Skuteczna gra gości

Pierwsze 10 minut meczu Poprady Rytro z Glinikiem Gorlice to wyrównana gra obu zespołów. Piłka rozgrywana była w większości w środkowej części boiska. Dopiero w 13 minucie mocnym i trudnym dla bramkarza strzałem z 16 metrów popisał się Guilherm. Bramkarz jednak broni jego strzał. W 27 minucie ze środkowej części boiska podaje Krzysztoń, piłka trafia do Santiago, któremu nie udało się precyzyjnie przyjąć piłki i w konsekwencji musiał uznać wyższość bramkarza gospodarzy.

W 28 minucie sędzia podyktował rzut wolny dla Glinika. Z odległości ok 25 metrów dobry strzał oddaje Guilherme, lecz piłka lecąca przy słupku zostaje wybita przez Jakuba Bieńka na rzut rożny.

Kolejna dobra akcja GKS Glinik Gorlice. W 35 minucie akcję tym razem rozpoczął Dawid Drąg, który z wysokości pola karnego dośrodkował do Daniela Kmaka, a ten obstawiony przez obrońców oddaje trudny strzał... piłka odbija się od jednego z nich i trafia do Santiago, który również został zablokowany przez obrońce Popradu. Widać, było że z każdą minutą rośnie przewaga Glinika.

W 40 minucie w okolicy środka boiska piłkę przejmuję Dawid Drag. Decyduje się na rajd w stronę pola karnego Popradu. Po drodze zdołał minąć trzech zawodników po czym znalazł się w polu karnym gospodarzy, gdzie naciskany przez obrońców przekłada pikę na prawą nogę i z 14 metrów oddaje strzał na długi słupek bramki. Piłka trafia w "okienko" - bramkarz był bez szans.

Jednak radość z gola nie trwała długo. Niespełna po 2 minutach lewym skrzydłem przedostał się w pole karne Mateusz Poczkajski, który miał przed sobą tylko bramkarza Glinika. Mocnym strzałem obok nogi umieścił piłkę w siatce. Niedługo po wyrównującym golu sędzia kończy pierwsza połowę.

W 52 minucie Glinik wykonywał stały fragment gry. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłka spada na 3 metr na głowę  Drąga który strąca do Sebastiana Kowalczyka i kieruje ją w stronę bramki. Glinik prowadzi już 1:2. W 56 minucie przed polem karnym Santago Casallas decyduje się na akcję indywidualną. Udana próba ominięcia trzech obrońców kończy się powodzeniem. Po tej akcji przekłada piłkę na lewa nogę i z 15 metrów strzela na długi słupek pod poprzeczkę. Piłka po słupku odbija się od pleców bramkarza i wpada do siatki.

Poprad Rytro - Glinik Gorlice 1-3 (1-1)
Poczkajski 42 - Drąg 40, Kowalczyk 52, Casallas 55.

Źródło: Glinik Gorlice

Dodano: 2019-08-30 18:24:05