facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Nowy Prezes Zwierzynieckiego

Nowy Prezes Zwierzynieckiego

W wyniku Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia członków Zwierzyniecki KS, które odbyło się w dniu 11 lutego 2019 roku wybrano nowego prezesa klubu. Został nim Henryk Ostachowski. Nowy sternik klubu ma 59 lat. Od dzieciństwa mieszkał i wychował się na Zwierzyńcu. Tam też ukończył Szkołę Podstawową nr 31, mieszczącą się nieopodal stadionu Zwierzynieckiego Klubu Sportowego. Ukończył także Technikum Mechaniczne nr 1 w  Krakowie z tytułem technika-mechanika. Z wykształcenia jest magistrem inżynierem budownictwa. Ukończył studia dzienne w Politechnice Krakowskiej w 1986 roku. 

Rodzinnie: ma żonę Martę (magister ekonomii) oraz syna (Mateusza, lat 30, lekarz medycyny) i córkę (Agnieszkę, lat 28, architekt). 

Zawodowo: związany jest obecnie z firmą budowlaną RE-Bau Kraków Sp. z o.o., w której  od roku 2000-go pełni funkcję dyrektora ds. realizacji zespołu kontraktów. Wcześniej zawodowo w latach 1986 – 2000 pracował w firmie „Chemobudowa” – Kraków. 

Sportowo: jest byłym zawodnikiem Zwierzyniecki KS, w którym występował w latach 1971 – 1991 w drużynach trampkarzy, juniorów i seniorów. W I-ej drużynie seniorów zadebiutował mając 16-cie lat. W drużynie seniorów przez kilka lat pełnił funkcję kapitana drużyny. Kilkakrotnie był Królem Strzelców Ligi Okręgowej  i  A-klasy. Podczas swojej przygody z piłką, miał krótkie epizody w krakowskich klubach (Wisła-1978, Garbarnia-1982, Cracovia-1986). Aktualnie jest czynnym zawodnikiem drużyny oldbojów ZKS. 

Działaczem sportowym w Zwierzynieckim KS został w roku 2011, obejmując funkcję Wiceprezesa Klubu, którą piastował, aż do dnia 11 lutego 2019 roku, a więc poprzez ponad dwie kadencje Zarządu klubu, trwającej 4 lata. W dniu 11 lutego 2019 roku, w  wyniku wyboru Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia członków Zwierzyniecki KS, zwołanego w przedmiocie wyborów Prezesa klubu, w związku ze śmiercią Roberta Parysa - dotychczasowego Prezesa Zwierzynieckiego KS, został jednogłośnie i jako jedyny kandydat wybrany nowym prezesem Zwierzynieckiego Klubu Sportowego.
 

 

 

Źródło: Zwierzyniecki KS

Dodano: 2019-02-14 10:37:27


Zobacz też: Klasa A (Kraków III)

Zwierzyniecki 

Komentarze