Beniaminek wygrywa w Miechowie!

Rozgrywki w niższych ligach nabierają rozpędu. W czwartek mieliśmy pierwszą kolejkę a w ten weekend kluby Klasy Okręgowej rozgrywają już kolejną serię gier. W Miechowie doszło do spotkania miejscowej Pogoni z beniaminkiem z Niedźwiedzia.

W pierwszej kolejce Pogoń musiała uznać wyższość Prądniczanki Kraków, która wygrała 4:1 natomiast goście zostawili po sobie dobre wrażenie w spotkaniu z Przebojem Wolbrom i do Miechowa pojechali z nastawieniem zdobycia pierwszych punktów.

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany ciosów, już w pierwszych minutach Pogoń mogła objąć prowadzenie po błędzie jednego z obrońców, który źle obliczył lot piłki. Ninag zagrał do Szycha a ten sprawdził refleks Dominika Nowaka.

Odpowiedź gości była natychmiastowa, bo chwilę później Gałkowski zagrał do Wyjadłowskiego, który w sytuacji sam na sam po długim słupku wyprowadził LKS na prowadzenie. Miejscowi próbowali odpowiedzieć po rzucie rożnym, ale strzał z główki Ninaga po dalszym rogu bramki odbił się od słupka!

W drugim kwadransie pierwszej odsłony meczu miejscowi próbowali odwrócić losy meczu między innymi za sprawą aktywnego Szycha. Po błędzie jednego z obrońców gości, wspomniany wcześniej zawodnik dograł piłkę na dziesiąty metr jednak jego partner z zespołu nie wykorzystał nadarzającej się okazji do wyrównania.

W trzydziestej drugiej minucie Gałkowski wykonywał rzut rożny, futbolówka trafiła do Kawy a ten zgrał ją do Klęka, który z strzałem z głowy podwyższył prowadzenie gości.

Przed końcem pierwszej połowy przewagi gości znacznie się uwidoczniła, stwarzali sobie oni sytuację, po których powinni podwyższyć swoje prowadzenie. Strzał Krystiana Nowaka odbił Kamil Mach a piłka znalazła się pod nogami Gałkowskiego. Pomocnik Niedźwiedzia zamiast precyzji dołożył siły i ostatecznie piłka poszybowała nad poprzeczką.

W drugiej połowie pojedynku gospodarze z Miechowa starali się jeszcze powalczyć najpierw o kontaktową bramkę a później o korzystny rezultat. Swoje szanse podopieczni Marka Kowalskiego mieli m.in. w sześćdziesiątej minucie po płaskim strzale z szesnastego metra, ale na posterunku był Nowak. Sześć minut później ponownie Nowak popisał się dobrą interwencją.

Pogoń dopięła swego na dziesięć minut przed końcem spotkania. Błąd Gregorczyka wykorzystał aktywny w tym spotkaniu Piotr Szych, który ładnym strzałem od poprzeczki w sytuacji sam na sam zmniejszył straty miejscowych.

Końcowe minuty to kumulacja emocji nie tylko na murawie, ale też na ławkach rezerwowych, za swoje niestosowne zachowanie odesłany na trybuny został Marek Kowalski. Chwilę później drugą zółtą kartkę a w konsekwnecji czerwoną ujarzał Antosiewicz. Gospodarze chcąc jeszcze odrobić jednobramkową stratę ruszyli jednak do przodu nadziewając się tym samym na kontrę.

W ostatniej minucie w sytuacji sam na sam sfaulowany został Wyjadłowski i sędzina główna wskazała na jedenasty metr. Skutecznym egzekutorem okazał się Adrian Kolano, który tym samym ustalił wynik spotkania na 3:1 dla Niedźwiedzia.