Bramkarz bohaterem meczu

Gdovia pokonała w Sieprawiu tamtejsze Karpaty 3-0, więc wydawać by się mogło, że bohaterem tej drużyny będzie któryś z napastników. Nic z tych rzeczy. To rutyniarz Chwajoł zbierał największe brawa, a miejscowi kibice to jemu nie życzyli najlepiej, doceniając jednak jego sportową klasę. Tak więc Chwajoł broni w Gdovii od prawie dwóch dekad, ale właśnie ta runda jest najlepsza w jego życiu. Cóż, ponoć bramkarz jest jak wino...

Walczące o utrzymanie Karpaty postawiły Gdovii trudne warunki i w pierwszej połowie wypracowały sobie trzy stuprocentowe okazje, ale na przeszkodzie stanął bohater sobotniej potyczki. Gdy impet Karpat osłabł z rzutu rożnego dośrodkował Cebula, a Kasprzyk głową skierował piłkę do bramki. Na początku drugiej połowy Chwajoł zaprezentował najlepszą paradę, czym odebrał ochotę do gry miejscowym. Wkrótce Gdovia zdobyła dwa gole i było po zawodach. Najpierw Cebula zaskoczył bramkarza uderzeniem z narożnika pola karnego, a po chwili Kapusta wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul na Kwiecińskim.

Karpaty Siepraw - Gdovia 0-3 (0-1)
Kasprzyk 42, Cebula 56, Kapusta 61.
Gdovia: Chwajoł - Małajowicz, Kasprzyk, Kulma (60 Sala), Guzik, Kominiak (46 Stasiak), Ciężarek (81 Piech), Cebula, Kapusta, Wołek, Kwieciński.