facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Stanek Machinery Cup - Skrzaty (foto)

Stanek Machinery Cup - Skrzaty (foto)

Ruszyła kolejna edycja młodzieżowych turniejów halowych organizowanych jak co roku w styczniu przez Akademię Piłkarską Proszowianka i jak co roku pod patronatem medialnym Futbol-Małopolska.

 

 

W tym roku, rywalizacja toczy się pod szyldem sponsora AP Proszowianka - Stanek Machinery Winter Cup. 
 
Tym razem do Proszowic poza ekipami z okolic, zagościł zespół choćby z Radłowa i przede wszystkim Raków Częstochowa, który z racji marki na krajowej arenie, można było uznawać za faworyta sobotniej zabawy. Zabawy dlatego, że rywalizację skrzatów co prawda z kronikarskiego obowiązku ozdabiano wynikami, ale klasyfikacji nie prowadzono i rezultaty spotkań schodziły tak naprawdę na plan dalszy. 
 
Mecze, rozgrywane 1x14 minut toczono równolegle na dwóch boiskach hali sportowej w Proszowicach. Tradycyjnie nie zabrakło świetnej zabawy, współzawodnictwa, zabawnych scen czy wreszcie łez, które chłopcom w tym wieku przy okazji drobnych niepowodzeń także nie brakuje. Stanek Machinery Winter Cup było więc dla tych młodych adeptów futbolu kolejną lekcją życia, lekcją futbolu, lekcją pokory ale i powodem do małych i wielkich wybuchów radości. Już od pierwszego gwizdka z otchłani trybun i balkonu dobiegały głośne okrzyki i oklaski dla swoich pociech od licznie zgromadzonych rodziców. Warto zaznaczyć, że tu w Proszowicach zabrakło jakichkolwiek zachowań w stylu "rodzica - pseudokibica". Najwierniejsi fani swoich pociech niejednokrotnie pocieszali, ocierali łzy, podnosili na duchu i dawali wyraźnie do zrozumienia, że nie wynik, a uśmiech na ustach liczy się w tym turnieju najbardziej. Nie zabrakło także głośnego dopingu. Najgłośniejsi okazali się rodzice piłkarzy Rakowa, którzy zatrzęśli halą skandując nazwę klubu podczas koronacji swojego ukochanego zespołu.
 
Niemniej, rywalizacji o każdy metr boiska także nie zabrakło. Walki, determinacji ciągu na bramkę nie można odmówić żadnej ekipie. Część z nich była nieco lepiej zdyscyplinowanych piłkarsko, część prezentowała bardziej spontaniczny styl gry. Wyniki w związku z tym bywały różne, nie brakowało i tych dwucyfrowych ale po raz kolejny przekonaliśmy się, że brak klasyfikowania drużyn w tabeli w tak młodym wieku, zdecydowanie studzi emocje i parcie na wynik, dzięki czemu wszyscy bawią się futbolem. Chyba najlepiej zorganizowani na boisku byli tego dnia piłkarze Rakowa Częstochowa. Nie byli może najskuteczniejsi w całym turnieju ale prezentowali się najdojrzalej. Zawodnicy skupieni wyraźnie na grze, na kreowaniu zespołowych akcji, w zasadzie nie generowali żadnego hałasu, okrzyków, liczył się mecz, każda kolejna akcja, taki... zalążek profesjonalizmu. Częstochowianie wygrali większość meczów i zapewne wypad do Małopolski uznać mogą za udany.
 
Strzelali jak z armaty za to młodzi piłkarze Skalanki. W Skale zresztą na poziomie najmłodszych roczników, nie od dziś całkiem dobrze się dzieje. Grających w najjaskrawszych na świecie strojach gracze ze Skały wyraźnie wiedzieli co na boisku trzeba robić. Zakasywali rękawy i w każdym meczu, w dużej mierze dzięki swobodzie jaką swoim podopiecznym dawał trener, młodzi skalanie parli do przodu i ostatecznie wygrali jako jedyni wszystkie swoje pojedynki! 
 
Każdy zespół wniósł do turnieju pewien powiew świeżości, stylu gry i charakteru. W ekipie Football Academy Jurajska warto wspomnieć o Kordaszewskim, to jeden z dwóch graczy z numerem 9 w tym zespole ale umiejętność słynnej przekładanki nad piłką czy solidnego zastawiania się z nogą na piłce, posiadł chyba w genach. To zawodnik, który bez wątpienia wymaga dalszych szlifów i uwagi przede wszystkim.
 
Co do indywidualności, to nie można pominąć Natana Kalety z Prądniczanki. Rzecz jasna liderów kreuje zazwyczaj cały zespół i tak było i w tym przypadku ale młody Kaleta jak na skrzata, z piłką na boisku po prostu wymiata. Znakomicie panuje nad piłką, panuje także nad sobą bez jej posiadania. Szuka wolnych przestrzeni kreując przy okazji grę zespołową drużyny. 
 
Jak na drużynę mistrzów przystało, w zespole AP Champions nie zabrakło gwiazd. Na szpicy biegał bowiem z numerem 9 sam "Lewy". Czy będzie to następca naszego eksportowego Roberta? Czas pokaże.

Warto podkreślić także styl gry MGAS Radłów. To zespół który nie bał się rozgrywać piłki od tyłu. W wyprowadzaniu akcji czynny udział brał i golkiper. Nie zawsze taki styl gry przynosił wymierne na dziś efekty ale na przyszłość, zapewne takie nawyki wejdą tym chłopcom w krew i da im to przewagę nad niejednym zespołem.
 
Sam turniej przebiegał bardzo sprawnie. W strefie buforowej, pomiędzy obydwoma boiskami, oblegany przez piłkarzy był cel... okazałe podium z wielkim banerem Stanek Machinery Winter Cup. Na koniec zmagań jednak organizatorzy po raz kolejny podkreślili prawdziwy cel rywalizacji i każdy zespół ze stosownymi honorami został obdarowany medalami i nagrodami właśnie na wspomnianym podium. Nie było nagród indywidualnych, nie było wyróżnień, może poza jednym - każdy uczestnik otrzymał medal z wygrawerowanym napisem "Najlepszy zawodnik turnieju". Oczywiście każdy dostał personalne gratulacje od głównego sponsora, Pana Bartłomieja Stanka, a szkoleniowców obdarowano Monografią klubu sportowego Proszowianka.
 
- Turniej był jak najbardziej udany. Udany dlatego, że widoczne gołym okiem było to, że dla tych dzieciaków najważniejsza tego dnia była zabawa. Nie walka o punkty, a radość czerpana z uprawiania tej dyscypliny sportu. Oczywiście wielkie podziękowania należą się Kamilowi Machowi, który wraz ze swoimi współpracownikami zadbał o to by turniej był tak okazały, a i zagościły u nas drużyny które musiały pokonać naprawdę spore odległości. Taką wisienką na torcie było sprowadzenie choćby Rakowa Częstochowa. Dziś tak naprawdę zabawa dopiero się zaczyna. Już w niedzielę kolejny, a za tydzień dwa następne turnieje, a zapewniam że to nie ostatnia w tym roku impreza którą przy współpracy z nami organizować będzie Kamil Mach i AP Proszowianka. Ale o szczegółach będzie głośniej w przyszłości. Skąd pomysł na współpracę Stanek Machinery z Akademią Piłkarską Proszowianka? To przede wszystkim efekt zarażenia nas przez trenerów AP Proszowianka pasją tych młodych ludzi do uprawnia futbolu. Jeśli możemy wesprzeć dzieci, które spełniają się w czymś, co uwielbiają, to należy pomóc im spełniać swoje marzenia. Czym się zajmujemy? Firma Stanek Machinery mieści w się w powiecie proszowickim, w miejscowości Posądza, a zajmujemy się sprzedaż maszyn rolniczych i części zamiennych. 
 
 
WYNIKI:
Proszowianka - AP Champions 2:4
Prokocim - Prądniczanka 2:4
FA Jurajska - Skalanka 2:4
Raków - Radłów 7:3
Proszowianka - Prądniczanka 1:5
Skalanka - Champions 3:1
Prokocim - Radłów 5:3
Jurajska - Raków 2:4
Proszowianka - Skalanka 0:6
Prądniczanka - Radłów 4:0
Champions - Raków 1:10
Prokocim - Jurajska 2:3
Proszowianka - Radłów 2:5
Skalanka - Raków 4:2
Prądniczanka - Jurajska 11:0
Champions - Prokocim 3:6
Proszowianka - Raków 0:6
Radłów - Jurajska 2:5
Skalanka - Prokocim 3:1
Prądniczanka - Champions 2:0
Proszowianka - FA Jurajska 10:1
Raków - Prokocim 3:1
MGAS Radłów - AP Champions 2:1
Skalanka - Prądniczanka 3:1
Proszowianka - Prokocim 1:4
Jurajska - Champions 1:2
Raków - Prądniczanka 3:4
Radłów - Skalanka 1:3


Relacja wykonana w ramach usługi:
www.futmal.pl/patronat
 

Źródło: Piotr Kwiecień

Dodano: 2018-01-14 00:23:25


Galeria zdjęć

 

Proszowianka  Proszowianka Cup  Stanek Machinery Cup 

Komentarze


I liga futsalu, gr. południowa

FC Siemianowice Śląskie
6:0
Futsal Nowiny
15.01.2022
18:00
AZS UŚ Katowice
6:4
Gwiazda Ruda Śląska
15.01.2022
16:00
BSF Bochnia
6:3
AZS UEK Kraków
15.01.2022
18:00
Sośnica Gliwice
11:1
GSF Gliwice
16.01.2022
17:00
GKS Futsal Tychy
7:4
Unia Tarnów
16.01.2022
16:00
AZS UMCS Lublin
8:4
Heiro Rzeszów
16.01.2022
19:00

Ekstraliga Futsalu Kobiet, gr. południowa

Rolnik Głogówek
5:1
Respekt Myślenice
15.01.2022
17:00
AZS UEK Słomniczanka Słomniki
7:5
Tarnovia Tarnów
16.01.2022
16:00
Rekord Bielsko Biała
5:3
AZS UJ Kraków
16.01.2022
18:00

I Liga Futsalu Kobiet, gr. południowa

ISD-AJD Częstochowa
5:4
Wierzbowianka Wierzbno
15.01.2022
11:00
UKS SAP Brzeg
5:9
AZS UP Wanda Kraków
15.01.2022
18:00
AZS UŚ Katowice
0:2
Unia Opole
16.01.2022
16:00

II Liga Futsalu Kobiet, gr. małopolska

Wawel Kraków
:
Tyniec Kraków
16.01.2022
14:30