Zabójczy kwadrans Proszowianki (foto/video)

Oba zespoły na inaugurację rozgrywek swoje mecze wyjazdowe zremisowały 1:1. Obu więc ekipom zależało na tym, by dobrze wejść w sezon i tym razem zainkasować komplet punktów. Na papierze, faworytem tego spotkania byli mimo wszystko proszowianie, którzy zapewne mają ambicję powrotu w czwartoligowe szeregi.

Nieszczególnie było to widać w pierwszej, raczej brzydkiej odsłonie. Generalnie nie był to w ogóle porywający spektakl. Gdyby nie piorunujący kwadrans tuż po przerwie, pewnie nie byłoby o czym opowiadać i pewnie nie byłoby efektownej końcówki i pogromu w efekcie.

W pierwszej odsłonie dominowała na murawie twarda walka, czasem może zbyt twarda. Kilkukrotnie potrzebna była pomoc lekarska, a kilku graczy wyraźnie pracowało na żółte kartki. W tym chaosie generalnie nieco lepiej radzili sobie goście, niemniej to oni pierwsi mogli tego dnia stracić gola. W 25 minucie po uderzeniu Sieradzana i rykoszecie od ręki Kotaby, piłka trafiła w słupek! Potem jednak coraz więcej działo się już pod bramką Mazura. W 28 minucie po szybkiej kontrze Adama Przeniosło, M.Bździuła znakomicie znalazł sobie lukę między obrońcami, stanął oko w oko z bramkarzem ale arbiter odgwizdał mu trochę kontrowersyjnego jednak spalonego. Proszowianie chwilę potem nawet trafili do siatki ale tym razem dobijający nieco z przypadku piłkę Kowalski był już na ofsajdzie. Gol nie został więc uznany.

Losy meczu rozstrzygnęły się tuż po przerwie. Co ciekawe zaraz po tym, jak szkoleniowiec miejscowych rozpoczął serię zmian. Po pauzie na boisku pojawił się Małek, chwilę potem minuta po minucie wchodzili Pietrzyk, Kardas oraz Drobny ale zanim zadomowili się na murawie... było już 0:3! To był prawdziwy piłkarski młyn. W 47 minucie przechwyt w środku pola zanotował Adam Przeniosło i błyskawicznie wyprowadził kontrę, którą przy wsparciu Kowalskiego, wykończył precyzyjnym uderzeniem z 14 metrów tuż przy słupku. Podwyższyć prowadzenie niemal natychmiast mogli Kowalski (przegrał pojedynek z Mazurem) oraz A.Przeniosło ale ostatecznie udało się to dopiero bratu tego ostatniego - Maciejowi w 56 minucie. Kolejny fatalny błąd w środku pola gospodarzy, kolejna kontra środkiem boiska, kolejna w wykonaniu Adama Przeniosło, który tym razem wypatrzył nadbiegającego lewą flanką Macieja i ten płaskim, sprytnym uderzeniem podwyższył na 0:2. Maciej skopiował wyczyn Adama i także po zdobyciu gola, zaliczył chwilę później asystę. Znakomicie w 59 minucie dorzucił z rzutu wolnego piłkę na wbiegającego w pole karne P.Skalskiego i ten atomowym uderzeniem głową dobił zagubionego kompletnie po przerwie rywala. Ten trzeci gol w zasadzie pozbawił miejscowych nadziei na korzystny wynik i mimo kilku kolejnych okazji strzeleckich, widowisko znów wróciło do poziomu sprzed przerwy. Mały zryw zantowaliśmy w końcówce gdy po koronkowej akcji A.Przeniosło z rezerwowym Kaczorem, Kowalski trafił na 0:4, czerwoną kartkę za krytykowanie rozjemcy obejrzał obrońca Zieleńczanki Grzegorz Anioł, a w 85 minucie Adam Przeniosło z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam. Asystę zaliczył a jakże... autor gola poprzedzającego, w tym przypadku Paweł Skalski.

Tak oto zakończyła się historia tego pojedynku. Wynik pewnie za wysoki w przekroju całego meczu, ale to pokłosie kilkunastu minut kompletnej nieuwagi miejscowych, które kosztowały ich utratę aż trzech goli, a to musiało mieć swoje konsekwencje. FUTMAL MVP bez wątpienia należy się Adamowi Przeniosło z Proszowianki, bo większość akcji ofensywnych zespołu przechodziło przez jego nogi. Zdobył dwa gole, jedną asystę pierwszego i jedną drugiego stopnia.