facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Konopka: Będę tęsknić

Konopka: Będę tęsknić

Ostatni mecz sezonu 2018/2019 był dla Magdaleny Konopki także ostatnim w barwach Jagiellonek ale jak się okazuje w wyczynowym futbolu w ogóle. O najbliższych planach oraz pożegnaniu z drużyną, Magda opowiedziała reporterowi Futbol-Małopolska bezpośrednio po zakończonym meczu z AZS PSW Biała Podlaska.


- Za nami ostatni akord piłkarskiego, długiego i męczącego sezonu z waszym udziałem. Akord zakończony wysoką i raczej zasłużoną porażką. To koniec sezonu ale i koniec Twojej przygody z Jagiellonkami. A podobno i koniec w szerszym tego słowa znaczeniu?
 
- Tak, zgadza się. Zawieszam buty na kołku, to był mój ostatni mecz dla Jagiellonek i ostatni w ogóle mecz ligowy w mojej przygodzie z futbolem. 
 
- Podobno wkraczasz w świat trenerski. Nie da się połączyć gry i pracy trenerskiej? Nie będziesz tęsknić za futbolem, z którym kończysz przygodę w tak młodym wieku?
 
- Na pewno będę tęsknić. Nie da się wyłączyć tak z dnia na dzień swojej pasji, czegoś czym żyło się przez ostatnie siedemnaście lat. Postanowiłam powrócić na Śląsk, w moje rodzinne strony, gdzie utworzę piłkarską drużynę dziewczynek i będę pracować jako trener. Nie zamierzam się w żadnym wypadku odcinać od futbolu, pozostaję w nim ale w nieco innej roli.
 
- Czy powrót na boisko jest możliwy choćby w amatorskim wydaniu?
 
- Myślę, że nie. Wyznaję zasadę, że jak się już za coś zabierać to poświęcać się temu bez reszty. Zawieszam buty na kołku i liczy się dla mnie teraz tylko praca szkoleniowa, noi życie prywatne, któremu będę wreszcie mogła poświęcić więcej czasu.
 
- Na koniec podsumuj proszę ten mecz z AZS Biała Podlaska. To był mecz, który mógł zwieńczyć dzieło kompletu zwycięstw w fazie finałowej. Nie udało się, i chyba nie miałyście tego dnia zbyt wielu argumentów by pokonać wicelidera grupy spadkowej.
 
- Owszem, porażka jak najbardziej zasłużona. Popełniłyśmy zbyt dużo błędów zarówno indywidualnych jak i zespołowych. Mówi się, że gra się tak, jak przeciwnik pozwala. Dziś tak właśnie było. Rywalki nie pozwoliły nam na wiele. 
 
- Potwierdzasz słowa trenera Kroka, który stwierdził, że za wami ciężki sezon i chwilowo macie dość patrzenia na piłkę?
 
- To prawda, mowa tu zwłaszcza o dziewczynach, które rozegrały poza meczami trawiastymi, komplet meczów futsalowych. One na pewno czują ogromne zmęczenie. No ale teraz czas na odpoczynek i wierzę, że dziewczyny w nowy sezon wejdą z werwą i będą odnosić kolejne sukcesy.


 

 

Źródło: Rozmawiał: Piotr Kwiecień

Dodano: 2019-06-14 22:34:27


Zobacz też: Ekstraliga Kobiet

AZS UJ Kraków  wywiad  Konopka 

Komentarze


I Halowa Liga Oldbojów (Kraków)

Clepardia Kraków
:
Wieczysta Kraków
21.02.2020
19:30
Prokocim Kraków
:
Strzelcy
21.02.2020
19:30
Hutnik Kraków
:
Wisła Kraków
21.02.2020
20:30
Orzeł Piaski Wielkie
:
Dąbski
21.02.2020
20:30
Cracovia Kraków
:
Grębałowianka Kraków
21.02.2020
21:30
Opatkowianka Opatkowice
:
Garbarnia Kraków
21.02.2020
21:30