facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

I Wakacyjny Turniej Młodzików w Igołomi (foto)

I Wakacyjny Turniej Młodzików w Igołomi (foto)

W sobotnie przedpołudnie w Igołomi już kolejny raz tego lata byliśmy świadkami ogromu piłkarskich emocji. Po wielkim turnieju wakacyjnym dzikich drużyn, przyszedł czas na turniej wakacyjny o Puchar Prezesa KS Wiarusy w kategorii młodzików. 

 

 

Co istotne, gospodarze - Wiarusy Igołomia zadbały o to, by turniej dla uczestników był bezpłatny, a wszystko dzięki wygranemu konkursowi na Budżet Obywatelski, dzięki czemu finansowanie imprezy spoczywało na Województwie Małopolskim. W zawodach udział wzięły zespoły ze wschodniej części Krakowa i okolic. Wśród faworytów wymieniano zespół Hutnika Kraków, ale Mariusz Głąbicki przejął ten zespół raptem kilkanaście dni temu i tak naprawdę ekipa ta jest w trakcie kompletowania stąd nowohucianom zabrakło tym razem nieco jakości. Mimo to, jak na przedstawiciela typowo krakowskiej piłki przystało, Hutnicy potrafili rozgrywać spokojnie akcje od własnej bramki, transportować umiejętnie piłkę na połowę przeciwnika ale tam już troszeczkę brakowało siły przebicia. Dobrze, że trener Głąbicki miał w swojej ekipie ofensywnie usposobionych Adriana Nowaka i Karola Zdebskiego. Zwłaszcza ten pierwszy zasłużył na uwagę bo jego przebojowość, wysoka zdolność utrzymywania się przy piłce podczas biegu ułatwiała solowe akcje, które choćby w pojedynku z Wiarusami, pozwalały pozostawać w grze o punkty. To ten zawodnik mijał po czterech obrońców we wspomnianym pojedynku, on zdobywał dwa gole i on przyczyniał się do tego że pierwszy punkt w turnieju był na wyciągnięcie ręki. Fajnie oglądało się też akcje Karola Zdebskiego. To gracz, który wyraźnie ma dryg do dryblingu i gry jeden na jeden. Nie chodzi nawet o aktualną efektywność jego gry ale o wiarę w siebie, odwagę i zaangażowanie w każdy zwód, każdy balans ciała w pojedynkach jeden na jeden. Bliscy zdobycia punktów hutnicy byli także w meczu z Nadwiślanką Nowe Brzesko. 
 
Ekipa Wojciecha Hajdasia prezentowała naprawdę dojrzały futbol. W oczy rzucały się wysokie umiejętności techniczne większości graczy. Dzięki temu piłka brzeskiej drużynie w grze nie przeszkadzała, a kilka akcji w każdym meczu dawało podstawy do tego, by Nadwiślankę wymieniać także w gronie faworytów. O losach zespołu w końcowej klasyfikacji zadecydowały jednak osiągnięcia ofenywne, a w zasadzie ich brak. Team z Nowego Brzeska jedynego gola strzelił tylko Hutnikowi ale nie to decydowało o wysokiej ocenie gry drużyny jako całość. Na pierwszy plan wysuwali się w ekipie Hajdasia bracia Wielbłądowie i ich zaradność w pojedynkach jeden na jeden. Oskar - ten starszy, błyszczał szybkością i świetnym balansem ciała, jego dynamika pozwalała na błyskawiczną zmianę tempa biegu gubiąc przy tym kolejnych rywali. To niewątpliwie skarb tego zawodnika i fundament pod dalsze szkolenie by w przyszłości, stać się czołowym skrzydłowym swojej oby wymarzonej drużyny. Młodszy z braci - Adrian ma dość zbieżne umiejętności względem Oskara. Bardzo cennym w jego przypadku jest panowanie nad piłką, umiejętność jej krótkiego prowadzenia nawet na dużej szybkości. Jemu także nie brakuje dynamiki i zmienności tempa akcji - to bez wątpienia dwaj skrzydłowi, którzy napędzali ekipę Nadwiślanki. Napędzał ją także aktywnie sam szkoleniowiec. Dbał o wszelkie detale zachowań poszczególnych zawodników, zwracając najwięcej uwagi na wspomniane pojedynki jeden na jeden - bodaj najważniejsze elementy szkoleniowego rzemiosła wśród młodzieży. Nadwiślance tak naprawdę do dużo wyższej lokaty brakowało niewiele. Minimalnie przegrala ze Słomnikami i najlepszą w turnieju Pogonią Miechów, bezbramkowo zremisowała z Wiarusami i ograła Hutnika. W każdym meczu była więc bliska wygranej i przy odrobinie szczęścia, jej dorobek mógł być np dwukrotnie wyższy. 


-[PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ

 
Trzecią siłą turnieju wg tabeli okazała się AP Słomniki - drużyna, która zdaniem reporterów Futmal.pl prezentowała najlepszy futbol w turnieju. W zasadzie o każdym zawodniku drużyny trenera Kamila Kopcińskiego możnaby napisać kilka słów zachwytu. Skupimy się tylko na kilku zaczynając już od bramki. Tej strzegł niezwykle utalentowany Piotr Strzelecki, pogromca... strzelców bramek. To chyba jedyny golkiper w turnieju, który wykazuje już zachowania i przyruchy bramkarskie, ma szeroki przegląd pola, świetnie wprowadza piłkę do gry ręką i zachowuje zimną krew pod presją napastników przy wyprowadzaniu akcji. Kokieterią nie będzie także wysoka ocena gry na przedpolu i chwytu bramkarskiego. Pewnie idealnie jeszcze nie jest ale bez dwóch zdań, dla tego gracza pozycja między słupkami jest stworzona. Docenili to zresztą organizatorzy, którzy Piotra Strzeleckiego uznali najlepszym bramkarzem turnieju. Wśród pozostałych zawodników AP Słomniki także dominowała wysoka świadomość gry w piłkę, umiejętne jej rozgrywanie zarówno wszerz jak i wzdłuż boiska, a przede wszystkim... świetna gra bez piłki. Każdy podopieczny Kamila Kopcińskiego po zagraniu piłki pozostawał aktywny, szukał pozycji do odzyskania futbolówki. To wszystko powodowało, że połączenie solidnej gry zespołowej ze sporą ilością indywidualności pozostawiało po występach AP Słomniki bardzo pozytywne wrażenie. Bardzo kreatywny w środku pola był Marcin Siudek, świetnie markujący podania, dysponujący wizją każdej swojej akcji. Warto wspomnieć i o Kacprze Zarębie, który z kolei zachwycał dosrodkowaniami nie patrząc na piłkę. Na tyle świadomie był w jej posiadaniu, że potrafił dorzucić ją w pole karne rozglądając się jednocześnie po okolicy świątyni rywala. Silnym ogniwem w ofensywie był też Szymon Małek. Słomniczanie do końca wierzyli w końcowy triumf bo i do ostatniego pojedynku zachowywali na to szanse. Trzeba było jednak najpierw ograć gospodarzy i liczyć na porażkę Pogoni z Nadwiślanką. Ten drugi warunek nie został spełniony, a porażka z Wiarusami sprawiła, że ekipa Kamila Kopcińskiego nie wygrała turnieju, a w wyniku porażki z bezpośrednim rywalem - spadła aż na trzecie miejsce podium. Niedosyt na pewno pozostał ale nie o wynik, a o styl gry i realizację założeń taktycznych chodziło. Słomniczanie zasłużyli na pochwałę i byli zdaniem reporterów najlepiej grającą w piłkę drużyną.
 
Wicemistrzami zostali miejscowi, zespół Wiarusów Igołomia dość długo się rozkręcał i drugie miejsce wydaje się wręcz zaskakujące. Ale podopieczni trenera Radosława Nowaka wywalczyli sobie to miano koncertowym występem przeciwko Hutnikowi i AP Słomniki. Te sześć punktów, w połączeniu z cennym jak się okazało remisem z Nadwiślanką pozwolił wywalczyć srebrne medale. Te dwa koncertowe pojedynki to w dużej mierze dzieło Tomasza Krzemyka, który mało widoczny w pierwszych dwóch pojedynkach, nagle stał się liderem zespołu i pociągnął igołomian do triumfów w dwóch ostatnich starciach. Szczególnie wyróżniał się w pojedynku z Hutnikiem, gdy po minucie gry miał na swoim koncie gola i piękną solową akcję zwieńczoną asystą do Kamila Kurala. Szybko więc dzięki Krzemykowi zrobiło się 2:0 i ten błyskotliwy start meczu utorował ekipie trenera Nowaka drogę do zwycięstwa. Krzemyk to zawodnik ze znakomitym wyczuciem przestrzeni. Świetnie grał ciałem, wpychał się przed rywali odbierając im piłki, a i prostymi zabiegami potrafił gubić rywali z zaskakującą łatwością. Ale nie tylko Krzemykiem stała drużyna Wiarusów. Bez wątpienia człowiekiem od czarnej roboty na boisku był Jakub Caba, gość który świetnie panuje nad piłką i umie się nią posługiwać bez kontaktu wzrokowego. Dzięki temu dogrywał piłki zawsze tam, gdzie zamierzał, a stać go było nawet na tak śmiałe zagrania jak żonglowanie piłką nad głowami przeciwników! Obejrzeliśmy też kilka ciekawych uderzeń z dystansu autorstwa Kamila Walczyka. Ogółem, Wiarusy kiepsko zaprezentowały się w pojedynku z Nadwiślanką, z Pogonią nie miały za wiele do powiedzenia ale Hutnik i AP Słomniki okazały się rywalami, którzy napotkali na rosnącą formę ekipy gospodarzy i ta wspięła się rzutem na taśmę na drugie miejsce w końcowej klasyfikacji.
 
Królami murawy okazali się piłkarze Pogoni Miechów, którzy do Igołomi przyjechali... bez trenera (pod opieką rodziców). Siłą (zwłaszcza tą fizyczną) byli rośli defensorzy z Mikołajem Jaśkiewiczem na czele oraz lewe skrzydło, gdzie brylowali lewonożni Paweł Sęk i Jakub Bożek. Ten tercet ciągnął grę Pogoni począwszy od defensywy, aż po atak ale nie da się ukryć, że ta lewa flanka była bronią o największej sile rażenia. Bożek i Sęk znakomicie się uzupełniali, świetnie się rozumieli i co ciekawe, prezentowali podobny styl gry, podobne dryblingi i mieli niesłychany ciąg na bramkę. Gdy do tego dołożyć umiejętność kierunkowego przyjęcia piłki tworzył się bodaj najbardziej kreatywny duet tego turnieju. Swoje robił też wysoki Jaśkiewicz, zawodnik który zatrzymywał każdego kto wkraczał na jego teren, a odpowiednio podrażniony wpadał w tajemniczy "trans kiwkowy" i docierał samotnie pod bramkę przeciwników. Tak tak, trans kiwkowy - takiego dokładnie nazewnictwa użył sam zawodnik szarżując podczas jednej z akcji w meczu przeciwko Wiarusom. Miechowianie tworzyli jednak przede wszystkim kapitalny monolit i widać to było nie tylko na boisku ale i podczas przerw między meczami czy na rozgrzewce. Luźna atmosfera i wyraźnie fajny kontakt interpersonalny w całym zespole powodował, że pozbawieni tego dnia szkoleniowca chłopcy stworzyli zgraną paczkę, która wspólnymi siłami dążyła do ściśle określonego celu. Cel ten udało się osiągnąć bo i defensywa nie dała się natrudzić swojemu bramkarzowi, z kolei w ofensywie panował ład i porządek. 
 
Triumf więc świętowała drużyna najlepiej zgrana, najsilniejsza fizycznie, dobrze wyszkolona technicznie i mająca w składzie przynajmniej trzy silne osobowości które robiły różnice w chwilach, w których ważyły się losy pojedynków. Wykreowało to koronę króla strzelców dla Jakuba Bożka, który w 4 meczach ustrzelił 5 goli i wygrał tą klasyfikację. On jak i najlepszy bramkarz i piłkarz turnieju otrzymali podczas ceremoni wręczania nagród efektowne statuetki, a wszystkie drużyny z podium komplet medali oraz puchary z rąk prezesa KS Wiarusy Igołomia - Pawła Żabickiego. Organizatorzy zadbali także o napoje i pyszną kiełbasę z grilla dla każdego uczestnika.
 
Wyniki:
Nadwiślanka - Słomniki 0:1
Hutnik - Pogoń 0:8
Nadwiślanka - Wiarusy 0:0
Hutnik - Słomniki 0:3
Pogoń - Wiarusy 2:0
Hutnik - Nadwiślanka 0:1
Wiarusy - Hutnik 4:3
Słomniki - Pogoń 0:0
Słomniki - Wiarusy 0:1
Nadwiślanka - Pogoń 0:1
 
1. Pogoń 4 10 11-0
2. Wiarusy 4  7  5-5
3. Słomniki 4  7  4-1
4. Nadwiślanka 4  4  1-2
5. Hutnik 4  0  3-16
 
Najlepszy strzelec: Jakub Bożek (Pogoń, 5 goli)
Najlepszy bramkarz: Piotr Strzelec (AP Słomniki)
Najlepszy zawodnik: Tomasz Krzemyk (Wiarusy)
 
Kamil Kopciński (trener AP Słomniki): - Bardzo mile będziemy wspominać ten turniej. Z kilku powodów. Po pierwsze, graliśmy na dwóch świetnie przygotowanych boiskach. Po drugie, przez nieco ponad trzy godziny trwania turnieju, graliśmy w zasadzie ciągle przez dwie godziny. Wystąpiliśmy w czterech meczach po 25 minut, a więc w zasadzie rozegraliśmy dwa pełnowymiarowe mecze sparingowe. A to dla nas bardzo cenne, bo za tydzień startujemy w mocno obsadzonej I lidze młodzików i takie przetarcie dziś w Igołomii jest dla nas bardzo ważne. Po trzecie w końcu, otrzymałem tu równo 100 minut materiału do analizy. Cieszy realizacja pewnych elementów, które szlifowaliśmy na treningach w lipcu i sierpniu, ale też uwidoczniło się wiele błędów, nad którymi bez wątpienia trzeba będzie popracować. Jeśli zaś chodzi o wynik i postawę zespołu to na pewno możemy być zadowoleni. Na turniej z rocznika 2007 i młodsi przyjechaliśmy zaledwie dwoma zawodnikami 2007, pozostali to chłopcy z rocznika 2008 i dwóch nawet z 2010. W efekcie odstawaliśmy fizycznie od rywali niemal w każdym meczu, a na tym etapie rozwoju zawodników jeden rok to naprawdę bardzo dużo. Mniejszą siłę fizyczną nadrabiać trzeba było walką natomiast jestem przekonany, że gdyby wspomniane wcześniej wadliwie działajace elementy w naszej grze dobrze funkcjonowały już dziś, pewnie wywalczylibyśmy w Igołomii jeszcze lepszy wynik. Dobór drużyn? Uważam, że idealnie skrojony pod nasz zespół. Każdy mecz był na styku i ciężko było wywalczyć sobie na boisku jakąś solidniejszą zaliczkę. Można było szlifować zarówno grę z kontry jak i atak pozycyjny więc pod kątem szkoleniowym, turniej powiedziałbym idealny. Kązdy rywal był w naszym zasięgu ale też żaden nie był łatwym rywalem do ogrania. 
 
Radosław Nowak (trener Wiarusów): - Bez wątpienia mieliśmy dość trudny start w tym turnieju. Drużyna przetrzebiona była nieco kontuzjami i wakacyjnymi wyjazdami. Szansę więc dostało kilku zawodników, którzy mniej grywali w trakcie sezonu. W efekcie dość długo rozkręcaliśmy się na boisku i pierwsze punkty do tabeli rodziły się w bólach. Zwieńczeniem rosnącej dyspozycji był ten ostatni i jak się okazało kluczowy dla układu tabeli mecz ze Słomniczanką, w którym widać było w naszej grze porządek, umiejętne rozgrywanie akcji przez bocznych obrońców i przerzucanie ciężaru gry z jednej strony boiska na drugą. Generalnie zespół w ostatnim meczu zagrał tak, jak widziałbym to w meczach ligowych. Co do turnieju to na pewno trzeba być zadowolonym z doboru ekip bo często o losach meczu decydował ten jeden gol i w zasadzie do ostatnich chwil ważyły się losy układu choćby podium. Na pewno fizycznie nad rywalami górowała Pogoń Miechów i być może dzięki temu właśnie wygrała komplet spotkań i zasłużenie wygrała klasyfikację końcową. Na pewno warto było taki turniej zorganizować. Raz, że dzięki finansowaniu z Budżetu Obywatelskiego, turniej był bezpłatny dla uczestników, a dwa jego poziom sportowy pozwolił wszystkim ekipom zaliczyć solidne przetarcie przed ligowymi zmaganiami. Nie zabrakło medali, pucharów, wyróżnień i poczęstunku dla wszystkich zawodników. Przypominam że to nie koniec młodzieżowych emocji, bo już za tydzień kolejna porcja turniejowych zmagań, tym razem z udziałem orlików.


-[PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ

  

Pogoń Miechów: Stanisław Mućko, Jakub Bzdela, Jakub Bożek, Jan Stanisz, Szymon Chabasiewicz, Paweł Sęk, Bartłomiej Winczewski, Mikołaj Jaśkiewicz, Szymon Grela, Szymon Warchoł.
Wiarusy Igołomia: Karolina Zawartka - Marcin Zawartka, Kamil Walczyk, Jakub Caba, Szymon Skalimowski, Miłosz Biel, Kamil Kukal, Karolina Rożdzyńska, Tomasz Krzemyk, Patryk Wójcik, Mateusz Sowieraj.
AP Słomniki: Piotr Strzelec - Daiwd Fortuniak, Bartosz Zagrodzki, Szymon Małek, Kacper Zagrodzki, Kacper Zaręba, Igor Nowiński, Aleksander Kurowski, Marcin Siudek, Kamil Piotrowski, Olivier Mich. Trener: Kamil Kopciński.
Nadwiślanka Nowe Brzesko: Mikołaj Sendek, Adam Adamyczyk - Bartosz Gaweł, Oskar Wielbłąd, Adrian Wielbłąd, Filip Borycki, Filip Banaś, Karol Banaś, Oskar Nawrot, Jakub Nawrocki, Tomasz Kasprzyk, Wiktor Pigrek, Tomasz Gorzalczany. Trener: Wojciech Hajdaś.
Hutnik Kraków: Oscar Nowak, Łukasz Kaczorowski - Wojciech Cybulski, Michał Suszczyk, Igor Mrówczyński, Karol Zdebski, Alan Nęcka, Wiktor Kosakowski, Daniel Kręcisz, Wojciech Wielgus, Błażej Bytomski, Adrian Nowak, Kamil Bartoszek. Trener: Mariusz Głąbicki.


RELACJA ZREALIZOWANA W RAMACH USŁUGI FUTMAL PREMIUM

Źródło: Piotr Kwiecień

Dodano: 2019-08-18 18:57:53


Wiarusy 

Komentarze


Myślenicka Liga Firm

Mako
:
Netfox
20.09.2019
19:00
Pod Blachą
:
Maan
20.09.2019
19:00
ZISiBO
:
Nembud
20.09.2019
20:00
Polplast
:
Arch VR
20.09.2019
20:00

I liga oldbojów (Kraków)

Prądniczanka Kraków
:
Dąbski
23.09.2019
17:30
Wisła Kraków
:
Wanda Kraków
23.09.2019
18:00
Orzeł Piaski Wielkie
:
Garbarnia Kraków
23.09.2019
17:30
Grębałowianka Kraków
:
Hutnik Kraków
23.09.2019
17:30
Opatkowianka Opatkowice
:
Cracovia Kraków
23.09.2019
17:30

II liga oldbojów (Kraków)

Victoria Kobierzyn
:
Prokocim Kraków
23.09.2019
17:30
Tyniec Kraków
:
Wieczysta Kraków
23.09.2019
17:30
Krakus Swoszowice
:
Clepardia Kraków
23.09.2019
17:30
Strzelcy
:
Borek Kraków
23.09.2019
17:30
Armatura Kraków
:
Zwierzyniecki Kraków
23.09.2019
17:30

PKO Ekstraklasa

Lech Poznań
1:1
Jagiellonia Białystok
20.09.2019
20:30
Piast Gliwice
2:1
Raków Częstochowa
20.09.2019
18:00
Śląsk Wrocław
:
Zagłębie Lubin
21.09.2019
20:00
Lechia Gdańsk
2:0
Korona Kielce
21.09.2019
17:30
ŁKS Łódź
1:4
Arka Gdynia
21.09.2019
15:00
Pogoń Szczecin
:
Górnik Zabrze
22.09.2019
15:00
Cracovia Kraków
:
Legia Warszawa
22.09.2019
17:30
Wisła Płock
:
Wisła Kraków
22.09.2019
12:30

Fortuna I Liga

Wigry Suwałki
0:0
Stomil Olsztyn
20.09.2019
19:47
Chojniczanka Chojnice
:
Radomiak Radom
21.09.2019
18:00
Zagłębie Sosnowiec
2:4
GKS Jastrzębie
21.09.2019
18:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Warta Poznań
21.09.2019
19:10
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Miedź Legnica
21.09.2019
20:00
Stal Mielec
1:0
GKS Bełchatów
21.09.2019
17:00
Chrobry Głogów
:
Odra Opole
21.09.2019
18:00
Podbeskidzie Bielsko Biała
:
GKS Tychy
22.09.2019
15:00
Olimpia Grudziądz
:
Puszcza Niepołomice
22.09.2019
19:00

II liga

Górnik Łęczna
1:0
Gryf Wejherowo
20.09.2019
20:09
Skra Częstochowa
2:1
Znicz Pruszków
21.09.2019
16:00
Legionovia Legionowo
0:1
Stal Stalowa Wola
21.09.2019
16:00
Pogoń Siedlce
3:2
Błękitni Stargard
21.09.2019
16:00
Olimpia Elbląg
:
Bytovia Bytów
21.09.2019
19:00
Górnik Polkowice
:
Elana Toruń
21.09.2019
19:00
Lech II Poznań
0:0
Widzew Łódź
21.09.2019
17:00
Garbarnia Kraków
1:3
GKS Katowice
21.09.2019
15:30
Stal Rzeszów
:
Resovia Rzeszów
22.09.2019
13:05

III liga, grupa IV

Podhale Nowy Targ
1:2
Wólczanka Wólka Pełkińska
20.09.2019
16:00
KSZO Ostrowiec Św.
0:0
Siarka Tarnobrzeg
20.09.2019
19:29
Avia Świdnik
4:2
Podlasie Biała Podlaska
21.09.2019
16:00
Chełmianka Chełm
2:3
Hutnik Kraków
21.09.2019
15:00
Orlęta Radzyń Podlaski
0:1
Wisła Sandomierz
21.09.2019
16:00
Jutrzenka Giebułtów
1:0
Motor Lublin
21.09.2019
12:00
Wisłoka Dębica
1:1
Korona II Kielce
21.09.2019
16:00
Hetman Zamość
1:1
Wisła Puławy
21.09.2019
13:00
Stal Kraśnik
:
Sokół Sieniawa
22.09.2019
16:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Clepardia Kraków
3:1
LKS Rajsko
21.09.2019
11:00
Beskid Andrychów
5:0
Skawinka Skawina
21.09.2019
16:00
MKS Trzebinia
1:3
Wisła II Kraków
21.09.2019
16:00
Orzeł Ryczów
0:1
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
21.09.2019
16:00
LKS Jawiszowice
2:5
Dalin Myślenice
21.09.2019
16:30
Cracovia II Kraków
2:0
Czarni Staniątki
21.09.2019
16:30
Unia Oświęcim
:
Słomniczanka Słomniki
22.09.2019
12:00
Orzeł Piaski Wielkie
:
Sokół Kocmyrzów
22.09.2019
11:00
Pcimianka Pcim
:
Wiślanie Jaśkowice
22.09.2019
16:30

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Barciczanka Barcice
0:1
Sandecja II Nowy Sącz
21.09.2019
15:00
Unia Tarnów
0:1
Poprad Rytro
21.09.2019
16:00
Tarnovia Tarnów
2:0
Okocimski Brzesko
21.09.2019
16:00
GKS Drwinia
4:0
Watra Białka Tatrzańska
21.09.2019
14:00
Wierchy Rabka Zdrój
:
Wolania Wola Rzędzińska
22.09.2019
15:00
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza
:
Lubań Maniowy
22.09.2019
11:00
Orkan Szczyrzyc
:
BKS Bochnia
22.09.2019
15:00
Limanovia Limanowa
:
Glinik Gorlice
22.09.2019
16:30

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Prądniczanka Kraków
5:1
Zieleńczanka Zielonki
21.09.2019
17:00
Przebój Wolbrom
2:1
Pogoń Miechów
21.09.2019
17:00
LKS Niedźwiedź
0:3
Piliczanka Pilica
21.09.2019
17:00
Spójnia Osiek
1:1
Przemsza Klucze
21.09.2019
16:00
LOT Balice
:
Bolesław Bukowno
22.09.2019
16:00
Orzeł Iwanowice
:
KS Olkusz
22.09.2019
11:00
Proszowianka Proszowice
:
Grębałowianka Kraków
22.09.2019
16:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Wiślanie II Jaśkowice
2:1
Dąbski Kraków
21.09.2019
14:30
Borek Kraków
0:6
Wieczysta Kraków
21.09.2019
16:00
Kmita Zabierzów
2:3
Prokocim Kraków
21.09.2019
16:00
Garbarnia II Kraków
1:0
Hutnik II Kraków
21.09.2019
10:00
Bronowianka Kraków
:
Kaszowianka Kaszów
22.09.2019
16:00
Błękitni Modlnica
:
TS Węgrzce
22.09.2019
14:00
Piast Wołowice
:
Nadwiślan Kraków
22.09.2019
15:00

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Górnik Wieliczka
2:2
Orzeł Myślenice
21.09.2019
16:00
Tempo Rzeszotary
4:1
Targowianka Targowisko
21.09.2019
17:00
Dziecanovia Dziekanowice
:
Raba Dobczyce
21.09.2019
16:30
Błękitni Bodzanów
2:4
Jordan Sum Zakliczyn
21.09.2019
17:00
Wiślanka Grabie
:
Radziszowianka Radziszów
22.09.2019
17:00
Wiarusy Igołomia
:
LKS Śledziejowice
22.09.2019
16:00
Gdovia Gdów
:
Pasternik Ochojno
22.09.2019
16:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

MKS Libiąż
2:5
Niwa Nowa Wieś
21.09.2019
16:00
Garbarz Zembrzyce_
2:0
Nadwiślanin Gromiec
21.09.2019
16:00
LKS Gorzów
3:0
Zatorzanka Zator
21.09.2019
16:00
Kalwarianka Kalwaria Z.
:
Victoria Jaworzno
21.09.2019
16:00
Arka Babice
2:1
Halniak Maków Podhalański
21.09.2019
16:00
Babia Góra Sucha Beskidzka
2:1
Brzezina Osiek
21.09.2019
11:00
Tempo Białka
2:0
KS Chełmek
21.09.2019
11:00
Sosnowianka Stanisław Dln
:
LKS Żarki
22.09.2019
16:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Jadowniczanka Jadowniki
3:0
LKS Gnojnik
21.09.2019
16:00
Radłovia Radłów
6:0
Orzeł Dębno
21.09.2019
16:00
Szreniawa Nowy Wiśnicz
1:0
Raba Książnice
21.09.2019
15:00
Strażak Mokrzyska
:
Rylovia Rylowa
22.09.2019
16:00
Sokół Maszkienice
:
Sokół Borzęcin Górny
22.09.2019
16:00
Arkadia Olszyny
:
Olimpia B.
22.09.2019
16:00
Naprzód Sobolów
:
Olimpia Kąty
22.09.2019
15:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Metal Tarnów
4:1
GLKS Gromnik
21.09.2019
16:00
Tuchovia Tuchów
0:0
Pogórze
21.09.2019
16:30
Dunajec Zbylitowska Góra
4:2
Ikar Odporyszów
21.09.2019
12:00
Wisła Szczucin
:
LKS Szynwałd
22.09.2019
16:00
Dunajec Zakliczyn
:
LKS Ładna
22.09.2019
16:00
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
:
Ciężkowianka Ciężkowice
22.09.2019
16:00
Olimpia Wojnicz
:
Zorza Zaczarnie
22.09.2019
16:30
Unia Niedomice
:
Polan Żabno
22.09.2019
16:30

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz I)

Grybovia Grybów
1:3
LKS Kobylanka
21.09.2019
16:00
LKS Łużna
1:5
LKS Uście Gorlickie
21.09.2019
16:00
Dunajec Nowy Sącz
3:0
Kolejarz Stróże
21.09.2019
16:30
Orzeł Wojnarowa
1:0
Gród Podegrodzie
21.09.2019
16:30
Zyndram
:
Hart Tęgoborze
22.09.2019
12:00
LKS Korzenna
:
Łosoś Łososina Dolna
22.09.2019
14:00
Zawisza R.
:
LKS Zagórzany
22.09.2019
16:00
Skalnik Kamionka Wielka
:
Sokół Stary Sącz
22.09.2019
16:30

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz II)

Sokół Słopnice
8:2
Huragan Waksmund
21.09.2019
16:00
Turbacz Mszana Dolna
2:1
AKS Ujanowice
21.09.2019
16:00
Babia Góra Lipnica Wielka
:
Czarni Czarny Dunajec
22.09.2019
15:00
Granit Czarna Góra
:
Jordan Jordanów
22.09.2019
15:00
Krokus
:
Laskovia
22.09.2019
16:00
LKS Szaflary
:
LKS Rupniów
22.09.2019
16:00
Jarmuta
:
Zalesianka
22.09.2019
16:00

Klasa A (Kraków I)

Bibiczanka Bibice
1:2
Spartak Wielkanoc
21.09.2019
16:00
Galicja Raciborowice
0:2
Orzeł Bębło
21.09.2019
16:00
Partyzant Dojazdów
1:2
Jastrzębiec Książ Wielki
21.09.2019
16:00
Czarni 03 Grzegorzowice
2:7
Wierzbowianka Wierzbno
21.09.2019
16:00
Strażak Goszcza
:
Prądniczanka II Kraków
22.09.2019
16:00
Kapitol Racławice
:
Michałowianka Michałowice
22.09.2019
11:00
Płomień Kościelec
:
Szreniawa Koszyce
22.09.2019
14:00

Klasa A (Kraków II)

Dragon Szczyglice
1:4
Iskra Czułów
21.09.2019
14:00
Orlęta Rudawa
5:1
Świt Krzeszowice
21.09.2019
16:00
Liszczanka Liszki
2:1
Wisła Czernichów
21.09.2019
16:00
Lotnik Kryspinów
1:1
Sokół Rybna
21.09.2019
14:00
JKS Zelków
:
Wisła Jeziorzany
22.09.2019
16:00
Maszycanka Maszyce
:
Sportowiec Modlniczka
22.09.2019
16:30
Strażak Rączna
:
Wisła Rząska
22.09.2019
16:00

Klasa A (Kraków III)

Podgórze Kraków
2:2
Wanda Nowa Huta
21.09.2019
12:00
Płomień Kostrze
3:0
Strzelcy Kraków
21.09.2019
11:00
Gajowianka Gaj
1:1
Krakus Swoszowice
21.09.2019
16:30
Tramwaj Kraków
5:0
Rzozovia Rzozów
21.09.2019
14:30
Pogoń Skotniki
:
Bieżanowianka Kraków
22.09.2019
16:30
Cedronka Wola Radziszowska
:
Iskra Krzęcin
22.09.2019
16:00
Kabel Kraków
:
Zwierzyniecki Kraków
22.09.2019
16:30

Klasa A (Wieliczka)

Nadwiślanka Nowe Brzesko
7:1
Piłkarz Podłęże
21.09.2019
11:00
Złomex Branice
:
Wilga Koźmice Wielkie
21.09.2019
16:00
Contra Sułków
5:0
Piast Łapanów
21.09.2019
16:30
Zieloni Niegowić
2:3
Wolni Kłaj
21.09.2019
16:30
Czarnochowice
:
Strażak Kokotów
22.09.2019
16:00
Gwiazda Brzegi
:
Rożnowa
22.09.2019
14:00
Zryw Szarów
:
UKS Sygneczów
22.09.2019
16:00

Klasa A (Myślenice)

Wróblowianka Wróblowice
0:1
Rokita Kornatka
21.09.2019
15:00
Beskid Tokarnia
3:2
Górki Myślenice
21.09.2019
16:00
Gościbia Sułkowice
2:0
Karpaty Siepraw
21.09.2019
17:00
Staw Polanka
3:2
Sokół Borzęta
21.09.2019
16:30
Clavia Świątniki Górne
3:6
LKS Rudnik
21.09.2019
16:30
Zielonka Wrząsowice
:
Lubomir Wiśniowa
22.09.2019
15:00
Topór Tenczyn
:
Skalnik Trzemeśnia
22.09.2019
17:00

Klasa A (Olkusz)

Promień Przeginia
2:1
Centuria Chechło
21.09.2019
16:00
Unia Jaroszowiec
4:5
Sokół Gołaczewy
21.09.2019
16:00
Legion Bydlin
:
Prądnik Sułoszowa
22.09.2019
16:00
Leśnik Gorenice
:
Trzy Korony Żarnowiec
22.09.2019
17:00
Spartak Charsznica
:
Przebój II Wolbrom
22.09.2019
11:00
Strażak Przybysławice
:
Pilica Wierbka
22.09.2019
16:00
Błysk Zederman
:
Wielmożanka Wielmoża
22.09.2019
16:00
Olimpia Łobzów
:
Laskowianka Laski
22.09.2019
16:00

Klasa A (Chrzanów)

Start Kamień
4:1
Promyk Bolęcin
21.09.2019
16:30
Błyskawica Myślachowice
5:0
Wisła Jankowice
21.09.2019
16:30
Tęcza Tenczynek
0:1
UKS Dulowa
21.09.2019
16:30
Wolanka Wola Filipowska
2:0
Wisełka Rozkochów
21.09.2019
16:30
Ciężkowianka Jaworzno
10:0
Victoria Zalas
21.09.2019
16:30
SPRiN Regulice
:
Fablok Chrzanów
22.09.2019
15:00
Zgoda Byczyna
:
Zagórzanka Zagórze
22.09.2019
16:00

Klasa B (Kraków I)

Kosynierzy Łuczyce
1:3
Sparta Skrzeszowice
21.09.2019
16:00
Ekler Baranówka
5:1
Milenium Radziemice
21.09.2019
16:00
Zawisza Sulechów
6:1
LKS Polanowice
21.09.2019
16:00
Słomniczanka II Słomniki
:
Juvenia Prandocin
22.09.2019
16:00
Polonia Wilczkowice
:
Trątnowianka Trątnowice
22.09.2019
16:30
Olimpia Czaple Wielkie
:
Agricola Klimontów
22.09.2019
16:00

Klasa B (Kraków II)

Topór Aleksandrowice
3:3
Potok Więckowice
21.09.2019
16:30
Orzeł II Bębło
:
Górzanka Nawojowa Góra
22.09.2019
16:00
Błękitni II Modlnica
:
Bronowicki Kraków
22.09.2019
16:30
MKS Skała 2004
:
Novi Narama
22.09.2019
16:00
Fitball Szklary
:
Niegoszowianka
22.09.2019
16:30
Kmita II Zabierzów
:
Iskra Radwanowice
22.09.2019
16:00

Klasa B (Kraków III)

Albertus Kraków
5:0
Wawel Kraków
21.09.2019
16:00
Grębałowianka II Kraków
2:5
Victoria Kraków
21.09.2019
16:00
Dragoons Kraków
:
Kaszowianka II Kaszów
22.09.2019
14:00
Bratniak Kraków
:
Universum Kraków
22.09.2019
12:30
Fairant Kraków
:
Opatkowianka Opatkowice
22.09.2019
13:00
Grom Kraków
:
Pychowianka Kraków
22.09.2019
14:00

Klasa B (Kraków IV)

Lotnik II Kryspinów
6:3
Skawinka II Skawina
21.09.2019
16:30
Pozowianka Pozowice
:
Nadwiślan Rusocice
22.09.2019
16:00
Gwiazda Ściejowice
:
Tyniec Kraków
22.09.2019
15:00
Borkowianka Borek Sz.
:
Błękitni Czułówek
22.09.2019
15:30
Radziszowianka II
:
Piast Skawina
22.09.2019
16:00
Tęcza Piekary
:
Sparta Przeginia Duchowna
22.09.2019
15:00
Trzebol Wielkie Drogi
:
Sankowia Sanka
22.09.2019
15:00

Klasa B (Wieliczka)

Wiarusy II
:
Tęcza Słomiróg
21.09.2019
16:00
Batory Wola Batorska
3:2
Gryf Wiatowice
21.09.2019
16:00
Wieliczanka Wieliczka
4:1
Start Brzezie
21.09.2019
16:00
Gdovia II Gdów
3:1
Ledniczanka
21.09.2019
16:00
Górnik II Wieliczka
:
Iskra Zakrzów
22.09.2019
16:00
Dąb Zabierzów Bocheński
:
Naprzód Ochmanów
22.09.2019
16:00
Wilga Instalbud Golkowice
:
Sokół Chorągwica
22.09.2019
16:00

Klasa B (Myślenice I)

Sęp Droginia
:
Orzeł Nowa Wieś
21.09.2019
16:30
Iskra Brzączowice
:
Karpaty II Siepraw
22.09.2019
16:00
Cyrhla Krzczonów
:
Jawor Jawornik
22.09.2019
15:00
Grodzisko Raciechowice
:
Orzeł II Myślenice
22.09.2019
17:00

Klasa B (Myślenice II)

Hejnał Krzyszkowice
:
Górki II Myślenice
22.09.2019
11:00
LKS Trzebunia
:
Wicher Stróża
22.09.2019
11:00
Szczebel Lubień
:
Cisy Harbutowice
22.09.2019
15:00
Iskra Głogoczów
:
Dukla Bysina
22.09.2019
16:00

Klasa B (Olkusz I)

Stare Bukowno
2:1
Orzeł K.
21.09.2019
16:00
Piliczanka Pilica
:
Pilica Wierbka
22.09.2019
16:00
Błyskawica Kolbark
:
Hetman Dłużec
22.09.2019
16:00

Klasa B (Olkusz II)

Northstar Miechów
6:3
Nidzica Słaboszów
21.09.2019
16:00
Trzy Buki Wierzchowisko
:
Dłubnia Trzyciąż
22.09.2019
11:00
Czapla Czaple Male
:
Victoria Smroków
22.09.2019
11:00
Cobra Wężerów
:
Zryw Przesławice
22.09.2019
12:00

Klasa C (Wieliczka)

Czarnochowice II
1:4
Błyskawica Wyciąże
21.09.2019
16:00
Promień Zakrzowiec
2:0
Zieloni II Niegowić
21.09.2019
16:00
Wawrzynianka Wawrzeńczyce
3:1
Złomex II Branice
21.09.2019
16:00
Contra II
:
Czarni II Staniątki
22.09.2019
16:00

Centralna Liga Juniorów U-18

SMS Łódź
3:2
Wisła Kraków
21.09.2019
12:00
Zagłębie Lubin
1:2
Gwarek Zabrze
21.09.2019
12:00
Korona Kielce
2:1
Śląsk Wrocław
21.09.2019
12:00
Cracovia Kraków
0:1
Legia Warszawa
21.09.2019
12:00
Escola Varsovia Warszawa
0:2
Pogoń Szczecin
21.09.2019
12:00
Hutnik Kraków
:
Lech Poznań
22.09.2019
15:00
Arka G.
:
Lechia
22.09.2019
13:00
Górnik Zabrze
:
Jagiellonia
22.09.2019
16:00

Centralna Liga Juniorów U-17, grupa D

Wisła Kraków
1:1
BKS Lublin
21.09.2019
13:30
Korona Kielce
5:2
Podgórze Kraków
21.09.2019
14:00
TOP 54 Biała Podlaska
2:0
Karpaty Krosno
21.09.2019
10:00
Stal Mielec
:
Cracovia Kraków
22.09.2019
12:00

Centralna Liga Juniorów U-15, grupa D

Górnik Ł.
0:2
KKP Korona
20.09.2019
15:30
Wisła Kraków
2:3
Motor Lublin
21.09.2019
16:00
AP 21 Kraków
2:2
TOP 54 Biała Podlaska
21.09.2019
14:30
Sandecja Nowy Sącz
:
Stal Rz.
22.09.2019
12:00

Małopolska Liga Juniorów

Sandecja Nowy Sącz
2:1
Podhale Nowy Targ
21.09.2019
10:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
3:2
Unia Tarnów
21.09.2019
10:00
Puszcza Niepołomice
:
Limanovia Limanowa
22.09.2019
10:00
Garbarnia Kraków
:
Dalin Myślenice
22.09.2019
16:00
Orkan Raba Wyżna
:
Dunajec Nowy Sącz
22.09.2019
13:00
Tarnovia Tarnów
:
Górnik Wieliczka
22.09.2019
14:00
Pcimianka Pcim
:
Profi Zielonki
22.09.2019
11:00
Spartak S.
:
BKS Bochnia
22.09.2019
10:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Hutnik Kraków
11:0
Pcimianka
21.09.2019
10:00
Profi Zielonki
0:3
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
21.09.2019
10:00
Tarnovia Tarnów
:
Garbarnia Kraków
22.09.2019
10:00

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Puszcza Niepołomice
3:1
Soła Oświęcim
21.09.2019
10:00
Glinik/Karpatia Gorlice
5:0
Limanovia Limanowa
21.09.2019
10:00
Unia Tarnów
:
Dąb P.
22.09.2019
16:00
MKS Trzebinia
:
Sandecja II Nowy Sącz
22.09.2019
11:00

I Małopolska Liga Trampkarzy

Unia Tarnów
3:2
Dunajec Nowy Sącz
20.09.2019
17:00
Raba Dobczyce
0:11
Okocimski Brzesko
21.09.2019
11:00
Tarnovia Tarnów
2:1
Unia Oświęcim
21.09.2019
10:30
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
1:5
Cracovia Kraków
21.09.2019
10:00

II Małopolska Liga Trampkarzy

MOSiR Bochnia
1:0
Podhale Nowy Targ
21.09.2019
10:00
Respect Szalowa
7:4
AS Progres Kraków
21.09.2019
10:00
Garbarnia Kraków
:
Limanovia
22.09.2019
10:00

I Małopolska Liga Młodzików

Dunajec Nowy Sącz
1:1
AS Progres Kraków
21.09.2019
10:00
Tarnovia Tarnów
0:4
Wisła Kraków
21.09.2019
10:00
Cracovia Kraków
:
Fablok Chrzanów
22.09.2019
10:00
Podhale Nowy Targ
:
Sandecja Nowy Sącz
22.09.2019
12:00

II Małopolska Liga Młodzików

Kalwarianka
2:0
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
21.09.2019
11:00
Cracovia II
1:0
TS Wisła I Kraków
21.09.2019
10:00
Sandecja II
:
Unia Oświęcim
21.09.2019
11:00
Unia Tarnów
:
Okocimski Brzesko
22.09.2019
10:00

Ekstraliga Kobiet

KKP Bydgoszcz
0:4
GKS Katowice
21.09.2019
12:00
AZS Wrocław
3:0
Mitech Żywiec
21.09.2019
12:00
Medyk Konin
1:1
SMS Łódź
21.09.2019
12:00
Rolnik Głogówek
0:13
Górnik Łęczna
21.09.2019
16:00
AZS UJ Kraków
1:0
Czarni Sosnowiec
21.09.2019
14:00
AZS PWSZ Wałbrzych
:
Olimpia Szczecin
21.09.2019
16:00

I liga kobiet, gr. południowa

ROW Rybnik
1:0
ISD-AJD Częstochowa
21.09.2019
16:00
Sokół Kolbuszowa Dolna
:
Tarnovia Tarnów
22.09.2019
16:30
Czwórka Radom
:
Wanda Nowa Huta
22.09.2019
16:00
Resovia Rzeszów
:
Rysy Bukowina Tatrzańska
22.09.2019
15:00
Respekt Myślenice
:
Rekord Bielsko Biała
22.09.2019
12:00
SWD Wodzisław
:
Sparta Daleszyce
22.09.2019
12:00

II liga kobiet, gr. małopolska

Naprzód Sobolów
1:4
Unia Lublin
21.09.2019
11:00
Widok Lublin
4:0
Potok Sitno
21.09.2019
11:00
Prądniczanka Kraków
:
Hetman Włoszczowa
22.09.2019
18:00
KSP Kielce
:
Izolator Boguchwała
22.09.2019
16:00
Iskra Brzezinka
:
Starówka Nowy Sącz
22.09.2019
16:00

III liga kobiet, gr. małopolska

Tarnovia II
8:1
Prądniczanka II Kraków
21.09.2019
12:00
Dąb Zabierzów Bocheński
:
Rysy II Bukowina Tatrzańska
21.09.2019
16:00
Victoria Zalas
:
Pogorzanka Pogorzyce
22.09.2019
15:00
Górnik Wieliczka
:
Bronowianka Kraków
22.09.2019
13:00
Podgórze Kraków
:
Puszcza Niepołomice
22.09.2019
15:00
FSA Kraków
:
Olimpia Osieczany
22.09.2019
16:00

IV liga małopolska (zachód)

Queens Witanowice
:
Novi Narama
21.09.2019
 
Jedynka Krzeszowice
:
Wisła Brzeźnica
21.09.2019
 
Tempo Białka
:
Zielonka Wrząsowice
21.09.2019
 
Victoria Gaj
:
Skawinka Skawina
21.09.2019
 

IV liga małopolska (wschód)

Podgórze II Kraków
:
Uran Łukowica
21.09.2019
 
Piast Łapanów
:
Szreniawa Nowy Wiśnicz
21.09.2019
 
Cracovia Kraków
:
Dunajec Nowy Sącz
21.09.2019
 

Centralna Liga Juniorek U-17, gr.południowa

Resovia Rzeszów
:
Unia Opole
22.09.2019
12:00
Zabrze
:
SWD Wodzisław
22.09.2019
12:00
UKS Staszkówka Jelna
:
ROW Rybnik
22.09.2019
13:00
Górnik Ł.
:
Bronowianka Kraków
22.09.2019
15:00
Ślęza Wrocław
:
SMS Łódź
22.09.2019
18:00