Myślenicka Liga Firm - 2.kolejka (video)

Za nami druga już kolejka drugiej edycji Myślenickiej Ligi Firm. Powoli klaruje nam się stawka drużyn, które winny liczyć się w walce o najwyższe cele. Jak na razie nieskazitelni pozostają gracze Mako, Pod Blachą i Netfoxu. Przyznać trzeba, że póki co najefektowniej gra ekipa Mako, choć jest to sformułowanie póki co subiektywne. Poprarte jednak kilkoma koronkowymi akcjami, efektowymi golami noi wysoką skutecznością. Noi ten gol Szczepaniaka na 7:0... majstersztyk - zobaczcie zresztą sami filmowy skrót z meczu lub BestOfMLF2! W meczu przeciwko Maan, świetną partię rozegrał obrońca Pasternak, który poza zdobyciem gola, popisywał się znakomitymi asystami z głębi pola.

Drużyna Pod Blachą, która była rewelacją rundy rewanżowej pierwszej edycji, póki co strzela jak na zawołanie. Tym razem, mimo że rywal postrzelił Restauratorów aż sześciokrotnie, Pod Blachą zdołało zdobyć aż 8 goli i utrzymać status ekipu z kompletem punktów. Nieocenioną rolę w tym triumfie pełnił Ogrodny, zawodnik który nie stronił od pojedynków jeden na jeden i dużej ilości strzałów, naprawdę groźnych strzałów!

Ciężko póki co rozkręcić się obrońcy tytułu Polplastowi. Przyznać trzeba, że poziom ekip w drugiej edycji znacznie utrudni próbę obrony tytułu przez ten zespół.

Mecz Polplastu z Nembudem był niezwykle ciekawy i dramatyczny. Mimo, że Nembud grał naprawdę solidnie od pierwszej minuty, był jednak mało produktywny. Polplast świetnie to wykorzystał bo zachowujący zimną krew Braś miał zabójczą skuteczność: dwa gole w minutę!

Nembud też pokazał pazur, bo zdołał jeszcze przed przerwą odrobić straty z nawiązką, a po zmianie stron prowadzić nawet 4:2! Ogromna w tym zasługa dwóch graczy: Hodurka, który zaliczył hattricka oraz Ulmana, który rewelacyjnie grał w tle. Notował kluczowe i niezwykle skuteczne przechwyty, a do tego budował też kreatywność zespołu. To był cichy lider ekipy Nembudu.

Tyle, że i Polplast znów pokazał że z obroncą tytułu nie ma żartów. Braś pracował na dwubramkową zaliczkę na początku meczu, a w drugiej połowie "zatrudniony" został M.Serafin, który z kolei dwubramkową stratę odrobił.

Dużo było w tym meczu emocji, a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie.

Noi na koniec mecz Netfoxu z ZISiBO. Tu obejrzeliśmy grad goli i naprawdę efektowną grę zwłaszcza ekipy ZISiBO. Oba zespoły różniły się detalami stąd do końca trwała walka o zwycięstwo. Znakomitą skutecznością błysnął J.Chlebicki i znacznie przyczynił się do tego, że to Netfox (a nie ZISiBO) zachował miano niepokonanej ekipy w tym sezonie.