facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Powrót trenerski w Bibiczance

Powrót trenerski w Bibiczance

Marek Salamon od nowego sezonu wraca na trenerską ławkę pierwszej drużyny KS Bibiczanka, którą poprzednio prowadził do czerwca 2017 r. Wtedy to, zespół pod jego wodzą zajął drugie miejsce w A-klasie, przegrywając walkę o awans z Wieczystą Kraków. Jednak w wyniku wycofania rezerw Cracovii z IV ligi i utrzymaniu Orła Piaski Wielkie, Bibiczanka, mająca wówczas najlepszy bilans punktowy, spośród drużyn z trzech grup A-klasy otrzymała prawo w gry w lidze okręgowej.

Marek Salamon, trener z licencją UEFA A jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, specjalizacja trenerska. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą i zespołami seniorskimi. Pracuje także jako nauczyciel w Szkole Mistrzostwa Sportowego Piłki Nożnej w Krakowie. Jest również trenerem juniorów starszych w MKS SMS Kraków. Od sierpnia 2017 r. do maja 2019 r. prowadził drużyny z ligi okręgowej. Najpierw Targowiankę Targowisko, a ostatnio Pogoń Miechów. Poprzednio trener Marek Salamon, prowadził Bibiczankę w A-klasie w trzech kolejnych sezonach od 2014 do 2017 roku. Teraz po dwóch latach przerwy powraca do Bibic, po tym jak Bibiczanka nie zdołała utrzymać się w krakowskiej „okręgówce”.

- Zarząd Klubu postawił przede mną zadanie zbudowania drużyny, która będzie w stanie podjąć walkę o powrót do ligi okręgowej. – mówi Marek Salamon, nowy trener Bibiczanki. - Jednak, by tak się stało, wszyscy zawodnicy, którzy będą stanowić kadrę naszej drużyny, muszą mieć świadomość, że piłka nożna, to gra zespołowa i aby osiągnąć zaplanowany cel wszyscy muszą najpierw to zrozumieć, a następnie podjąć to wyzwanie.

Nowy trener ma także przywrócić drużynie charakter i styl gry jaki ta miała za jego poprzedniej kadencji. Wówczas, do rzadkości należały remisy Bibiczanki w meczach na własnym boisku, nie mówiąc już o porażkach. Przede wszystkim jednak, Bibiczanka uchodziła wtedy za drużynę bardzo dobrze przygotowaną fizycznie, która często rozstrzygała wyniki spotkań między 70 a 90 minutą meczu, gdy większość drużyn już opadła z sił. Aktualnie po spadku z „okręgówki” w kadrze zespołu seniorów nastąpi kilka zmian. Odejdzie część zawodników, a w ich miejsce klub chce pozyskać nowych graczy.
Przygotowania do nowego sezonu Bibiczanka, rozpocznie we wtorek, 16 lipca br. na własnych obiektach. W trakcie przygotowań rozegra też kilka spotkań kontrolnych. Start rozgrywek w klasie A, zaplanowano w dn. 17-18 sierpnia.

Nowy trener wraz z Zarządem Klubu, zaprasza zawodników zainteresowanych grą w drużynie Bibiczanki na pierwszy trening. Można też wysłać swoje zgłoszenie do drużyny seniorów Bibiczanki wraz z numerem telefonu na adres mailowy: apbibiczanka@interia.eu.

 

 

Źródło: mski

Dodano: 2019-06-30 22:10:53


Zobacz też: Klasa Okręgowa (Kraków I)

zmiana trenera  Bibiczanka 

Komentarze


I Halowa Liga Oldbojów (Kraków)

Clepardia Kraków
:
Wieczysta Kraków
21.02.2020
19:30
Prokocim Kraków
:
Strzelcy
21.02.2020
19:30
Hutnik Kraków
:
Wisła Kraków
21.02.2020
20:30
Orzeł Piaski Wielkie
:
Dąbski
21.02.2020
20:30
Cracovia Kraków
:
Grębałowianka Kraków
21.02.2020
21:30
Opatkowianka Opatkowice
:
Garbarnia Kraków
21.02.2020
21:30