Niespodzianka w Grębałowie

Do sporej niespodzianki doszło dziś w Grębałowie, gdzie miejscowi musięli uznać wyższość Piliczanki Pilica. Po ubiegłotygodniowej porażce Piliczan u siebie z Przemszą w stosunku 0:3 i wygranej Grębałowianki w Olkuszu 3:2, na papierze faworytem byli gospodarze. Jak widać faworytem można być, ale swoją wyższość trzeba pokazać również na murawie, a tutaj tego brakowało.

Pierwsza odsłona była mało ciekawym widowiskiem, a wynik bezbramkowy odzwierciedlał to co działo się na boisku. Po dwie okazje do zdobycia bramek mięli miejscowi, jak też goście. Gospodarze zagrozili bramce w 12 minucie, kiedy to Kobiec niecelnie uderzył z piętnastego metra, oraz w minucie 25 kiedy to ten sam zawodnik pięknie uderzył. W obu przypadkach z interweniował Kantor. Przyjezdni swoje okazje do zdobycia gola mięli klarowniejsze. W 41 minucie uderzał Musielski, a piłka po interwencji Wodopiana odbiła się jeszzce o poprzeczkę i wyszła na rzut rożny.
Swoją znakomitą okazję Musielski miał już dwie minuty później, jednak jego lob z szesnastego metra szczęśliwie wylądował w rękawicach wysoko grającego Wodopiana. Do przerwy zatem wynik bezbramkowy.

Druga odsłona meczu, lepiej zaczęła się dla Grębałowianki. W 50 minucie w zamieszaniu po rzucie rożnym, w polu karnym Piliczan powstało spore zamieszanie, lecz nikt nie umiał dołożyć starań, by skierować piłkę do bramki. Od sześćdziesiątej minuty Piliczanka zlapała swój rytm gry, wypracowując sobie okazje bramkowe..Brakowalo jednak przysłowiowej "kropki nad i".

Mecz rozpoczął się na dobre, a obie drużyny dążyły do zdobycia gola i upragnionych trzech punktów. W 75 minucie spotkania, fatalny błąd w obronie popełnił Szypuła i napastnik gości Da Silva znalazł się w sytuacji oko w oko z Wodopianem. Wygranym z tego pojedynku wyszedł bramkarz miejscowy i skończyło się na strachu. Już trzy minuty póżniej Pilicznka miała swoją kolejną znakomitą sytuację bramkową, by wyjść na prowadzenie.

Kuklewski dostał dokładną piłkę na szesnastym metrze, a jego strzał w instynktowny sposób Wodopian przeniósł nad poprzeczkę.

Nastała jednak minuta 90. Wodopian ratuje ofiarnie piłkę, która wychodziła na rzut rożny i podaje do Lisa, by wyprowadzić szybką akcję do przodu. Nie wiedzieć czemu zawodnik zamiast zabrać się z piłką do przodu, zagrywa ją przez linie obrony. Tam z prezentu korzysta napastnik gości Alvares, lokując piłkę w praktycznie pustej bramce. Szaleństwo w obozie gości i radość na boisku piłkarzy Piliczanki. Sędzia dolicza trzy dodatkowe minuty. Na heroiczny zryw ruszają piłkarze Grębałowianki.

Na trzydziestym metrze sędzia odgwizduje rzut wolny dla miejscowych. Do piłki podchodzi Śliwiński, strzela znakomicie, ale piłka ostatecznie nie znajduje drogi do bramki obijając poprzeczkę!

Długa podróż do Pilicy będzie dla przyjezdnych zapewne przyjemna. Miejscowi muszą szukać punktów w kolejnych spotkaniach, a to już za tydzień kiedy Grębałowianka zmierzy się z Prądniczanka na wyjeździe. Spotkanie na pewno będzie ciekawym widowiskiem a jego początek zaplanowano na sobotę na godzinę 17.00