Cenny triumf w Sieprawiu (foto)

Cenne wyjazdowe zwycięstwo (w kontekście utrzymania w lidze) odnieśli zawodnicy Wróblowianki, którzy na boisku w Sieprawiu pokonali ekipę Karpat 2-0. Mecz rozgrywany był w anormalnych warunkach, na mokrym i grząskim boisku, do którego  szybciej dostosowali się przyjezdni i to oni już do przerwy przesądzili o swoim końcowym zwycięstwie. Już w 4 min ładnym strzłem popisał się Kobos, lecz nieznacznie chybił. W 16 min ładną interwencją Miśkiewicz zapobiegł utracie bramki po strzale z rzutu wolnego zawodnika Karpat. W  20 min po indywidualnej akcji faulowany był Prochownik, a centrę z wolnego Gawlika, na bramkę, pięknym strzałem głową zamienił Sieprawski. Niespełna 10 min później był już 0-2, Kobos wygrał pojedynek z obrońcą i strzałem tuż przy słupku pokonał Pitalę. Po przerwie miejscowi rzucili sie do odrabiania strat, lecz razili nieskutecznością brakiem zdecydowania, ciężkie boisko też nie ułatwiało im zadania. Piłkarze Wróblowianki byli bardziej konkretni, i to oni,  mimo optycznej przewagi Karpat wypracowali kilka okazji bramkowych. W 48 min po dograniu Prochownika, minimalnie spóźniony był Sierakowski, po chwili ten sam zawodnik znalazł się w dogodnej sytuacji. W 71 min z linii pola karnego uderzał Gawlik, lecz Pitala nie dał sie zaskoczyć. W 78 min Trytek po rajdzie lewą stroną ładnie zacentrował, a Prochownik głową nieznacznie się pomylił. Końcówka meczu była nerwowa, a sędzia musiał usunąć po jednym zawodniku obu drużyn, by nieco ostudzić klimat. W 88 min gościom należał się rzut karny, gdy w polu karnym ewidentnie faulowany był Prochownik, gwizdek rozjemcy jednak milczał. Wynik 0-2 nie uległ już zmianie.