facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Czajka: Udało nam się osiągnąć pewność siebie

Czajka: Udało nam się osiągnąć pewność siebie

Na kilka dni przed rozpoczęciem rundy wiosennej i wznowieniem rywalizacji ligowej prezentujemy wywiad z trenerem zespołu Górek Myślenice - Wojciechem Czajką. W rozmowie zapytaliśmy m.in. o temat zimowych przygotowań, bardzo dobrej dyspozycji w sparingach oraz realnej oceny szans. 

Wywiad z trenerem LKS Górki Myślenice - Wojciechem Czajką

- Dzisiejszy wywiad, to już piąta nasza rozmowa, którą w późniejszym czasie będą mogli przeczytać klubowi sympatycy i kibice, a także wszystkie osoby związane z LKS Górki. Czy przez miniony rok zmieniło się coś w Twoim prywatnym życiu lub czy jakaś z Twoich cech charakteru uległa zmianie? 

- Hehe… Nie spodziewałem się takiego pytania. Im człowiek starszy, tym trudniej zmieniać charakter. Moim celem w tym zakresie, a związanym z piłką nożną, było poprawić opanowanie podczas meczów. Pomimo bardzo dużej dozy emocji i skrajnych sytuacji jako trener, a przede wszystkim jako człowiek muszę panować nad emocjami. Powoli widzę progres, gdyż mecze  z ławki staram się analizować tak chłodno jak tylko potrafię. Pozwala to na wyciągnięcie z przebiegu meczu dużo większej liczby danych, potrzebnych do podejmowania właściwych decyzji. Druga sprawa, to oczywiście odnoszenie się z szacunkiem do człowieka stojącego naprzeciw mnie, czyli sędziego, rywali czy kibiców.

- Powyższe pytanie nie zostało zadane przypadkowo, ponieważ jedną z podstawowych różnic w Twoim osobistym CV trenera może być fakt, że aktualnie prowadzisz całkiem inny zespół, niż miało to miejsce rok temu. Wówczas całkowicie zmieniony pod względem personalnym i nieco rozbity po zimowej przerwie, walczący przede wszystkim o utrzymanie, natomiast teraz to czołowa ekipa w A-klasie z wysokimi aspiracjami. Jak udało Ci się w rok odmienić całkowicie losy drużyny?

- Moja zasługa jest cząstkowa, gdyż tyczy się aspektu sportowego, czysto piłkarskiego. Pozostała praca należała do ludzi zaangażowanych w ten klub, zawodników i kibiców oczywiście. Jeżeli chodzi o moją działkę, to podstawą było, jest i dopóki będę zajmował się trenowaniem, to będzie wywołanie odpowiedniego podejścia do pracy, którą trzeba wykonać, aby można było spodziewać się oczekiwanych efektów. Trener mający dwie jednostki treningowe w tygodniu ma dużo mniejszy wpływ na zespół niż trener, który pracuje z grupą 3-4 razy w tygodniu. Choć może być i tak, że jeden potrafi wycisnąć z zespołu więcej na dwóch jednostkach, niż inny na czterech. Dla mnie duże znaczenie mają zasadniczo trzy elementy. Po pierwsze, trening musi być na tyle intensywny na ile to możliwe, gdyż daje to nadzieję, że organizm w trakcie meczu odpowiednio będzie reagował na pojawiające się zmęczenie. Po drugie, mam pewną koncepcję, model gry, który buduję w głowach zawodników cegiełka po cegiełce. Jest to proces uczenia zawodników myślenia, dobrego rozwiązywania sytuacji/problemów boiskowych, to proces, który w zasadzie nigdy się nie kończy, gdyż ciągle jest coś do poprawiania. Po trzecie, w końcu w myśl maksymy, że dobra szatnia jest lepsza niż sto odpraw taktycznych, bardzo ważna w moim podejściu jest zdrowa atmosfera w zespole, gdzie zawodnicy chcą być ze sobą i cieszy ich to. Piłkarze z charakterami aspołecznymi, zatruwający grupę czy toksyczni nie mają u mnie żadnej przyszłości i mieć raczej nie będą. 

- Chociaż przeciwności losu były różne, a jedną z najbardziej dotkliwych to ciągłe braki kadrowe z powodu kontuzji, to zespół osiągnął historyczny wynik, pobijając rekord punktowy w czasie jednej rundy i pierwszy raz w A-klasie bilans zwycięstw był przeważający. Jak radziłeś sobie z tym niechcianym dla każdego trenera „bólem głowy” i wieloma kryzysowymi sytuacjami w minionym czasie?

- W tej pracy trzeba radzić sobie z wieloma trudnymi, krytycznymi chwilami. Nie ma ogólnej recepty na to, każdy trener robi to zgodnie ze swoim podejściem, doświadczeniem i inteligencją. 

- Jako prywatna osoba dałeś się poznać jako niezwykle pokorny człowiek, chcący współpracować i preferujący łączenie ludzkich kontaktów niż dzielenie innych ze względu na poglądy itp. Czy spodziewałeś się, że zostaniesz tak miło przyjęty przez społeczność Górnego Przedmieścia i osoby związane z klubem?

- Bardzo chciałbym być pokorny, ale daleka droga do tego, choć muszę przyznać, że jest to według mojej opinii jedna z najważniejszych ludzkich cech. Co do ludzi z Górnego Przedmieścia, to trafiłem do bardzo fajnego środowiska. W tych czasach, gdzie coraz mniej jest spotkań, rozmów, wspólnego spędzania czasu pomiędzy ludźmi, to tutaj jest wręcz przeciwnie. Wszyscy - od dzieciaków po seniorów wspólnie i w dużej ilości spotykają się na meczach i poza nimi. Oprócz tego wspierają zespół, są z nim, nawet podczas porażek i gorszych chwil. 

- Przeszłość oddzielamy grubą kreską, a teraz chciałbym skupić się na teraźniejszości. W dniu 16. stycznia zespół ponownie pod Twoją wodzą rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. Jak oceniasz zaangażowanie swoich podopiecznych, ich frekwencję na każdej jednostce oraz wypełnianie Twoich założeń?

-  Tak jak już wspomniałem wyżej, podejście jest bardzo dobre. Najtrudniejszy czas wypełniony najcięższą pracą nikogo nie zraził, a frekwencja była znakomita. Myślę, że oprócz tego, że jest to wynik charakterów tych chłopaków, to też tej budowanej przeze mnie świadomości, że solidna praca daje nadzieję, a bez niej nic dobrego w dłuższej perspektywie nie powstanie. 

- Ekipa Górek nadspodziewanie dobrze wypadła w meczach kontrolnych. Pokonanie zespołów z wyższej klasy i miażdżąca wręcz skuteczność napastników, to czynniki które niejako podsumowują bardzo dobry w naszym wykonaniu okres treningowy. Jak oceniasz postawę zawodników w każdym ze sparingów i czy jesteś zadowolony z dotychczasowych występów?

- Za wyjątkiem pierwszego meczu, gdzie nogi były jeszcze bardzo ciężkie od pracy ze sztangami, zagraliśmy bez kilku kluczowych zawodników oraz rozpoczęliśmy pracę nad nowym ustawieniem zespołu, to pozostałe mecze pokazały, że efekty pracy są już widoczne. Oprócz pierwszego meczu, wszystkie sparingi wygraliśmy, w tym trzykrotnie z rywalami z wyższej ligi. Cieszy fakt, że nawet grając jedno spotkanie trochę słabiej w końcu i tak zwyciężyliśmy w dosyć pewny sposób. Rok temu, gdy tutaj przyszedłem nie mogliśmy sobie poradzić z B-klasowymi klubami, a teraz w meczach z zespołami z wyższej ligi zaprezentowaliśmy się bardzo solidnie. Oczywiście spotkania mistrzowskie rządzą się swoimi prawami, ale te sparingi są doskonałym prognostykiem, że idziemy w dobrym kierunku. Udało nam się osiągnąć pewność siebie i świadomość tego, że jesteśmy mocni. 

- Chociaż powszechne jest stwierdzenie, że meczów kontrolnych się nie wygrywa, to jednak trudno uwierzyć w fakt, że świetna dyspozycja ze sparingów może odejść w zapomnienie, w tak krótkim czasie i pod okiem doświadczonego trenera, który już wielokrotnie przygotowywał zespół do rundy wiosennej w rozgrywkach A-klasy. Czy masz jakąś receptę na sukces oraz ewentualny „plan B”, jeśli coś pójdzie nie tak jak sobie założyłeś?

- Mecze kontrolne też się wygrywa, przegrywa lub remisuje. Oczywiście są one przygotowaniami, a mecze mistrzowskie mają inną naturę. Spotkania kontrolne pokazują, że jest powód do pozytywnego patrzenia w przyszłość, ale nie dają one gwarancji, że wyjdziemy na mecz ligowy i spokojnie go wygramy. Każdy mecz to nowa, inna historia, a najważniejsze jest walczyć od pierwszej do ostatniej minuty, dając z siebie wszystko.  

W każdym z dotychczasowych wywiadów podkreślałeś, że tylko cierpliwą i konsekwentną pracą można osiągnąć upragniony sukces. Założenie ciężkiej pracy u podstaw do tej pory dawało świetne rezultaty, o czym przekonaliśmy się m.in. w rundzie jesiennej. Czy nadal uważasz, że jest to jedna z głównych dróg, dzięki której można osiągnąć wyznaczony cel?

- Innej nie ma.   

- Podstawowymi cechami Twoich podopiecznych są z pewnością waleczność, zaangażowanie i wielkie poświęcenie dla drużyny. Ponadto w zespole panuje bardzo dobra atmosfera. Jak sądzisz, który z czynników ma zdecydowany wpływ na fakt, że w Górkach od lat kontynuują grę ci sami zawodnicy, a niektórzy niemieszkający na co dzień na terenie najbliżej okolicy?

- Atmosfera w zespole i wokół niego jest kluczowa. Większość z naszych zawodników mogłoby grać w jakimkolwiek klubie z A-klasy czy ligi okręgowej i dostawać za to jeszcze jakieś pieniądze, a mimo to wolą grać u nas, bez tego. Mało tego, zawodnicy z zewnątrz chcą do nas przychodzić i z nami grać.  

- Ostatnio spotkałem się z tezą, że kluczem do sukcesu w sporcie jest dobry trener, który musi być zarazem dobrym psychologiem. Jak wiadomo spędzasz ze swoimi podopiecznymi najwięcej czasu, a więc czy czujesz się niejako odpowiedzialny za prowadzenie całego zespołu pod względem mentalnym, co sprawia, że atmosfera w drużynie jest wspaniała, a na boisku zawodnik zawsze stanie za swoim kolegą?

- Psychologia oraz wpływ na sposób myślenia zawodników jak i całego zespołu są niezwykle ważne. Nie twierdzę, że jestem dobrym trenerem, ale wiem, że trenerką zajmować może się każdy, choć nie każdemu będzie to dobrze wychodziło. Niezwykle ważna jest psychologia, ale również wiedza z zakresu teorii treningu, fizjologii człowieka (procesów chemicznych zachodzących w organizmie), techniki, taktyki, dietetyki itd. - to wszystko musi być na określonym poziomie w tym fachu i to nieważne czy w A-klasie czy w Ekstraklasie.  

- Pierwsza drużyna w czasie zimowej przerwy nie przeszła już tak znaczącej rewolucji kadrowej jak w ubiegłym roku, ponieważ ekipę zasilili tylko bracia Sabała. Jak oceniasz ich występy, jakimi cechami dysponują, co jest ich atutem i czym przekonali Ciebie do gry w zespole?

- Dokładnie, zespół w zasadzie się nie zmienił, a zasilili nas tylko Tomek i Mateusz Sabała. Pierwotnie, gdy wiceprezes Rabka dogrywał temat nie byłem pewien czy coś z tego będzie. Zawodnicy grający w rezerwach Wisły, obijający się o treningi z pierwszą Wisłą, później grający w Dalinie, Orle czy Pcimiance nagle przychodzą do A-klasy. Myślałem, że pewnie to typ chłopaków z talentem, ale ze złym podejściem. Na szczęście się myliłem. Zasuwają w zasadzie na każdym treningu, piłkarsko są na bardzo zaawansowanym poziomie i szybko wkomponowali się w drużynę. Są to chłopaki z sąsiedztwa, dlatego zdecydowali się u nas grać. Spokojnie poradziliby sobie (jak i kilku innych chłopaków z klubu) na wyższym poziomie. U nas mają dobry piłkarsko zespół, w którym mogą czerpać radość z gry, a dwa treningi i mecz pozwalają mieć prywatne życie oprócz piłki. W wyższych ligach (V,IV) poziom nie jest dużo większy, ale wymagania takie jak 3-4 treningi i mecz sprawiają, że życia prywatnego już nie ma, a wielkiej fortuny też się nie zgarnie. 

- Dużą zmianą, jeśli chodzi o klub Górki w minionym czasie było zatrudnienie na stanowisku trenera drugiego zespołu Andrzeja Szlachetki. Dotychczasowe wyniki napawają optymizmem, a warto zaznaczyć, że kilku z graczy rezerw rozpoczęło przygotowania już z pierwszą ekipą. Czy uważasz, że obecne rozwiązanie w klubie i posiadanie zaplecza w postaci drugiego zespołu seniorskiego jest sensowne oraz czy w czasie rywalizacji ligowej będziesz dawał szansę zawodnikom trenujących pod okiem szkoleniowca Andrzeja Szlachetki?

- Oczywiście drugiemu zespołowi brakowało przywództwa, kogoś kto weźmie odpowiedzialność za zespół i go poprowadzi. Chłopaki wykazali się charakterem, bo pomimo nie najlepszych wyników nie zniechęcili się. Teraz Andrzej ma potencjalnie ponad 20 zawodników, więc jest nadzieja. Jedyny problem w tym, czy ci chłopcy będą pracować, czy tylko chcą się spotkać w niedzielę i pokopać piłkę. Oczywiście mam nadzieję, że będą wybijające się postacie, które będę mógł brać pod uwagę w perspektywie gry w pierwszym zespole. Już widzę tam 3-4 ciekawych chłopaków. Poza tym pierwsza drużyna ma kadrę około 20 zawodników, więc siłą rzeczy też chciałbym, żeby ci którzy nie zagrają w tej ekipie, mogli pomagać swoim kolegom z drugiego zespołu. Co do Andrzeja, to myślę, że jest odpowiednią osobą i sobie poradzi, czego bardzo mu życzę i służę swoją skromną osobą do pomocy. 

- W rundzie jesiennej sporym atutem zespołu była gra defensywna, przez co ekipa straciła najmniej bramek w czasie jednej rundy w ciągu ostatnich lat. W meczach kontrolnych zawodnicy popisali się natomiast znakomitą skutecznością, a więc samoistnie przychodzi myśl, co w czasie wiosennych rewanżów będzie największym atutem myśleniczan? 

- Z racji odpowiedniego profilu zawodników, których mamy zmieniłem taktykę. Zmiana nie naruszyła struktury defensywnej zespołu, a nawet ją wzmocniła, a korekty w ataku sprawiły, że grając teraz zależnie od sytuacji na 2, 3, a nawet 5 napastników dużo łatwiej tworzymy sytuacje bramkowe. Żadna taktyka sama nie gra, ma ona tylko stwarzać najlepsze możliwe warunki dla zawodników, aby skutecznie bronili swojej bramki i atakowali przeciwną. Ważna jest gra poszczególnych zawodników i ich zaangażowanie, waleczność oraz pewność siebie.  

- Aktualna sytuacja kadrowa w klubie jest bardzo korzystna, ze względu na grupę około 20-22 graczy, którzy są w stanie poradzić sobie z każdym A-klasowym rywalem oraz solidna i młoda ekipa rezerw jako alternatywa. Prosiłbym o omówienie każdej z formacji i przedstawienie czytelnikom faktycznego stanu posiadania?

- Myślę, że najlepiej jeżeli kibice przyjdą na nasze mecze i sami ocenią.

- Rewolucja kadrowa z minionego roku i jej uzupełnienie w lecie spowodowało, że zespół zdecydowanie obniżył średnią wieku, a aż 40 z 53 zgłoszonych do rozgrywek zawodników nie przekroczyło jeszcze trzydziestego roku życia. Można zatem powiedzieć, że cały klub został konkretnie odmłodzony (średnia wieku 24,84 lat). Czy wydaje Ci się, że to właściwa droga dla LKS Górki?

- Dla mnie nie ma znaczenia wiek zawodnika. Oczywiście dla zespołu i jego przyszłości lepiej jest posiadać młodych zawodników, bo jest gwarancja ciągłości. Gdyby zespół składał się z samych starszych zawodników, to za jakiś czas mogłoby okazać się, że nie ma kto grać, po zawieszeniu butów na kołek przez starszych kolegów. Tym co mnie osobiście cieszy, to fakt, że spośród zawodników po trzydziestce w moim zespole, każdy w przeciągu roku zaliczył progres, rozwinął się motorycznie, taktycznie, a nawet technicznie.   

- Większość ze spotkań ligowych zagramy na kompleksie sportowym przy ul. Solidarności 6. Złośliwi powiedzą, że obiekt Górek nie był specjalnie szczęśliwy w czasie zeszłego roku, choć aktualnie kontynuujemy passę trzech zwycięstw z rzędu jako gospodarze. Czy sądzisz, że nasz obiekt może być z powrotem niezdobytą twierdzą, a gra na nim będzie dla nas sporym handicapem? 

- Mój ból polega na tym, że im boisko mniejsze i bardziej nierówne, tym większe znaczenie ma przypadek. Powiększyć nasze boisko jest już trudno, ale zadbać o idealną, równą murawę jest w naszym zasięgu. I tu pole do popisu dla naszych świetnych działaczy. Piłkarsko jesteśmy mocni i jeżeli nie będzie nam przeszkadzać murawa, to razem z naszymi kibicami i ich wsparciem jesteśmy w stanie wygrać z każdym.

- Na początku roku w klubie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze, na którym wybrano nowe władze. Jak układała się współpraca w czasie zimowych przygotowań i czy masz jakieś szczególne życzenia do zarządu dotyczące działalności klubu?

- Współpraca od początku jest wzorowa, a wsparcie bardzo duże. 

- Jedną z Twoich maksym jest gra o zwycięstwo w każdym następnym meczu i pewnie to stawiasz sobie za główny cel. Obecna sytuacja w tabeli ligowej oraz fakt posiadania bardzo dobrej drużyny przyczyniają się do tytułowania ekipy z Górnego Przedmieścia jako jednego z faworytów tegorocznych rozgrywek. Czy myślisz, że mistrzostwo ligi w sezonie 2018/19 jest realne?

- Oczywiście, że jest realne. Liga jest bardzo wyrównana, każdy może wygrać z każdym, dlatego nikt nie może być niczego pewien. My w tym sezonie nic nie musimy, ale możemy, więc bez wielkiej presji zamierzamy gonić lidera. 

- Ważnym elementem, który też niejako charakteryzuje ten klub w porównaniu z innymi, to posiadanie bardzo licznej grupy wiernych kibiców, zawsze będących z zespołem. Sam wielokrotnie podkreślałeś, że wsparcie z trybun jest niezwykle ważne w trakcie meczów. W jaki sposób zachęciłbyś kibiców do licznego przybywania na mecze ligowe Górek Myślenice? 

- Zwycięstwami i dobrą grą. 

Na koniec czas na tradycyjne życzenia. Oboje jesteśmy zgodni, że do osiągnięcia celu niezbędne będzie zdrowie zawodników i to zdecydowanie najistotniejsza kwestia. Czy jako Trener życzysz sobie czegoś jeszcze?

- Zdrowie w sporcie jest najistotniejsze. Jeżeli będą nas omijać kontuzje, to tym większą mamy szansę na dobre wyniki.

- Serdecznie dziękuję za wywiad i życzę sukcesów w nadchodzącej rywalizacji. 


 

 

Źródło: Oliwier Bzowski (Górki)

Dodano: 2019-03-21 11:43:00


wywiad  Górki 

Komentarze


I liga oldbojów (Kraków)

Hutnik Kraków
:
Opatkowianka Opatkowice
19.08.2019
18:00
Garbarnia Kraków
:
Grębałowianka Kraków
19.08.2019
19:30
Orzeł Piaski Wielkie
:
Wisła Kraków
19.08.2019
18:00
Dąbski
:
Wanda Kraków
19.08.2019
18:00
Prądniczanka Kraków
:
Cracovia Kraków
19.08.2019
18:00

II liga oldbojów (Kraków)

Prokocim Kraków
:
Wieczysta Kraków
19.08.2019
18:00
Victoria Kobierzyn
:
Armatura Kraków
19.08.2019
18:00
Zwierzyniecki Kraków
:
Borek Kraków
19.08.2019
18:00
Strzelcy
:
Krakus Swoszowice
19.08.2019
18:00
Clepardia Kraków
:
Tyniec Kraków
19.08.2019
18:00

PKO Ekstraklasa

Śląsk Wrocław
2:1
Cracovia Kraków
17.08.2019
15:00
Arka Gdynia
0:0
Lech Poznań
17.08.2019
17:30
Jagiellonia Białystok
3:1
Górnik Zabrze
17.08.2019
20:00
Piast Gliwice
1:0
Wisła Płock
18.08.2019
15:00
Legia Warszawa
1:0
Zagłębie Lubin
18.08.2019
17:30
Raków Częstochowa
2:1
Lechia Gdańsk
18.08.2019
17:30
Korona Kielce
:
Pogoń Szczecin
19.08.2019
18:00

Fortuna I Liga

Radomiak Radom
0:2
Warta Poznań
17.08.2019
18:00
Zagłębie Sosnowiec
1:0
Miedź Legnica
17.08.2019
15:00
Wigry Suwałki
1:0
Podbeskidzie Bielsko Biała
17.08.2019
19:00
GKS Jastrzębie
1:1
GKS Bełchatów
17.08.2019
20:00
Warta Poznań
:
Podbeskidzie Bielsko Biała
21.08.2019
17:00
Radomiak Radom
:
GKS Jastrzębie
21.08.2019
18:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Stal Mielec
21.08.2019
19:00
Olimpia Grudziądz
:
Wigry Suwałki
21.08.2019
19:00
Puszcza Niepołomice
:
Zagłębie Sosnowiec
21.08.2019
19:00
GKS Bełchatów
:
Odra Opole
21.08.2019
19:00
GKS Tychy
:
Chrobry Głogów
21.08.2019
19:00
Stomil Olsztyn
:
Sandecja Nowy Sącz
21.08.2019
19:45
Chojniczanka Chojnice
:
Miedź Legnica
21.08.2019
20:00

II liga

Skra Częstochowa
1:0
Górnik Polkowice
17.08.2019
16:00
Błękitni Stargard
1:3
GKS Katowice
17.08.2019
16:00
Pogoń Siedlce
0:1
Znicz Pruszków
17.08.2019
17:00
Stal Rzeszów
2:0
Lech II Poznań
17.08.2019
17:00
Gryf Wejherowo
0:3
Resovia Rzeszów
17.08.2019
17:00
Legionovia Legionowo
0:2
Garbarnia Kraków
17.08.2019
17:30
Bytovia Bytów
4:1
Stal Stalowa Wola
17.08.2019
18:00
Olimpia Elbląg
1:1
Widzew Łódź
17.08.2019
19:00
Górnik Łęczna
1:3
Elana Toruń
18.08.2019
13:05
Garbarnia Kraków
:
Pogoń Siedlce
21.08.2019
17:00
Elana Toruń
:
Skra Częstochowa
21.08.2019
17:00
Stal Stalowa Wola
:
Błękitni Stargard
21.08.2019
17:00
GKS Katowice
:
Olimpia Elbląg
21.08.2019
18:00
Widzew Łódź
:
Górnik Łęczna
21.08.2019
18:50
Znicz Pruszków
:
Gryf Wejherowo
21.08.2019
 
Resovia Rzeszów
:
Bytovia Bytów
21.08.2019
 
Górnik Polkowice
:
Stal Rzeszów
21.08.2019
 
Lech II Poznań
:
Legionovia Legionowo
21.08.2019
 

III liga, grupa IV

Korona II Kielce
2:0
Jutrzenka Giebułtów
18.08.2019
12:00
Wisłoka Dębica
4:1
Podlasie Biała Podlaska
18.08.2019
17:00
Siarka Tarnobrzeg
2:0
Sokół Sieniawa
18.08.2019
17:00
Hutnik Kraków
3:3
Wisła Sandomierz
18.08.2019
17:00
Stal Kraśnik
5:0
Avia Świdnik
18.08.2019
17:00
Hetman Zamość
2:1
Podhale Nowy Targ
18.08.2019
17:00
KSZO Ostrowiec Św.
1:1
Wólczanka Wólka Pełkińska
18.08.2019
17:00
Wisła Puławy
0:0
Chełmianka Chełm
18.08.2019
17:00
Motor Lublin
0:0
Orlęta Radzyń Podlaski
18.08.2019
19:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Dalin Myślenice
4:2
Wisła II Kraków
17.08.2019
17:00
Pcimianka Pcim
3:1
Clepardia Kraków
18.08.2019
16:30
MKS Trzebinia
2:2
Skawinka Skawina
18.08.2019
17:00
Orzeł Ryczów
1:0
Czarni Staniątki
18.08.2019
17:00
Unia Oświęcim
4:0
LKS Rajsko
18.08.2019
17:30
Słomniczanka Słomniki
1:0
Sokół Kocmyrzów
18.08.2019
17:00
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
1:1
Wiślanie Jaśkowice
18.08.2019
14:00
Orzeł Piaski Wielkie
1:2
Beskid Andrychów
18.08.2019
17:00
LKS Jawiszowice
1:10
Cracovia II Kraków
18.08.2019
17:00
Sokół Kocmyrzów
:
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
21.08.2019
17:30

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Okocimski Brzesko
2:0
Poprad Rytro
17.08.2019
17:00
Wierchy Rabka Zdrój
2:3
Limanovia Limanowa
17.08.2019
17:00
Poprad Muszyna
4:0
Tarnovia Tarnów
17.08.2019
13:00
Watra Białka Tatrzańska
0:2
Glinik Gorlice
18.08.2019
17:00
Lubań Maniowy
0:5
Sandecja II Nowy Sącz
18.08.2019
16:00
Wolania Wola Rzędzińska
2:1
Orkan Szczyrzyc
18.08.2019
17:00
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza
4:2
Unia Tarnów
18.08.2019
11:00
GKS Drwinia
5:2
Barciczanka Barcice
18.08.2019
16:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Pogoń Miechów
1:3
LKS Niedźwiedź
17.08.2019
18:00
Bolesław Bukowno
1:1
KS Olkusz
17.08.2019
18:00
Spójnia Osiek
1:0
LOT Balice
18.08.2019
16:00
Przemsza Klucze
1:0
Prądniczanka Kraków
18.08.2019
17:00
Przebój Wolbrom
5:1
Orzeł Iwanowice
18.08.2019
11:00
Zieleńczanka Zielonki
0:5
Proszowianka Proszowice
18.08.2019
11:00
Grębałowianka Kraków
0:1
Piliczanka Pilica
18.08.2019
17:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Hutnik II Kraków
7:3
Wiślanie II Jaśkowice
17.08.2019
17:00
Kaszowianka Kaszów
1:1
Wieczysta Kraków
17.08.2019
17:00
Prokocim Kraków
1:3
Garbarnia II Kraków
17.08.2019
17:00
Nadwiślan Kraków
0:4
Błękitni Modlnica
17.08.2019
17:30
Piast Wołowice
5:4
Borek Kraków
18.08.2019
16:00
Dąbski Kraków
2:2
TS Węgrzce
18.08.2019
17:00
Kmita Zabierzów
2:4
Bronowianka Kraków
18.08.2019
17:00

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Radziszowianka Radziszów
3:1
Orzeł Myślenice
17.08.2019
17:30
Raba Dobczyce
0:0
Pasternik Ochojno
17.08.2019
17:00
LKS Śledziejowice
5:0
Jordan Sum Zakliczyn
17.08.2019
17:30
Tempo Rzeszotary
2:3
Gdovia Gdów
17.08.2019
17:00
Targowianka Targowisko
3:1
Górnik Wieliczka
18.08.2019
11:30
Wiarusy Igołomia
4:2
Dziecanovia Dziekanowice
18.08.2019
16:30
Wiślanka Grabie
2:0
Błękitni Bodzanów
18.08.2019
17:30

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Niwa Nowa Wieś
1:3
Victoria Jaworzno
17.08.2019
16:00
Zatorzanka Zator
3:2
LKS Żarki
17.08.2019
17:00
Brzezina Osiek
4:0
Sosnowianka Stanisław Dln
17.08.2019
17:00
KS Chełmek
8:1
Arka Babice
17.08.2019
17:00
MKS Libiąż
1:0
Kalwarianka Kalwaria Z.
17.08.2019
13:30
Nadwiślanin Gromiec
3:2
Halniak Maków Podhalański
18.08.2019
17:00
Babia Góra Sucha Beskidzka
3:3
LKS Gorzów
18.08.2019
17:00
Tempo Białka
2:0
Garbarz Zembrzyce_
18.08.2019
17:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Polan Żabno
2:2
Dunajec Zbylitowska Góra
17.08.2019
17:00
Tuchovia Tuchów
1:3
Ciężkowianka Ciężkowice
17.08.2019
17:00
Metal Tarnów
13:0
LKS Ładna
17.08.2019
17:00
LKS Szynwałd
0:4
Dunajec Zakliczyn
17.08.2019
17:30
Olimpia Wojnicz
0:2
Ikar Odporyszów
17.08.2019
17:30
Pogórze
1:3
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
18.08.2019
15:00
Wisła Szczucin
1:4
GLKS Gromnik
18.08.2019
17:00
Unia Niedomice
1:2
Zorza Zaczarnie
18.08.2019
17:30
Dunajec Zakliczyn
:
Wisła Szczucin
21.08.2019
18:00
Dunajec Zbylitowska Góra
:
LKS Szynwałd
21.08.2019
18:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

LKS Gnojnik
3:2
Orzeł Dębno
17.08.2019
16:00
Raba Książnice
4:3
Olimpia Kąty
17.08.2019
17:00
Strażak Mokrzyska
5:0
Jadowniczanka Jadowniki
17.08.2019
17:00
Rylovia Rylowa
4:1
Olimpia B.
18.08.2019
12:00
Sokół Maszkienice
4:3
Radłovia Radłów
18.08.2019
17:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz I)

LKS Uście Gorlickie
5:1
Sokół Stary Sącz
17.08.2019
17:00
LKS Kobylanka
3:2
Gród Podegrodzie
17.08.2019
17:00
Grybovia Grybów
1:1
Orzeł Wojnarowa
18.08.2019
11:00
Hart Tęgoborze
0:0
Dunajec Nowy Sącz
18.08.2019
11:00
LKS Zagórzany
1:5
Kolejarz Stróże
18.08.2019
11:00
Zyndram
1:1
Zawisza R.
18.08.2019
11:00
Łosoś Łososina Dolna
1:3
Skalnik Kamionka Wielka
18.08.2019
15:00
LKS Korzenna
6:0
LKS Łużna
18.08.2019
11:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz II)

LKS Szaflary
3:1
Babia Góra Lipnica Wielka
17.08.2019
18:00
Sokół Słopnice
5:0
Granit Czarna Góra
17.08.2019
18:00
Laskovia
0:1
Jordan Jordanów
17.08.2019
17:00
Huragan Waksmund
0:4
Turbacz Mszana Dolna
18.08.2019
13:00
Jarmuta
4:0
Krokus
18.08.2019
17:00
LKS Rupniów
0:4
AKS Ujanowice
18.08.2019
17:30

Klasa A (Wieliczka)

Piast Łapanów
8:0
Wilga Koźmice Wielkie
17.08.2019
17:00
Zieloni Niegowić
4:6
Gwiazda Brzegi
17.08.2019
17:00
Złomex Branice
4:0
Czarnochowice
17.08.2019
17:00
Strażak Kokotów
0:0
Rożnowa
18.08.2019
17:30
Piłkarz Podłęże
1:2
UKS Sygneczów
18.08.2019
17:00
Wolni Kłaj
1:2
Nadwiślanka Nowe Brzesko
18.08.2019
17:00
Zryw Szarów
0:5
Contra Sułków
18.08.2019
17:00

Klasa A (Myślenice)

Wróblowianka Wróblowice
7:2
Beskid Tokarnia
17.08.2019
15:00
Staw Polanka
3:3
Clavia Świątniki Górne
17.08.2019
17:00
Rokita Kornatka
0:1
Karpaty Siepraw
17.08.2019
17:00
Skalnik Trzemeśnia
5:2
Górki Myślenice
17.08.2019
17:00
Sokół Borzęta
2:0
Gościbia Sułkowice
17.08.2019
18:00
Lubomir Wiśniowa
1:0
LKS Rudnik
17.08.2019
17:00
Topór Tenczyn
:
Zielonka Wrząsowice
21.08.2019
18:00

Klasa A (Olkusz)

Laskowianka Laski
1:4
Strażak Przybysławice
17.08.2019
16:00
Centuria Chechło
0:7
Przebój II Wolbrom
17.08.2019
16:00
Trzy Korony Żarnowiec
0:2
Spartak Charsznica
18.08.2019
17:00
Błysk Zederman
1:2
Legion Bydlin
18.08.2019
17:00
Pilica Wierbka
0:3
Olimpia Łobzów
18.08.2019
17:00
Leśnik Gorenice
6:1
Promień Przeginia
18.08.2019
17:00
Prądnik Sułoszowa
2:1
Sokół Gołaczewy
18.08.2019
17:00

Klasa A (Chrzanów)

Wisełka Rozkochów
3:1
Promyk Bolęcin
17.08.2019
17:00
Wisła Jankowice
1:1
Fablok Chrzanów
17.08.2019
17:00
UKS Dulowa
1:4
MKS Alwernia
17.08.2019
16:30
Tęcza Tenczynek
4:2
SPRiN Regulice
17.08.2019
17:00

Klasa B (Wieliczka)

Start Brzezie
4:4
Gryf Wiatowice
17.08.2019
17:00
Naprzód Ochmanów
4:2
Ledniczanka
17.08.2019
17:30
Wiarusy II
3:3
Gdovia II Gdów
17.08.2019
17:00
Wieliczanka Wieliczka
1:1
Dąb Zabierzów Bocheński
17.08.2019
17:30
Sokół Chorągwica
8:1
Iskra Zakrzów
18.08.2019
17:00
Tęcza Słomiróg
2:2
Górnik II Wieliczka
18.08.2019
17:30
Wilga Instalbud Golkowice
1:4
Batory Wola Batorska
18.08.2019
17:00

Centralna Liga Juniorów U-18

Lech Poznań
3:2
Górnik Zabrze
17.08.2019
12:00
Cracovia Kraków
1:3
Korona Kielce
17.08.2019
12:00
Escola Varsovia Warszawa
1:2
Zagłębie Lubin
17.08.2019
12:00
Pogoń Szczecin
4:0
SMS Łódź
17.08.2019
11:00
Legia Warszawa
3:0
Arka G.
17.08.2019
14:00
Jagiellonia
5:1
Hutnik Kraków
17.08.2019
12:00
Śląsk Wrocław
6:6
Lechia
18.08.2019
12:00
Gwarek Zabrze
0:2
Wisła Kraków
18.08.2019
11:00

Centralna Liga Juniorów U-17, grupa D

BKS Lublin
0:3
Cracovia Kraków
17.08.2019
17:00
Wisła Kraków
1:1
Podgórze Kraków
17.08.2019
10:00
Stal Mielec
0:5
Karpaty Krosno
17.08.2019
12:30
Korona Kielce
0:0
TOP 54 Biała Podlaska
17.08.2019
12:00

Centralna Liga Juniorów U-15, grupa D

Wisła Kraków
5:0
Stal Rz.
17.08.2019
12:30
AP 21 Kraków
0:1
Sandecja Nowy Sącz
18.08.2019
14:30
KKP Korona
1:1
Motor Lublin
18.08.2019
12:00
Górnik Ł.
:
TOP 54 Biała Podlaska
20.08.2019
16:00

Małopolska Liga Juniorów

Dunajec Nowy Sącz
2:1
Dalin Myślenice
17.08.2019
10:00
Górnik Wieliczka
3:2
Podhale Nowy Targ
17.08.2019
11:00
Spartak S.
1:3
Sandecja Nowy Sącz
17.08.2019
11:00
Orkan Raba Wyżna
1:4
Puszcza Niepołomice
17.08.2019
16:00
Profi Zielonki
2:2
Unia Tarnów
17.08.2019
10:00
Pcimianka Pcim
7:3
Limanovia Limanowa
18.08.2019
11:00
Tarnovia Tarnów
4:3
BKS Bochnia
18.08.2019
10:00
Garbarnia Kraków
3:0
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
18.08.2019
10:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Profi Zielonki
1:0
Garbarnia Kraków
17.08.2019
13:00
Tarnovia Tarnów
4:2
Pcimianka
17.08.2019
13:00
Dunajec Nowy Sącz
3:4
Hutnik Kraków
17.08.2019
13:30
Sandecja Nowy Sącz
:
Dunajec Nowy Sącz
20.08.2019
10:00

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Dąb P.
1:2
Soła Oświęcim
17.08.2019
11:00
MKS Trzebinia
2:0
Limanovia Limanowa
17.08.2019
10:00
Unia Tarnów
2:3
Glinik/Karpatia Gorlice
18.08.2019
18:00
Limanovia Limanowa
:
Glinik/Karpatia Gorlice
21.08.2019
18:00
Sandecja II Nowy Sącz
:
MKS Trzebinia
21.08.2019
11:00

I Małopolska Liga Trampkarzy

Unia Tarnów
4:4
Unia Oświęcim
17.08.2019
13:00
Cracovia Kraków
7:1
Okocimski Brzesko
18.08.2019
10:00
Raba Dobczyce
:
Dunajec Nowy Sącz
18.08.2019
16:30
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Tarnovia Tarnów
19.08.2019
10:00

II Małopolska Liga Trampkarzy

Karol Wadowice
2:3
Podhale Nowy Targ
17.08.2019
11:00
MOSiR Bochnia
4:2
Limanovia
17.08.2019
09:30
Limanovia
:
Garbarnia Kraków
21.08.2019
15:00
Krakus Nowa Huta
:
Karol Wadowice
21.08.2019
11:00

I Małopolska Liga Młodzików

AS Progres Kraków
:
Dunajec Nowy Sącz
21.08.2019
17:30

II Małopolska Liga Młodzików

Kalwarianka
5:0
TS Wisła I Kraków
17.08.2019
11:00
Sandecja II
0:2
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
18.08.2019
10:00
Unia Oświęcim
:
Sandecja II
21.08.2019
11:00
Okocimski Brzesko
:
Unia Tarnów
21.08.2019
10:00

Ekstraliga Kobiet

Górnik Łęczna
6:0
Mitech Żywiec
17.08.2019
16:00
AZS PWSZ Wałbrzych
1:2
Czarni Sosnowiec
17.08.2019
12:00
Rolnik Głogówek
1:6
SMS Łódź
18.08.2019
16:00
GKS Katowice
7:3
Olimpia Szczecin
18.08.2019
16:00
AZS Wrocław
0:3
AZS UJ Kraków
18.08.2019
12:00
KKP Bydgoszcz
0:4
Medyk Konin
18.08.2019
12:00

I liga kobiet, gr. południowa

Resovia Rzeszów
3:0
Sokół Kolbuszowa Dolna
17.08.2019
12:00
ROW Rybnik
2:0
Rekord Bielsko Biała
17.08.2019
16:00
Sparta Daleszyce
4:2
Wanda Nowa Huta
17.08.2019
12:00
Czwórka Radom
2:0
Respekt Myślenice
18.08.2019
17:00
Rysy Bukowina Tatrzańska
6:0
ISD-AJD Częstochowa
18.08.2019
12:00
SWD Wodzisław
1:4
Tarnovia Tarnów
18.08.2019
12:00