Dudka zapamiętają w Nowym Brzesku (foto)

W środę 18 kwietnia rozegrane zostały zaległe spotkania 14.kolejki wielickiej A klasy. Drużyna Złomexu Branice udała się do Nowego Brzeska, gdzie rywalizowała z szóstą w tabeli Nadwiślanką. Po pełnym emocji i zwrotów akcji meczu podopieczni Łukasza Wołczyka wyszli z rywalizacji zwycięsko, pokonując rywala 3:2 (1:0).

Złomex od początku spotkania był zespołem przeważającym, potwierdzając to golem zdobytym w 10 minucie przez Dudka, który mocnym strzałem zza szesnastki umieścił piłkę w dolnym rogu bramki. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, lecz ich akcje najczęściej kończyły się spalonymi. Nadwiślanka najbliżej wyrównania była w 25 minucie, kiedy Wołczyk nie zauważył napastnika miejscowych i zagrał futbolówkę wprost pod jego nogi, lecz ten nie wykorzystał sytuacji sam na sam.  Zjednoczeni jeszcze przed przerwą mogli podwyższyć prowadzenie, jednak piłkę adresowaną do wbiegającego w pole karne niepilnowanego Wawrzyńczaka w ostatniej chwili poza linię końcową ekspediował obrońca.

Po zmianie stron emocji było jeszcze więcej. W 55 minucie gry sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Cichoń, który zdaniem gości był faulowany przez Nowaka, jednak gwizdek sędziego milczał. Trzy minuty później do rzutu wolnego podszedł Dudek, który technicznym uderzeniem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie braniczan.

Gospodarze szukali swoich szans i najlepszą z nich mieli w 70 minucie, ale strzał z bliskiej odległości skutecznie zatrzymał Szcześniewski. Pięć minut później bramkarz Złomexu fatalnie interweniował wypuszczając piłkę z rąk wprost pod nogi Komendy, który skierował ją do pustej bramki. Chwilę później przed szansą na odpowiedź stanął Sikora, jednak jego próba przelobowania bramkarza nie powiodła się.

Po straconej bramce do gry Zjednoczonych wdarła się nerwowość, co skrzętnie wykorzystali gracze z Nowego Brzeska. W 85 minucie futbolówkę przed własnym polem karnym stracił Wróż, a Chojka mocnym strzałem z lewej nogi pokonał Szcześniewskiego.

Kiedy wszystko wskazywało na podział punktów. Sprawy w swoje ręce, a raczej nogi po raz kolejny wziął Dudek. W 88 minucie pomocnik Zjednoczonych uderzeniem z rzutu wolnego pokonał źle interweniującego bramkarza, któremu futbolówka prześlizgnęła się pod ręką. Gospodarze jeszcze w doliczonym czasie gry próbowali rozpaczliwie odrobić stratę, jednak ich trudy poszły na marne i trzy punkty pojechały do Branic.