Awans Michałowianki (foto)

Dzisiaj w Michałowicach w ramach II rundy Pucharu Polski Kraków, spotkały się drużyny miejscowej Michałowianki oraz Partyzanta Dojazdów. Przedstawiciele krakowskiej klasy A grupy I, stworzyli ciekawe widowisko, a wynik meczu otwartym był do ostatniej minuty.

Lepiej w spotkanie weszli goście, którzy za spawą Sochy w piętnastej minucie meczu wyszli na prowadzenie. Na nieszczęście gospodarzy złożyła się jeszcze niefortunna interwencja Oszczypały, któremu zaliczono samobójcze trafienie. Sytuacja była dość kontrowersyjna. Na połowie boiska faulowanym był Serafin, jednak gwizdek arbitra milczał.. Cała drużyna Michałowianki protestowała domagając się rzutu wolnego. Zawodnicy zapomnięli jednak, że gra się do gwizdka, o czym pamiętali piłkarze przyjezdych, wykańczając całą akcje zdobytym golem.

Drużyna Michałowic nie załamała się takim obrotem spraw i już w dwudziestej drugiej  minucie meczu mogła doprowadzić do wyrównania. Wtedy też składną akcję przeprowadzili miejscowi, a kapitalny strzał Sobesto w ładnym stylu obronił Rafałowski. Rosła przewaga gospodarzy, a jej udokumentowaniem był rzut karny podyktowany za faul Morańskiego. Pewnym egzekutorem okazał się Nowak i mięliśmy wynik remisowy 1:1. Kolejne minuty to zdecydowana przewaga Michałowianki. Szczęście dopisało po raz kolejny Rafałowskiemu w trzydziestej minucie, kiedy to Domagała, Sobesto oraz Nowak próbowali zaskoczyć bramkarza przyjezdych.

Widać było, ze gospodarze złapali właściwy rytm gry, a i sytuacji do zdobycia goli mięli sporo. Tak też było chwilę później, kiedy to Serafin ustrzelił słupek strzałem z trzydziestego metra. Ten sam zawodnik próbował strzału z szesnastego metra na pięć minut przed końcem pierwszej połowy, a piłka o centymetry minęła bramkę.

Do przerwy wynik remisowy, ze wskazaniem na Michałowiankę, która miała sporo sytuacji do podwyższenia rezultatu.

Druga część spotkania nie była już tak ciekawym widowiskiem jak jego pierwsza część. Sytuacji do strzelenia goli zdecydowanie mniej. Dużo walki w środkowej części boiska, a i mniej składnych akcji w wykonaniu obu zespołów. Warte odnotowania sytuacje z sześćdziesiątej piątej minuty, kiedy do Jędryas z dziesiątego metra przenosi piłkę wysoko nad poprzeczką, oraz Sochy dla gości, który z piętnastego metra uderza w boczną siatkę. Nastała jednak siedemdziesiąta ósma minuta spotkania. Wtedy też fatalny kiks popełnił stoper Partyzanta- Przemysław Kalisz. Do piłki doszedł waleczny dziś Grochalski, pewnym strzałem z dziesiątego metra pokonując bezradnego Rafałowskiego.

Partyzant próbował jeszcze odwrócić losy spotkania za sprawą Ząbczyńskiego oraz Kwietnia, jednak ich strzały nie znalazły drogi do siatki.

Wynik spotkania nie mógł, ale powinien w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry ustalić Sobesto. W dogodnej sytuacji napastnik Michałowianki jednak spudłował.

Ostatecznie Michałowianka pokonała Partyzanta Dojazdów w stosunku 2:1 i melduje się w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Teraz przeciwnikiem drużyny z Michałowic będzie przedstawiciel Klasy Okręgowej – drużyna TS Węgrzce.