Galicji trwał i jeszcze przed przerwą znowu Jarosz pokazał się z dobrej strony sprytnie dogrywając piłkę do Jeleń, który z pierwszej piłki spróbował zaskoczyć Brosia, który w niedzielnym pojedynku zmuszony był stanąć między słupkami. Próba byłego gracza Prądniczanki okazała się jednak niecelna i wynik nie uległ zmianie.

W odpowiedzi Strażak za sprawą Kamusińskiego mógł doprowadzić do wyrównania. Podanie z głębi od Kachorenki i wspomniany Kamusiński po długim rogu próbował zmieścić piłkę w bramce, ale bez efektu.  Kiedy nieubłagalnie zbliżaliśmy się do gwizdka kończącego pierwszą połowę, podopieczni Arkadiusza Panka jeszcze raz zaatakowali swoich rywali.

Prostopadła piłka w pole karne w kierunku Radomskiego, który klatką zgrywa do będącego przed bramkarzem Jelenia i pozyskany również z Prądniczanki napastnik podwyższa prowadzenie Galicji ładnym strzałem.

W drugiej odsłonie gospodarze kontrolowali przebieg spotkania, ale momentami zbytnia pewność siebie powodowała, że miejscowi popełniali łatwe błędy. Taki błąd przydarzył się w pięćdziesiątej piątej minucie, kiedy to Kachorenko przejął piłkę i podał do Godynia. Pomocnik gości wymienił kilka podań z kolegami z drużyny i zdecydował się na mocny strzał, który o centymetry minął bramkę Misiaka.

W siedemdziesiątej minucie Kamusiński wymusił błąd Karpierza i strzałem z pierwszej piłki spróbował zaskoczyć goalkeepera miejscowych. Niestety również i ta próba okazała się niecelna.

Pod koniec spotkania Galicja zdobyła jeszcze dwie bramki a ich autorem był wprowadzony przerwie Piotr Surma.  W pierwszym przypadku Surma dostał dobre podanie od Pieniążka i znajduje się oko w oko z Brosiem, pierwsza próba kończy się kiksem napastnika Galicji, ale druga przynosi już zamierzony efekt i piłka ląduje bramce gości po raz czwarty.

W ostatnich minutach Radomski zagrał piłkę z lewej strony do środka pola, gdzie Mateusz Jeleń wypuścił w bój na prawej stronie Dankiewicza. Obrońca gospodarzy w biegu minął bramkarza dogrywając jednocześnie piłkę do Surmy, który dostawił nogę i ustalił wynik końcowy na 5:1 dla gospodarzy.