W Dojazdowie bramki i emocje! (foto)

Sobotnie spotkanie w Dojazdowie zapowiadało się na ciekawe widowisko. Naprzeciw siebie stanęły drużyny, które wymieniane są w gronie faworytów do awansu. Spadkowicz z Klasy Okręgowej- Bibiczanka imponująco przywitała się z nową ligą ogrywając wysoko Czarnych Grzegorzowice, natomiast Partyzant sensacyjnie stracił punkty w pojedynku ze Strażakiem Goszcza.

Lepiej w mecz weszli podopieczni Łukasza Stachurskiego, którzy od samego początku atakowali bramkę swoich rywali. Swoją okazję miał Patryk Kalisz, który sprzed pola karnego próbował zaskoczyć Króla. Kilka minut później Linczowski posłał w szesnastkę mocne dośrodkowanie a tam najwyżej wyskoczył Patryk Kalisz i głową skierował piłkę w stronę bramki. Ta odbijając się od poprzeczki nie wpadła ostatecznie do siatki.

Napór miejscowych nie słabł, a wręcz przeciwnie z każdą minutą był coraz większy. Przed upływem piętnastej minuty Biały znalazł się praktycznie sam przed bramkarzem Bibiczanki, lecz jego strzał powędrował obok słupka.

Jaka mawia stare piłkarskie porzekadło niewykorzystane sytuacje się mszczą! Pierwszy sygnał, że taka sytuacje może mieć miejsce goście wysłali w osiemnastej minucie. Komenda potężnie kropnął z rzutu wolnego, ale cudowną paradą popisał się Stolarski, który wyciągnął się jak struna i przeniósł piłkę nad spojeniem słupka z poprzeczką.  W dwudziestej piątej minucie goście znowu wykonywali stały fragment gry. Dobre dośrodkowanie na bramkę zamienił Komenda, który w podbramkowym zamieszaniu zachował się najprzytomniej i głową skierował piłkę do bramki Partyzanta.

Sytuacja na boisku zmieniła się diametralnie. Mimo optycznej przewagi gospodarze zmuszeni byli teraz do gonienia wyniku. W trzydziestej piątej minucie oglądaliśmy dośrodkowanie z prawej strony boiska w wykonaniu zespołu gospodarzy. Futbolówka trafiła do Przemysława Kalisza, a jego strzał zdołał sparować Król. Przed szansą na dobitkę stanął Dariusz Chłoń, który uderzył w stronę bramki, lecz na drodze do szczęścia stanął słupek!

Minutę później oglądaliśmy drugą w tym spotkaniu bramkę. Tym razem za sprawą miejscowych. Linczowski posłał dokładną piłkę z rzutu rożnego a doświadczony Chłoń strzałem głową doprowadził do wyrównania. Gospodarze dostali wiatru w żagle i kilka minut później udokumentowali swoją przewagę drugą bramką wychodząc w tym pojedynku na prowadzenie!

Dobry przerzut Morańskiego wprost do nogi Białego, który przełożył piłkę na lewą nogę ściął w stronę bramki i sprytnym strzałem w krótki róg bramki Króla wyprowadził swoją drużynę na jednobramkowe prowadzenie.

Tuż przed przerwą gospodarze mogli podwyższyć swój dorobek, ale w znakomitej sytuacji Socha zbyt lekko kopnął w stronę bramki i bez większych przeszkód Król zażegnał niebezpieczeństwo.

Pierwsza połowa zakończyła się, więc prowadzeniem miejscowego Partyzanta, który z przebiegu gry wydawał się być drużyną bardziej konkretną i zdeterminowaną do zainkasowania trzech oczek.

Druga odsłona w pierwszej fazie nie przyniosła nam oczekiwanych emocji, wynik się nie zmieniał, lecz z każdą upływającą minutą bliżej zdobycia bramki byli gracze Bibiczanki.  W siedemdziesiątej minucie zakotłowało się w polu karnym Stolarskiego. Bramkarz gospodarzy próbując uratować zespół przed utratą bramki sfaulował Jakuba Raja i arbiter główny bez wahania wskazał na wapno!

Do piłki podszedł Marcin Kurczek i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce doprowadzając do wyrównania! Taki obrót spraw zwiastował, że emocje w końcowych minutach będziemy mieć gwarantowane.

Remis nie zadowalał żadnej ze stron. Obie drużyny miały swoje szansę na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę. Bardziej konkretny w swoich poczynaniach był zespół gospodarzy. Ale zgromadzeni kibice na bramkę swoich ulubieńców musieli czekać aż do osiemdziesiątej siódmej minuty. Prawą stroną ruszył Kwiecień, rozejrzał się i zacentrował wprost do Rafałowskiego, który zgrał piłkę tuż przed bramkę i z najbliższej odległości Ząbczyński umieścił ją w siatce. Wybuch radości zarówno na trybunach jak i na boisku. Partyzant dopiął swego i mógł się cieszyć z prowadzenia.

Do końca pozostawało już coraz mniej czasu a starania, Bibiczanki aby doprowadzić jeszcze raz w tym meczu do wyrównania spełzły na niczym, bo brakowało w ich szeregach zdecydowania i zimnej krwi.

Partyzant wyczekał odpowiedni moment i jak rasowy bokser wyprowadził w końcówce spotkania jeszcze jeden cios. Tym razem cios, który przypieczętował wygraną i odebrał nadzieję gościom na osiągnięcie chociażby remisu.

Wzorową kontrę rozprowadził Ząbczyński zagrywając do Białego, który podciągnął piłkę pod pole karne i dograł do nieobstawionego Rafałowskiego. Napastnik Dojazdowa strzałem z pierwszej piłki dopełnił formalności i ustalił wynik spotkania na 4:2 dla Partyzanta!

Spotkanie mogło się podobać. W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali gospodarze i gdyby wykorzystali nadarzające się w pierwszych minutach spotkania okazje nie musieliby potem gonić wyniku. Bibiczanka zagrała dobre zawody. Podopieczni Marka Salamona pozostawili po sobie dobre wrażenie. Jednak piłka nożna to sport, w którym punkty przyznaje się za zwycięstwa lub remis a nie za dobre wrażenie.

Bardzo trafne zmiany zastosował Łukasz Stachurski. Zarówno Wójcik, Rafałowski czy Ząbczyński wnieśli dużo ożywienia do gry a co ważne wydatnie przyczynili się do zwycięstwa swojej drużyny.