Rokita miała pod górkę (foto)

W starciu 27. kolejki myślenickiej A-klasy, Górki przed własną publicznością rywalizowały z Rokitą Kornatka - trzecim zespołem w lidze. Ekipa z Górnego Przedmieścia rozgrywała koncertowe zawody, jednak lepszym okazał się być zespół z Kornatki, który ostatecznie zwyciężył 3:4, wykorzystując nieskuteczność gospodarzy.

Dla myśleniczan starcie z Rokitą było ważnym pojedynkiem, ponieważ ekipa jest dalej w walce o utrzymanie w A-klasie na kolejny sezon. Chociaż przed podopiecznymi trenera Wojciecha Czajki postawiono trudne zadanie, to borykająca się całą rundę z problemami kadrowymi, Rokita wcale nie była jednoznacznym faworytem do zwycięstwa w tym spotkaniu. Dyspozycja Górek w każdym meczu idzie w górę, a to zapowiadało interesujące zawody.

Mecz korzystnie rozpoczął się dla gości, którzy dzięki Kanii zdobyli bramkę w pierwszym kwadransie. Gospodarze szybko odpowiedzieli dwoma golami i dzięki trafieniom Obierzyńskiego i Ziaji wyszli na prowadzenie. Zgromadzona publiczność miała okazję oglądać bardzo ciekawy mecz, w którym obie strony zaangażowane były w ofensywę. Tuż przed przerwą, Rokita wyrównała, wykorzystując szansę z rzutu karnego.

Druga połowa od samego początku była niezwykle zacięta. W 50. minucie. ekipa z Kornatki za sprawą Serafina wyszła na prowadzenie, jednak już po chwili Górki wyrównały, a swoją dziewiętnastą bramkę w sezonie zdobył Pietrzyk. Goście wykorzystywali nawet najmniejszy błąd miejscowej drużyny i w 65. min. zdobyli czwartego gola. Chociaż w końcówce podopieczni trenera Czajki przeważali, to wiele sytuacji nie przyniosło korzyści bramkowej.

Gra Górek w tym spotkaniu mogła się podobać, a owacje na stojąco zebranej publiczności mimo porażki, są dowodem, że ekipa z Myślenic zagrała bardzo dobre spotkanie. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki są dalej w walce o utrzymanie w A-klasie na kolejny sezon. Drużyna Górek spadła w tabeli na dwunastą lokatę, jednak ma identyczną liczbę.