Udany start Bocheńskiego (foto)

W Wielki Czwartek juniorzy starsi BKSu Bochnia udali się do Nowego Sącza, na mecz w ramach MLJS z Dunajcem Nowy Sącz.

Od początku spotkania obie drużyny starały się narzucić swój styl. W 15 minucie po indywidualnej akcji obrońca BKS Korta znalazł się w dobrej sytuacji, ale minimalnie chybił. W 27 minucie po dośrodkowaniu Satoły z prawej strony piłka spadła pod nogi Mirosława Tabora, który umieścił ją w siatce. Prowadzenie uśpiło nieco gości i po kilku minutach, Janisz strzałem zza szesnastki wyrównał. Jeszcze przed końcowym gwizdkiem kapitalną okazję zmarnował Palonek, który w sytuacji sam na sam strzelił w bramkarza. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i było 1:1.

W drugą połowę lepiej wszedł BKS, który w 53 minucie ponownie wyszedł na prowadzenie. Po zagraniu ze środka pola na prawą stronę piłkę przejął Chlebek i precyzyjnym strzałem umieścił futbolówkę w bramce. I znów scenariusz z pierwszej połowy się powtórzył. Nie minęło dwie minuty i po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, przy biernej postawie obrony, strzałem głową wyrównał Kohli. Po tym trafieniu zaatakował bocheński, a na rezultat nie trzeba było długo czekać. W 66 minucie po uderzeniu Palonka piłka obiła słupek i trafiła do wprowadzonego po przerwie Nagrodzkiego, który skierował ją do siatki. Po tym golu do ataku rzucił się Dunajec, który dwukrotnie zagroził bramce bronionej przez Seweryna. Z czasem powoli kontrolę na boisku zaczęli przejmować goście. W 77 minucie Palonek technicznym strzałem podwyższył wynik spotkania. Minutę później Sądel otrzymał piłkę, obrócił się i z woleja umieścił piłkę w siatce. To były gwoździe do trumny dla Dunajca, który nie umiał wyprowadzić skutecznego ataku. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 5:2 dla BKS.