facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Lech: Awans? Taki jest nasz cel! 

Lech: Awans? Taki jest nasz cel! 

Szkoleniowiec lidera krakowskiej A-klasy LKS Niedźwiedź podzielił się ze mną oraz z czytelnikami portalu futmal.pl swoim przemyśleniami po zakończonej rundzie jesiennej. Zapraszam na krótki wywiad z Łukaszem Lechem, z którego dowiecie się Państwo m.in., jakie cele stawia przed zespołem na rundę rewanżową oraz na jakich pozycjach zespół potrzebuje wzmocnień.

 

 

- Na początku naszej rozmowy chciałbym pogratulować Panu i całemu zespołowi przebrnięcia przez rundę jesienną bez żadnej porażki. Ciężko było? 
 
- Od samego początku rundy zdawaliśmy sobie sprawę, że nie będzie łatwo, bo większość zespołów bardziej się będzie mobilizowała na nas, ponieważ zajmując przez ostatnie 2 sezony drugie miejsce sami postawiliśmy się w roli jednego z faworytów do awansu i nie ukrywam, że taki jest nasz cel. Dlatego zdarzały się mecze gdzie od początku wszystko nam się układało – wszystkie nasze założenia przedmeczowe jak również dobra gra. Przytrafiały się też spotkania gdzie do samego końca musieliśmy ciężko pracować na dobry wynik.
 
- Taka postawa pozwoliła wam zakończyć mijającą rundę na pozycji lidera. Macie psychologiczną przewagę nad resztą stawki, jednak różnicę punktowe są minimalne. Czy uważa Pan, że zespół będzie w stanie utrzymać formę z jesieni również w rundzie wiosennej? 
 
- Te różnice punktowe nie są na tyle duże, by pozwolić sobie na jakiekolwiek rozluźnienie w zespole.  Jak pokazały ostatnie lata, runda wiosenna okazywała się dla nas cięższa niż jesień. Dlatego bardzo ważne będzie przygotowanie zespołu w okresie zimowym. Jeżeli go bardzo dobrze przepracujemy, to powinniśmy utrzymać dobrą formę z jesieni. A zależy mi też na tym, by nasza gra wyglądała jeszcze lepiej. Chciałbym wzmocnić drużynę kilkoma zawodnikami, aby zwiększyć rywalizację i jednocześnie podnieść poziom drużyny. 
 
- Na pewno są spotkania, które zapadły w pamięć szczególnie. Między innymi ostatnie, z Wierzbowianką, z którą zawsze gra się wam ciężko. Zdobycie decydującej bramki w doliczonym czasie gry musiało smakować wyjątkowo. 
 
- Na pewno każde zwycięstwo cieszy – tym bardziej w doliczonym czasie gry. Pierwsza połowa nie wskazywała na to, byśmy musieli w tym meczu walczyć do ostatnich sekund o zwycięstwo. A tak się stało. Dlatego to zwycięstwo cieszy podwójnie, ponieważ przy jednoczesnym zwycięstwie Partyzanta z Orłem zakończyliśmy rundę jesienną na 1 miejscu. 
 
- Który jeszcze mecz szczególnie będzie Pan wspominał? Taki, w którym było wiele pozytywów, a piłkarze wykonali większość, jeśli nie wszystkie założenia taktyczne?
 
- Na pewno takim meczem było spotkanie wyjazdowe ze Strażakiem Goszcza. Był to mecz, gdzie na trudnym terenie od samego początku kontrolowaliśmy przebieg gry i zostały zrealizowane niemal w 100% wszystkie założenia przedmeczowe.  
 
- A jakie spotkanie postawi Pan na przeciwległym biegunie? Przeważnie jest tak, że nawet przechodząc przez rundę bez porażki, piłkarze łapią chwilową zadyszkę i te mecze naprawdę są ciężkie.
 
Mecz z Koszycami. Trzeba szczerze przyznać, że nigdy nam ta drużyna „nie leżała” i sprawiała nam dużo problemów. Pojechaliśmy tam po serii 7 kolejnych zwycięstw i z gry nie wyglądało tak, żebyśmy nie odnieśli kolejnego, ponieważ stwarzaliśmy sobie bardzo dużo sytuacji 100%. Zawiodła jednak skuteczność w wykończeniu tych akcji. Należy nadmienić, że gospodarze oddali może 2 celne strzały na naszą bramkę, z czego jeden z rzutu wolnego z ponad 30 metrów zamienił się na gola i skończyło się wynikiem 1:1. Podsumowaniem tego spotkania mogą być słowa sędziego głównego, który stwierdził, że nigdy nie widział meczu, w którym drużyna stworzyłaby sobie tyle klarownych sytuacji i nie wygrała.
 
- Jak oceni Pan postawę swoich podopiecznych w rundzie jesiennej? Czy uważa Pan, że w którymś ze spotkań drużyna zaprezentowała się słabiej? Macie jakieś pola do poprawy? Widzi Pan gdzieś niewykorzystane obszary, które można jeszcze zamienić w atuty? 
 
- Zdobywając 33 punkty na 39 możliwych i nie przegrywając meczu na pewno ocena zespołu musi być pozytywna. Mamy dobry zespół, który cały zasługuje na pochwałę, lecz szczególnie wyróżnia się formacja obrony, dzięki której straciliśmy najmniej bramek. Z drugiej strony musimy jeszcze bardziej popracować nad naszą grą w ataku, a szczególnie nad naszą skutecznością, gdyż stwarzaliśmy sobie dużo sytuacji bramkowych, lecz nie umieliśmy ich wykorzystać. Jeżeli chodzi o słabszą postawę swojej drużyny, to należy wspomnieć mecz z Prandocinem u nas i wspomniany wcześniej mecz wyjazdowy w Koszycach. Te dwa mecze pokazały, że w głównej mierze musimy dużo popracować na treningach nad atakiem pozycyjnym i wykańczaniem stwarzanych sytuacji.
 
- Teraz dość długi rozbrat z piłką. Trener zapewne też potrzebuje odpoczynku. Nabrania dystansu do pewnych spraw, przeanalizowania osiągniętych wyników. Z drugiej strony to czas, gdzie warto rozejrzeć się na rynku transferowym, w celu wzmocnienia lub uzupełnienia bądź, co bądź wąskiej kadry. 
 
- Rzeczywiście, nasza kadra była wąska na jesień i w niektórych meczach nieobecność zawodników z różnych powodów sprawiła, że musiałem się posiłkować zawodnikami z drugiej drużyny. Dlatego chciałbym zespół wzmocnić przynajmniej 3-4 zawodnikami - po jednym na każdą formację. Potrzeba nam na pewno dobrego napastnika, który mógłby wykorzystywać stwarzane przez zespół sytuacje, jak również drugiego bramkarza, który byłby konkurencją dla obecnego.
 
- Czy komuś szczególnie chciałby Pan podziękować za mijająca rundę? Prezesowi, piłkarzom, kibicom, a może wszystkim? 
 
- Ogólnie chciałbym podziękować wszystkim, Prezesowi, za poświęcenie swojego prywatnego czasu na rzecz klubu, piłkarzom, za dobrą postawę, walkę i zaangażowanie na treningach, jak i w meczach. Również kibicom, którzy są z nami na każdym meczu i stale wspierali nas w rundzie jesiennej, należą się podziękowania. 
 
- Dziękuję bardzo za krótką rozmowę. 

- Dziękuję.


Źródło: Michał Natkaniec

Dodano: 2018-12-05 19:46:03


Zobacz też: Klasa A (Kraków I)

Niedźwiedź  wywiad  Łukasz Lech 

Komentarze


I Liga Futsalu, gr. południowa

BSF Bochnia
7:1
Futsal Nowiny
09.12.2019
20:30

I Halowa Liga Oldbojów (Kraków)

Opatkowianka Opatkowice
:
Prokocim Kraków
13.12.2019
19:30
Strzelcy
:
Wisła Kraków
13.12.2019
19:30
Clepardia Kraków
:
Garbarnia Kraków
13.12.2019
20:30
Wieczysta Kraków
:
Cracovia Kraków
13.12.2019
20:30
Grębałowianka Kraków
:
Orzeł Piaski Wielkie
13.12.2019
21:30
Dąbski
:
Hutnik Kraków
13.12.2019
21:30