Kibice kochają takie mecze

Zmieniający się niczym w kalejdoskopie wynik i dziewięć goli! W spotkaniu 33.kolejki Fortuny 1 Ligi Stal Mielec - Bruk-Bet Termalica nie brakowało niczego. Ostatecznie szczęśliwie skończyło się dla gospodarzy, którzy wygrali 5:4.

"Słonie" w Mielcu prowadziły od 5 minuty, za sprawą Rafała Grzelaka. W 18 min Stal wyrównała. Na listę strzelców wpisał się Denis Gojko. Końcówka pierwszej połowy należała do gości. Do siatki mielczan tym razem trafił Vladislavs Gutkovskis. W drugiej połowie kibice nie mogli narzekać na brak emocji. W 52 min ponownie był remis. Drugiego gola dla Stali zdobył Grzegorz Tomasiewicz. Bruk-Bet Termalica nie pozostawała dłużna. Minutę późnej Dawid Kalisz wyprowadził ją na prowadzenie. W 66 min Tomasiewicz drugi raz  pokonał Łukasz Budziłka i znowu był remis. Trzy minuty autroem kolejnego trafienia dla mielczan był Josip Soljić. Ostatnie minuty meczu dostarczyły wielkich emocji. Najpierw w 87 min Florin Purece doprowadził do stanu 4:4. Gdy wydawało się, że drużyny podzielą się punktami w doliczonym czasie gry wynik ustalił Łukasz Janoszka.

Marcin Kaczmarek (trener Bruk-Bet Termliki): - Ten mecz podobał się kibicom, niekoniecznie trenerom. Chociaż opiekun gospodarzy jest zadowolony z wyniku. Na pewno nie przystoi nam popełniać tyle błędów. Jeżeli w naszych szeregach są piłkarze o określonych aspiracjach, umiejętnościach i doświadczeniu, to nie można tak łatwo tracić bramek. Szczególnie druga połowa pod tym względem nie wyglądała najlepiej. Szkoda, że tak się stało. Mimo, że zdobyliśmy cztery gole na wyjeździe, to nawet nie zremisowaliśmy. Takiego spotkania nie powinniśmy przegrać. Mamy materiał do analizy, pod kątem przyszłości. Przy okazji chciałbym pogratulować trenerowi Arturowi Skowronkowi udanego sezonu. Wiem, że w Mielcu liczono na awans do ekstraklasy, ale ja przypominam sobie sezonie, gdy z Wisłą Płock w pierwszej lidze zdobyliśmy 70 punktów i zajęliśmy trzecie miejsce m.in. za Bruk-Betem Termalicą, a kolejne drużyny miały piętnaście punktów mniej.

Stal Mielec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 5:4 (1:2)
Gojko 18, Tomasiewicz 53, 66, Soljcić 69, Janoszka 90 - Grzelak 4, Gutkovskis 45, Purece 87, Kalisz 53, Kiełb 87.
Bruk-Bet Termalica: 1 Łukasz Budziłek  - 32 Dawid Szymonowicz, 77 Artem Putiwcew, 25 Mateusz Kupczak, 27 Rafał Grzelak (80 30 Florin Purece) – 6 Dawid Kalisz (74 20 Jacek Kiełb), 4 Piotr Wlazło, 66 Michał Skóraś, 5 Vlastimir Jovanović, 16 Martin Miković - 21 Vladislavs Gutkovskis.

Źródło: bruk bet Termalica

Dodano: 2019-05-12 12:04:11